Valmieras Ziņas

Kanalizācijas tīklu pārbaudei izmantos dūmu ģeneratoru

Šonedēļ SIA “Valmieras ūdens” uzsāk komunikācijas tīklu inspekciju, lai noteiktu tās vietas, kur centralizētajā sadzīves kanalizācijas sistēmā tiek novadīti lietus kanalizācijas notekūdeņi. Šajās pārbaudēs tiks izmantots dūmu ģenerators, tāpēc procesa laikā var rasties sadūmojums uz ielas vai konkrēti pārbaudāmajā teritorijā, taču speciālisti apliecina, ka dūmi ir nekaitīgi apkārtējai videi un cilvēku veselībai, tāpēc satraukumam nav iemesla, portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA “Valmieras ūdens”.

SIA “Valmieras ūdens” Ūdenssaimniecības daļas vadītājs Viesturs Šķilteris:

Intensīvāku nokrišņu periodos palielinās arī saņemto sadzīves notekūdeņu daudzums. Tas savukārt liecina, ka ir pilsētā īpašumi, kas nesankcionēti novada lietus ūdeņus sadzīves kanalizācijas sistēmā. Ja sadzīves kanalizācijas sistēma ir uzbūvēta pareizi un nav bojāta, inspekcija ar dūmiem neradīs nekādas problēmas. Turpretī, ja kanalizācijas sistēmai ir pieslēgta lietusūdens novadīšanas sistēma vai kanalizācija sistēmai nav sifona, šajās vietās notiks dūmu izplūde, ja tas ir telpās, var piedūmoties telpās un nostrādāt dūmu detektori. Sistēmā ievadītie dūmi nav bīstami veselībai vai apkārtējai videi, bet, ja notiek dūmu izplūde jūsu īpašumā vai telpās, tas nozīmē, ka sadzīves kanalizācijas sistēma ir izbūvēta nepareizi vai tajā nonāk arī lietus ūdeņi.”

Pilsētā paralēli darbojas divas notekūdeņu apsaimniekošanas sistēmas – sadzīves kanalizācija un lietus ūdeņu kanalizācija. Kā vienai, tā otrai ir dažādi risinājumi, taču svarīgi, lai abas darbotos šķirti. Pretējā gadījumā lietus ūdeņi nonāk kanalizācijas sistēmā kopā ar sadzīves notekūdeņiem. Pārbaudēs iegūtie dati tiks apkopoti, lai iegūtu precīzāku kopainu par lietus kanalizācijas sistēmas darbību un to pilnveidotu.

Pārbaudes laikā dūmu ģenerators tiek pievienots sadzīves kanalizācijas akai, cauruļvados iepūšot dūmus, un pēc to izplūdes vietas iespējams noteikt, vai konkrētajā ielā vai nekustamajā īpašumā centralizētajai sadzīves kanalizācijas sistēmai ir pievienota lietus ūdens novadīšanas sistēma. Ja inspekcija to apstiprinās, īpašniekiem tas būs jānovērš, lai turpmāk nodrošinātu autonomu lietus ūdeņu novadīšanu atsevišķi no sadzīves kanalizācijas. Ja īpašumam nav iespējams pieslēgties lietus ūdens novadīšanas sistēmai, ir iespējams slēgt līgumu ar SIA “Valmieras ūdens” par lietus ūdens novadīšanu sadzīves kanalizācijā un attīrīšanu kā maksas pakalpojumu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri