Valmieras Ziņas

Kā samazināt auto apdrošināšanas izmaksas?

Lasīšanas laiks: 3 min

Ikviens automašīnas īpašnieks zina, ka automašīna rada lielākus vai mazākus izdevumus ik mēneša budžetā, sākot ar degvielu un beidzot ar uzturēšanu, kas ietver arī remontdarbus. Lai vai kā, vieni no lielākajiem izdevumiem, kas ir saistīti ar automašīnas uzturēšanu, ir izdevumi par auto apdrošināšanu. Ņemot vērā to, ka, arvien pieaugot automašīnu skaitam, pieaug ceļu satiksmes negadījumu risks, arī auto apdrošināšanas cenas pieaug. It īpaši dārgi nākas maksāt tiem, kas jau reiz ir izraisījuši ceļu satiksmes negadījumus. Ir būtiski salīdzināt piedāvātās iespējas un mēģināt samazināt apdrošināšanas izmaksas, nevis piekrist pirmajam piedāvājumam, kas nereti nav tas izdevīgākais.

Uzstādiet automašīnā drošības un pretaizdzīšanas sistēmas

Vairums mūsdienās pieejamo drošības un pretaizdzīšanas sistēmu, sākot ar signalizāciju un beidzot ar GPS izsekošanas ierīcēm, kļūstot pieejamākas patērētājiem, ir kļuvušas arī lētākas. Šīs ierīces ne vien palīdz pasargāt jūsu automašīnu no nozagšanas, bet arī pazemina auto apdrošināšanas cenas, it īpaši, ja jūsu automašīnai ir statistiski lielāks risks tikt nozagtai. Pirms metaties jaunāko drošības sistēmu tirgū, sazinieties ar savu apdrošinātāju, jo apdrošināšanas kompānijas parasti nosaka konkrētas ierīces, kurām vajadzētu būt ierīkotām automašīnā, ja tiek noformēta KASKO apdrošināšana. Noskaidrojot tās, jūs varēsit ieguldīt naudu vajadzīgajās ierīcēs.

Apvienojiet apdrošināšanas pakalpojumus

Ja jūsu mājsaimniecībā ir vairāk nekā viena apdrošināšanas polise, ir vērts tās apvienot kompleksā pakalpojumā, maksājot par to zemāku cenu. Ir apdrošināšanas kompānijas, kas piedāvā tā saucamo komplekso apdrošināšanu, kas ietver, piemēram, veselības apdrošināšanu, auto apdrošināšanu un nekustamā īpašuma apdrošināšanu. Kā zināms, par kompleksajiem pakalpojumiem vienmēr sanāk maksāt mazāk nekā par katru pakalpojumu atsevišķi. Izvēloties komplekso apdrošināšanu, jūs ne vien ietaupāt naudu, bet arī laiku, kas nepieciešams katras apdrošināšanas atjaunošanai, jo viss tiek atjaunots vienlaicīgi. Tāpat jūs izvairāties no maksājumu kavēšanas un līdz ar to arī no kavējuma naudas maksāšanas, kas var gadīties, piemirstot par kādu no apdrošināšanas pakalpojumiem.

Izejiet apmācības drošas braukšanas skolā

Vēl viens veids, kā iespējams samazināt sava auto apdrošināšanas izmaksas, ir iziet papildus apmācības drošas braukšanas skolā. Šo apmācību iziešana var mazināt jūsu iespējas izraisīt ceļu satiksmes negadījumu, tādējādi padarot jūs par mazāk riskantu ceļu satiksmes dalībnieku. Kā zināms, aprēķinot apdrošināšanas prēmijas apmēru jeb apdrošināšanas polises cenu, tiek ņemta vērā arī bonus-malus klase, ko veido apdrošināšanas dienu skaits un izraisīto ceļu satiksmes negadījumu skaits. Jo mazāks ir izraisīto ceļu satiksmes negadījumu skaits, jo augstāka ir bonus-malus klase, jo mazāks ir apdrošināšanas prēmijas apmērs.

Neizvēlieties lieku segumu

Jo lielāks ir apdrošināšanas segums, jo lielāks ir apdrošināšanas prēmijas apmērs.  KASKO apdrošināšana, atšķirībā no OCTA apdrošināšanas, sniedz iespējas pašiem izvēlēties nepieciešamo apdrošināšanas segumu. Atcerieties, ka jums vienmēr ir iespēja palielināt vai samazināt apdrošināšanas segumu, balstoties uz savu individuālo situāciju. Skaidrs, ka, ja jums ir veca automašīna, jums nav vajadzīgs tāds apdrošināšanas segums, kāds būtu nepieciešams jaunas sporta automašīnas gadījumā. Tāpat jums nav nepieciešams tik liels segums gadījumos, kad jums ir pietiekoši lieli iekrājumi, lai automašīnas remontdarbus veiktu no personīgajiem līdzekļiem, vai kad jūs esat nomaksājis auto kredītu. Šajos gadījumos gluži vienkārši nav nozīmes maksāt par segumu, kas jums nemaz nav vajadzīgs.

Palieliniet pašriska apmēru

Jūs varat arī palielināt pašriska apmēru, ja vien izvēlaties brīvprātīgo KASKO apdrošināšanu, jo octas gadījumā šādas iespējas nav. Jo lielāks ir pašriska apmērs, jo mazāks ir apdrošināšanas prēmijas apmērs. Jā, lielāka pašriska gadījumā jums būs vairāk jāmaksā par zaudējumiem, kas radušies ceļu satiksmes negadījumā, bet jums būs mazāk jāmaksā par auto apdrošināšanu. Uz apdrošināšanas polises cenas rēķina ietaupītā nauda var tikt novirzīta citiem, jums būtiskākiem mērķiem. Tomēr palieliniet pašriska apmēru tikai tādā gadījumā, ja zināt, ka varat to atļauties, jo ceļu satiksmes gadījums var nebūt un var arī būt, liekot jums segt daļu zaudējumu.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri