Valmieras Ziņas

Kā plānot personīgās finanses ar prātu un izdzīvot līdz mēneša beigām?

Atbildīga finanšu plānošana nav tikai un vienīgi uzņēmuma un valdības iestāžu svarīgi piekopjama taktika. Finanses un ar tām saistītās grūtības skar ārkārtīgi daudz cilvēkus katru dienu. Tieši tas, savukārt, liecina par to, ka ļoti daudzi cilvēki pievēršas sava budžeta un finanšu plānošanai ar ļoti paviršu pieeju un pavisam nenopietni, vai nedara vispār. Diemžēl daudzi cilvēki nesaprot, ka personīgo finanšu neplānošana ir iemesls, kādēļ tiem ir tik viegli iedzīvoties dažādās problēmās un situācijās, kad tiek meklēts labākais patēriņa kredīts (bedste forbrugslån), kas ir pieejams teju ikvienam no arvien jaunām ātro kredītu kompānijām.

Ir svarīgi apzināties to, ka dažādi ātrie naudas aizdevumi, piemēram, no penge247.dk, patēriņa kredīti un preču līzingi nav risinājums finansiālajām grūtībām, kuru dēļ jūs nespējat iegādāties kaut ko ilgi kārotu vai saņemt jums ļoti nepieciešamu pakalpojumu no kāda profesionāļa. Lai jūs spētu parūpēties par savām finansēm un iegādāties visu to, kas jums ir patiesi nepieciešams, ir svarīgi mainīt savus ikdienas dzīves paradumus.

Pēc paradumu izmaiņas pienāk laiks iemācīties veidot personīgo budžetu un plānot savas personīgās finanses – tā ir lieta, kas, diemžēl, neliek mierā nevienu no mums, jo naudas ir tik, cik tās ir. 

Kā plānot personīgās finanses un izdzīvot līdz mēneša beigām:

  • Atsakies no ātrajiem kredītiem!

Pats pirmais solis atbildīgu un pareizu lēmumu pieņemšanā ir vienkārša atteikšanās no ātro kredītu izmantošanas pat tad, kad tā šķiet vienīgā iespēja pasaulē. Tev nav nepieciešams maksāt lielas procentu likmes un atdot daudz vairāk naudas atpakaļ par saņemto labāko patēriņa aizdevumu, lai tikai iegādātos kaut ko vajadzīgu vai iztiktu līdz mēneša beigām! Sāc tērēt atbildīgi un tu to spēsi!

  • Izvairies no kredītkartēm!

Kredīti, naudas aizdevumi, līzingi ir ļoti vilinoši – pat pārāk. Ļoti daudzi cilvēki uzķeras uz dažādiem kredītdevēju veidotiem mārketinga trikiem un pēc kārtējā kredīta nonāk maksātnespējas situācijā, kurā krājas vieni vienīgi procenti nežēlīgā ātrumā. Apturi sevi no vilinājuma un neļaujies ažiotāžai – labāk iekrāj, nevis pazaudē dubultā.

  • Domā par to, ko Tu pērc!

Vienmēr domā par to, ko tu pērc, cik ļoti tev tas ir nepieciešams un cik daudz naudas tu par to tūlīt tev nāksies atdot. Vai visi no šiem jautājumiem ir atbildāmi pozitīvi bez liekas domāšanas? Ja nē, tad vienkārši nepērc. Tiklīdz tu šaubies, vai prece tev ir nepieciešama – noliec to atpakaļ.

  • Veido personīgo budžetu!

Plānot savas finanses galvā varam mēs visi, taču tas nekad nestrādā. Paņem rokā blociņu un pildspalvu, vai izveidot datorā Excel dokumentu un sāc cītīgi plānot savas finanses un veidot budžetu visam tam, kas tev ir nepieciešams.

  • Ēd mājās!

Ēšana ārpus mājas, dažādos restorānos, kafejnīcās, ēdnīcās un citur ir daudz dārgāka, nekā mājās pagatavota ēdiena baudīšana.

  • Veic maksājumus laicīgi!

Vienmēr seko līdzi visiem saviem ikmēneša maksājumiem un centies veikt tos laicīgi – kavējuma soda naudas ir nevajadzīga naudas izmešana.

  • Atbrīvojies no finansiāliem slogiem!

Ja tu jau esi paspējis atrast labāko komerciālie aizdevumu (best consumer loan) iekš penge247.dk vai citur, un esi uzņēmies jebkāda veida kredītsaistības, vai arī nonācis parādos, atbrīvojies no tiem un liec visu jaunā finanšu plāna akcentu tieši uz šī mērķa īstenošanu. Nav kredītu = nav grūtību.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri