Valmieras Ziņas

Kariņš: Man ir uzticība Pūcem par viņa spēju administratīvi teritoriālo reformu novest līdz galam (1)

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzticas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem (AP) un viņa spējām līdz galam novest administratīvi teritoriālās reformas īstenošanu.

Kā šodien pirms Sadarbības padomes sēdes žurnālistiem sacīja Kariņš, administratīvi teritoriālā reforma Latvijai ir nepieciešama. “Mēs visi gribam sakārtotu izglītības un veselības sistēmu, kas spēs nodrošināt kvalitatīvus pakalpojumus,” teica premjers, piebilstot, ka minētās sistēmas var uzlabot, sakārtojot pašvaldību jautājumu.

Kariņa ieskatā Latvijā patlaban ir dažādas pašvaldības – gan lielas un spēcīgas, kas spēj nodrošināt kvalitatīvus pakalpojumus, gan arī tādas, kurām tas īsti neizdodas.

“Protams, ne visi ir apmierināti ar pārmaiņām, bet man ir uzticība Pūcem, ka viņš darbu izdarīs līdz galam,”

teica Ministru prezidents.

Premjers uzsvēra, ka administratīvi teritoriālās reformas īstenošanā valdība strādā kā komanda, turklāt vairākiem ministriem ir noteikta atbildība reformas kontekstā. “Valdībā ir ir kompetenti ministri, kas spēj virzīt darbu,” vērtēja Kariņš.

Kariņš ieskatā Pūce sākto darbu pie administratīvi teritoriālās reformas veic labi, savukārt valstij jāturpina skaidrot tās detaļas un pamatot reformas nepieciešamību.

Vērtējot iemeslus Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) prasībai Pūcem demisionēt, Kariņš pauda, ka “nevēlas spekulēt par to, kāpēc viena vai otra organizācija pauž tādu vai šādu viedokli”.

“Es varu paust valdības un savu viedokli – reforma ir nepieciešama. Ja mēs gribam dzīvot kā Ziemeļeiropā, mums ir jāsakārto sava sistēma,”

uzsvēra politiķis.

Kā ziņots, LPS pieprasa Pūces demisiju, tādējādi paužot neapmierinātību ar reģionālās reformas gaitu, šodien nolemts LPS ārkārtas sēdē.

Par šādu pieprasījumu balsojuši 90 sanāksmes dalībnieki, četri balsoja pret, bet divi atturējās.

Tāpat šādam pieprasījumam pievienots aicinājums Kariņam veidot darba grupu viņa vadībā, kurā strādātu LPS un citas ministrijas, tādējādi izstrādājot reģionālās reformas modeli, kas paredzētu apriņķu ieviešanu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    katemary454 - 18.02.2020 Atbildēt

    Es esmu šeit, lai dalītos savā liecībā par to, kā Peter Anderson man palīdz ar aizdevumu
    Es meklēju aizdevumu tiešsaistē, kad nonācu pāri kungam tiešsaistē, es viņam skaidroju lietas par to, kā mani ir atlaiduši daudzi krāpnieki. Viņš man teica, ka viss būs kārtībā, tiklīdz viņš apstrādā manu aizdevumu. Es nekad neticu viņam līdz brīdim, kad es saņemu savu aizdevumu
    paldies peter kungam, ka viņš man ir īsts Dievs. Kāpēc šodien nepiesakāties aizdevumam no viņa, rakstiet man uz e-pastu 3dloanfirm@gmail.com

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS "Smiltenes piens" - viens no Latvijas vadošajiem piena produktu pārstrādes uzņēmumiem ar 100 gadu uzkrāto un apgūto pieredzi šajā nozarē, aicina darbā SIERA RAŽOŠANAS PRESES OPERATORU Cēsu iela 8, Blome, Blomes pagasts, Smiltenes novads TAVI GALVENIE UZDEVUMI BŪS: • Pārraudzīt un strādāt ar iekārtām, kas pasterizē, homogenizē un mehāniski apstrādā pienu, iekārtām, kas ražo sieru un citus siera produktus; NO TEVIS SAGAIDĀM: • Pamata, vidējā profesionālā izglītība rūpniecībā tiks uzskatīta par priekšrocību; • Augsta atbildības sajūta un godīga attieksme pret darbu; • Komunikabilitāte un spēja strādāt komandā. TAVS IEGUVUMS: • Atbildīgu, dinamisku darbu un vērtīgu pieredzi stabilā un atpazīstamā uzņēmumā; • Draudzīgu un uz sadarbību vērstu kolektīvu; • Karjeras un profesionālās izaugsmes iespējas; • Konkurētspējīgu atalgojumu no 1000 EUR; • Veselības apdrošināšanas polisi (pēc viena nostrādāta gada). Ja vēlies pieteikties uz šo amatu, sūti savu CV uz e-pastu: blome@smiltenespiens.lv, info pa tel. 29180953 Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām! Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu tikai šīs vakances atlases procesu. Datu pārzinis ir AS „Smiltenes piens”, reģistrācijas numurs 43903002031, juridiskā adrese Mūrnieku iela 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729.

Mūsu partneri