Valmieras Ziņas

Kā “Bite” tīkls padara ērtāku ģimenes ikdienas plānošanu?

Lasīšanas laiks: 5 min

Ģimenes ikdienas dzīve ir dažādu notikumu un veicamo darbu piepildīta – jāplāno darbi mājās, birojā un skolā; jāatceras par pārtikas iepirkšanu un idejām kārtējai maltītei; jārūpējas par ģimenes budžetu un brīvdienu plāniem u.tml. Mūsdienās šo aktivitāšu organizēšana vairs nav iedomājama bez ierīču un dažādu tehnoloģisko risinājumu izmantošanas, kuru darbībai nepieciešams stabils tīkla pārklājums un ātrs internets, ko 5G kvalitātē katram otrajam Latvijas iedzīvotājam piedāvā IKT pakalpojumu sniedzējs “Bite”. cilvēki var izmantot “Biteklu, organizējot ģimenes ikdienu? 

Sakari un mobilais internets mūsu ikdienas pamatvajadzība. Šobrīd pieejamību “Bite” nākamās paaudzes tīklam nodrošina 1009 bāzes stacijas, taču līdz gada beigām paredzēts izbūvēt vēl 20 bāzes stacijas, tā turpinot kāpināt tīkla kapacitāti visos Latvijas reģionos. Jau šobrīd jaudīgais Bites 5G tīkls ir pieejams katram otrajam Latvijas iedzīvotājam.

Ikdienas saziņa ģimenēs, izmantojot drošības pulksteņus un telefonus

Komunikācijai ir izšķiroša nozīme ģimenes ikdienas dzīves organizēšanā, īpaši, ja ģimenē ir vairāk nekā viena atvase. Lai plānotu un saskaņotu ikdienas gaitas, mobilās ierīces un bērnu drošības pulksteņi, viedpulksteņi ir kļuvuši par neatņemamiem palīgiem.

Nereti vecāki sākotnēji izvēlas bērniem “Super G” drošības pulksteni, tā nodrošinot pamata saziņas iespējas ar atvasi un nesatraucoties, ka bērns ierīci pazaudēs. Proti, izmantojot šo ierīci, bērns var piezvanīt, sūtīt ziņas vecākiem un otrādi. Savukārt vecāki, izmantojot īpašu mobilo aplikāciju, var noteikt, kur konkrētajā brīdī atrodas bērns. Drošības pulkstenis ir pat aprīkots ar “SOS pogu” ārkārtas situācijām, kuru bērnam nospiežot, ierīce automātiski veic zvanu kādam no vecākiem.

Tad, kad bērns parādījis, ka spēj atbildīgi izturēties pret savām mantām, visbiežāk vecāki viņam iegādājas arī viedtālruni, kura izmantošana prasa lielāku atbildību ne vien no bērnu, bet arī no vecāku puses. Kāpēc? Viedtālrunis paver bērnam jaunu pasauli internetā, bet vecākiem, iedodot bērniem šo ierīci, ir jāizstāsta par drošības noteikumiem tajā, kā arī abām pusēm ir jāvienojas par viedtālruņa lietošanas nosacījumiem, piemēram, atgādinot, ka to nedrīkst lietot mācību stundu laikā, nosakot stundu skaitu dienā, cik bērns to drīkst izmantot izklaidei, stāstot bērnam par drošības riskiem internetā u.tml. Šobrīd populāras ir arī dažās aplikācijas, kas ļauj pielāgot dažādus lietošanas iestatījumus bērnu ierīcēm, ierobežot saturu, apstiprināt vai norādīt lietotnes, ko bērns vēlas lejupielādēt, kā, piemēram, “Google Family link” un “Parent control app”. Savukārt viedpulksteņi ir nākamā ierīce, ko vecāki izvēlas bērniem, kad no drošības pulksteņa izmantošanas atvases jau ir “izaugušas”.

Ikdienas saziņu viedtālruņos ģimenes šobrīd ērti organizē dažādās aplikācijās, kas ļauj izveidot čatu grupas, piemēram, “WhatsApp”, daloties ar notikumiem, foto un video, organizējot kopīgas sazvanīšanās ar vecvecākiem u.tml. Visi šie risinājumi nodrošina tūlītēju saziņu, savienojamību, ko nodrošina “Bite” nākamās paaudzes tīkls.

“Bite” piedāvā arī īpašus tarifus skolēniem, kuri nupat sākuši izmantot mobilos sakarus, nodrošinot neierobežotu internetu telefonā. Tāpat arī jaunas ierīces ekrāna apdrošināšanu un “Antivīruss+” programmu, kas palīdz novērst kiberriskus viedtālrunī un brīdina par iespējamajiem draudiem, saskaroties ar nedrošiem failiem un mājaslapām internetā.

No ikmēneša budžeta līdz pārtikas iepirkumiem: ģimenes dzīves plānošana aplikācijās

Nenoliedzami visās ģimenēs viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir efektīva ikdienas dzīves plānošana – tie ir izdevumi, kopīgas aktivitātes, maltītes, regulāri ārstu apmeklējumu u.tml., un tehnoloģiskie risinājumi būtiski atvieglo šo iespēju.

Piemēram, šobrīd dažādas finanšu pārvaldības aplikācijas sniedz iespēju ērti sekot līdzi ikdienas tēriņiem, veikt budžeta plānošanu, palīdzot sabalansēt izdevumus un pat veikt ietaupījumus. Dažas no tādām aplikācijām ir “Spending tracker”, “Coin Keeper: budget planner”, “Family budget book”. Ņemot vērā, ka, iepērkot pārtiku, mēdzam pārtērēt, ģimenes budžetu palīdzēs plānot arī dažādas iepirkumu organizēšanas aplikācijas kā “GroceryTime – Grocery lists” un “List of Purchases”.

Nav noslēpums, ka veicamos darbus aizmirst ne tikai bērni, bet arī vecāki. Tāpēc ir radītas mobilās aplikācijas, kas ļauj izveidot ikdienas plānus, kā arī atgādinājumus par darbiem un aktivitātēm, kas jāpaveic, piemēram, savstarpēji deleģējot atsevišķus uzkopšanas pienākumus, kas jāpaveic mājās; atgādinot bērniem, cikos ir pēdējais brīdis, lai sāktu pildīt skolā uzdotos mājasdarbus; visai ģimenei atgādinot, kurās dienās bērniem ir dažādi pulciņi, kad paredzēti kopīgi ģimenes izbraucieni u.tml. Šiem mērķiem labi palīdz tādas plānošanas aplikācijas kā “TimeTree: Shared Calendar”, “Google Calendar” u.c.

Starp citu, ģimenes var izmantot dažādās aplikācijas arī brīvdienu plānošanai, piemēram, atrodot ieteikumus ceļojumiem un atsauksmes par dažādiem tūrisma objektiem, lētākās biļešu cenas; rezervējot viesnīcas u.tml. tādās aplikācijās kā “Tripadvisor: Plan & Book trips”, “Skyscanner”. Būtiski pieminēt, ka “Bites” tīkls nodrošina stabilu un ātru pieeju internetam kā Latvijā, tā ārzemēs, kas ir ļoti svarīgi, ģimenēm dodoties tuvākos un tālākos braucienos. Tālākiem ceļojumiem ārpus Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm (EEZ), “Bite” piedāvā datu pakas, kas ļauj lietot internetu populārākajos ceļojumu galamērķos ārpus EEZ valstīm par izdevīgākām cenām.

Tikmēr, sanākot vakarā mājās pēc darbīgas dienas, lielais jautājums ir “Ko šovakar ēdīsim?”, tāpēc radoši palīgi maltīšu ideju nodrošināšanai ir, piemēram, aplikācijas “Tasty: Recipes, Cooking videos”  un “Yummly Recipes & Meal Planning”.

Skolas lietu pārvaldīšana skolvadības sistēmās un čatos

Ģimenēm, kurās ir skolēni, neatņemams ikdienas rīks šobrīd ir skolvadības sistēma “E-klase”, lai sekotu līdzi bērna sekmēm, mājasdarbiem un uzturētu komunikāciju ar mācībspēkiem. Turklāt šī aplikācija palīdz pārvaldīt arī bērnu gaitas mākslas un mūzikas skolās. Turpretim bērnudārznieku vecāku vidū plaši tiek izmantot arī platforma “Eliis”, kas pēc savas darbības specifikas ir vienkāršāka, taču, līdzīgi kā “E-klase”, palīdz sekot atvases gaitām pirmsskolas izglītības iestādē, pieteikt kavējumus u.tml.

Šobrīd vecāki ir tik ļoti pieraduši iespējai sekot līdzi bērnu gaitām mācību iestādēs attālināti, ka bez stabila pieslēguma tīklam un mobilajam internetam, spēja plānot, pārraudzīt un iegūt informāciju kļūst neiespējama.

Jāpiemin, ka mācību iestāžu ekosistēmā aktīva saziņa vecāku, skolotāju, kā arī bērnu vidū bieži notiek arī Latvijā populārākajā saziņas platformā “WhatsApp”, kur neformālākā, operatīvākā veidā var apmainīties ar informāciju par mācību aktualitātēm, ekskursiju plāniem, neatbildētiem jautājumiem, dalīties ar foto un video no skaistākajiem brīžiem u.tml. Cilvēki arvien vairāk izmanto lielus datu apjomus, piemēram, straumējot video, spēlējot spēles tiešsaistē u.tml., tādēļ bezlimita datu tarifu plāni šobrīd jau ir mūsdienu realitāte, lai pilnvērtīgi izmantotu interneta sniegtās iespējas.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Biedrība “Resursu centrs cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem “ZELDA” (turpmāk RC ZELDA), reģ. Nr. 40008114387 aicina darbā atbalsta personu lēmumu pieņemšanā – sociālo mentoru Valmieras novadā pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem. Kas ir Atbalsta personas pakalpojums lēmumu pieņemšanā? Atbalsta personas pakalpojums lēmumu pieņemšanā ir personai ar garīga rakstura traucējumiem sniegts atbalsts lēmumu pieņemšanā, lai palīdzētu viņai vienlīdzīgi ar citiem sabiedrības locekļiem īstenot savu tiesībspēju un rīcībspēju. Atbalsts lēmumu pieņemšanā ļauj personai paust savu gribu, izvēli, plānot un pašai pieņemt lēmumus par savu dzīvi, veselības un sociālo aprūpi, finansēm un īpašumiem, kā arī palīdz personai paplašināt savu dabisko atbalsta loku, palīdz pilnveidot spējas pārstāvēt sevi un aizsargāt savas tiesības un intereses. Pakalpojuma ietvaros atbalsts tiek nodrošināts 6 dzīves jomās: tiesību un interešu aizstāvības jomā, finanšu jomā, ikdienas dzīves jomā, veselības aprūpes jomā, sociālā aprūpes jomā un atbalsta loka veidošanā. Atbalsta personas lēmumu pieņemšanā galvenie darba pienākumi: atbalsta sniegšana lēmumu pieņemšanā personām ar garīga rakstura traucējumiem (turpmāk – atbalstāmajām personām); atbalstāmo personu atbalsta plāna sagatavošana, balstoties uz stipro pušu un vajadzību izvērtēšanu; palīdzība atbalstāmajām personām apzināt un piesaistīt nepieciešamos resursus, veicinot atbalstāmo personu motivāciju lēmumu pieņemšanā un saistīto problēmu risināšanā; palīdzība dokumentu sagatavošanā iesniegšanai valsts un pašvaldību institūcijās; atbalsta loka veidošana atbalstāmajām personām; atbalstāmās personas patstāvīgai dzīvei nepieciešamo lēmumu pieņemšanas prasmju attīstīšana un veicināšana (t.sk. nodrošināt lēmuma pieņemšanai nepieciešamo informāciju un sniegt to atbalstāmajai personai saprotamā veidā un valodā, kā arī sniegt nepieciešamo atbalstu, lai atbalstāmā persona varētu paust savu gribu un izdarīt patstāvīgu izvēli); iknedēļas saturisko atskaišu un mēneša atskaites – atbalsta personas pakalpojuma uzskaites lapas sagatavošana. Prasības kandidātam: pirmā vai otrā līmeņa augstākā izglītība sociālajā darbā, sociālajā aprūpē, sociālajā rehabilitācijā, psiholoģijā, tiesību zinātnēs vai citās sociālajās vai humanitārajās zinātnēs; vēlamas pamatprasmes un pieredze darbā un komunikācijā ar personām ar garīga rakstura traucējumiem; labas latviešu valodas zināšanas (augstākā līmeņa 2. pakāpe (C2)); pamatzināšanas par valsts pārvaldi un prasme sagatavot dokumentus valsts un pašvaldību institūcijām; prasme strādāt ar datoru; prasme strādāt gan individuāli, gan komandā; spēja plānot savu darbu individuāli; augsta saskarsmes kultūra, komunikabilitāte, empātija, tolerance un atvērtība jaunām idejām. Atbalsta personai nepieciešamās kompetences: iecietība pret personām ar garīga rakstura traucējumiem, lai veidotu veiksmīgu kontaktu; spēja analizēt situāciju un identificēt iespējamos cilvēktiesību pārkāpumus pret atbalstāmo personu; spēja strādāt komandā un piemēroties mainīgiem darba apstākļiem; spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus, komunicēt, risināt problēmas un konfliktus; spēja motivēt atbalstāmo personu pārmaiņām; spēja plānot un organizēt savu darbu; augsti ētikas standarti. Mēs piedāvājam: Pilna vai nepilna laika darba slodzi ar summēto darba laiku; Veselības apdrošināšana; Nodrošinām darba datoru, kā arī telefona un interneta pieslēgumus; Darba laiks tiek organizēts, pamatojoties uz katrai atbalstāmajai personai izstrādātu atbalsta plānu; Atalgojumu 7.73 EUR/h pirms nodokļu nomaksas, slēdzot ar personu terminētu darba līgumu, nodrošinot visas sociālās garantijas (darba līguma termiņš 31.12.2024. ar iespēju līgumu pagarināt); Ar darbu saistīto izdevumu atmaksa (degviela, sabiedriskā transporta biļetes, kancelejas preces u.tml.); Apmācību pirms darba uzsākšanas, regulāru pakalpojuma koordinatora, sociālā darbinieka un citu RC ZELDA speciālistu atbalstu ikdienas darbā, kovīzijas vai supervīzijas. Darba vietas adrese : Mārupes iela 4, Rīga un visā Latvijas teritorijā. Pieteikumu ar CV un motivācijas vēstuli lūgums sūtīt: zelda@zelda.org.lv  Profesija: Sociālais MENTORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-03 Kontaktpersona: Tālrunis: 67442828 E-pasts: zelda@zelda.org.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā skolotāja palīgu uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme).  Darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2024. gada 27.maijam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-27 Kontaktpersona: CV, piet.vēst.un izgl.dok.kopijas ar norādi sūtīt uz spriditis@valmiera.edu.lv, 64231434. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri