Valmieras Ziņas

Kā apdomīgi sagādāt visu nepieciešamo, ja ģimenē gaidāms mazulis

Uzzinot par faktu, ka ģimenē gaidāms pieaugums, topošie vecāki sāk domāt par to, kas mazulim būs vajadzīgs, kur to iegādāties, cik daudz naudas vajadzēs visu nepieciešamo lietu sagādāšanai. Tomēr steigai šeit nav vietas, vismaz grūtniecības pirmajos mēnešos. Tas gan nenozīmē, ka mazulim nepieciešamo lietu sagādāšanu var atstāt uz pēdējo mēnesi. Šajā rakstā uzzināsiet dažus padomus, kas var padarīt mazuļa lietu gādāšanu gan izdevīgāku, gan ērtāku.

Izlemiet — visu jaunu vai arī kaut ko lietotu

Sākumā vajadzētu izvērtēt savu nostāju un arī finansiālās iespējas. Ir vecāki, kuri vēlas bērnam visu tikai jaunu, bet citus tas īpaši nesatrauc. Šo lēmumu ietekmē arī finansiālā situācija. Ja budžets ir ierobežots, tad skaidrs, ka visam jaunam var nepietikt. Un — vai vajag. Ir tādas mazuļu lietas, ko varbūt vajadzēs izmantot ļoti īsu brīdi. Kāpēc gan tās neaizlienēt no draugiem vai nenopirkt no citiem vecākiem? Ietaupīto naudu varat novirzīt daudz svarīgākām lietām.

Ja esat ar mieru mazulim gādāt arī lietotas aprūpes lietas un drēbes, tad, iespējams, izdevumu būs daudz mazāk, jo parasti jau radi un draugi, kuriem nesen dzimuši bērni, ļoti daudz ko atdod. Varbūt varat uzrunāt viņus paši, lai par izdevīgu cenu no viņiem nopirktu kvalitatīvus ratiņus, ziemas kombinezonu, šūpulīti vai vēl ko citu.

Nepārspīlējiet ar drēbītēm

Māmiņai un citām ģimenes sievietēm ļoti patīk pirkt skaistus mazuļu apģērbu komplektus. Ar to nevajadzētu aizrauties, jo pirmajos mēnešos mazulis aug ļoti ātri. Vairums nopirkto drēbīšu tiks uzvilktas labi ja dažas reizes. Galvenais, lai ir vairāki komplekti bodiju un lācīšu, vairāk neko īsti mazajam arī nevajadzēs. Drēbītes vienmēr var nopirkt, ja tiešām vajag.

Autosēdeklīti labāk pirkt jaunu

Ja reiz ir kāda lieta, ko ieteicams pirkt jaunu, kurai nežēlot naudu, tad tas ir autosēdeklītis. Mazuļa drošība automašīnā ir ļoti svarīga. Lietots autosēdeklītis var nebūt drošs. Labāk izvēlēties uzticama ražotāja autokrēsliņu, kas nodrošinās mazulim gan ērtības, gan maksimālu aizsardzību no traumām.

Uz veikalu — ar sarakstu

Protams, ka būs daudzas lietas, ko vajadzēs iegādāties veikalā — higiēnas preces, mazgāšanās līdzekļi, aprūpes lietas. To visu plašā klāstā piedāvā bērnu veikali. Lai iepirkšanos padarītu ērtāku, var izmantot interneta sniegtās priekšrocības. Piemēram, bērnu preču zīmols “Chicco” piedāvā visu nepieciešamo iegādāties interneta vidē — sākot no ratiņiem un gultiņas līdz māneklīšiem, attīstošajām rotaļlietām un drošības precēm.

Nav būtiski, vai meklējat visu vajadzīgo tirdzniecības centrā vai arī jums labāk patīk bērnu veikali internetā — galvenais ieteikums ir izveidot vajadzīgo lietu sarakstu. Tā būs vieglāk plašajā preču klāstā atrast vajadzīgo, kā arī izvairīsieties no liekiem tēriņiem, neļaujoties emocionāliem pirkumiem.

Tā kā grūtniecības laiks ir gana ilgs, tad ieteicams arī pasekot līdzi cenām — bērnu veikali regulāri piedāvā atlaides. Tādā veidā varat ievērojami samazināt izdevumus, bet vienalga tikt pie kvalitatīvām un jaunām lietām savam mazulim.

Mūsu partneri