Valmieras Ziņas

Juris Mūrnieks: Valsts Prezidenta vēlēšanas gaidot…

Šā gada 8.jūlijā beidzas Andra Bērziņa Valsts Prezidenta pilnvaras. Atbilstoši likumam, prezidenta vēlēšanām jānotiek ne agrāk kā 40 dienas un nevēlāk kā 30 dienas pirms šī 8.jūlija, tātad, visticamāk, jūnija sākumā. Nedaudz paskaitļojot iznāk, ka līdz prezidenta vēlēšanām atlikuši četri mēneši.

Visticamāk, ka šis laiks Latvijas politiskajā dzīvē būs ļoti aktīvs. Jo neskaidrību, kā jau ierasts ir ļoti daudz. Esam jau pieraduši, ka tagadējā Latvijas Valsts prezidenta A.Bērziņa spējas svārstīties ar lēmumu pieņemšanu ir liela mākslinieka cienīgas.

Pilnīgi iespējams, ka viņam ļoti gribas palikt šajā postenī nākamos četrus gadus. Tas nekas, ka atbilstoši Satversmes 41.pantam, pirmais prezidenta pienākums ir reprezentēt valsti starptautiski. Par šī pienākuma pildīšanu labāk neizteikšos.

Ir tikai viena būtiska problēma – godkāre nepieļauj iespējamību, ka viņu varētu atkārtoti neievēlēt. Tātad labāk nekandidēt, ja nav 100 % pārliecības par panākumiem. Ja vēl atceramies, ka

Bērziņa kunga ievēlēšanā izšķirošās bija “Saskaņas” balsis, bet cerēto iespēju veidot valdību viņi tā arī nesagaidīja…

Pagaidām savus prezidenta amata kandidātus publiski nosaukusi tikai Reģionu apvienība, kā arī Latvijas Nacionālā skolotāju savienība. Šajā duelī Mārtiņš Bondars bez problēmām pārspētu Edgaru Kramiņu.

Taču galvenie un reālie kandidāti vēl tiek turēti slepenībā. Vai tos izraudzīsies zooloģiskajā dārzā, kā Valdi Zatleru, vai arī kādā birojā, paliek noslēpums.

It kā valdošā koalīcija esot uzsākusi sarunas un konsultācijas par savu kandidātu, bet nav pārliecības, ka kāda partija gribēs piekāpties. Tāpat nav pārliecības, ka slepenie lietu kārtotāji pēkšņi sāks satraukties par izraudzītā kandidāta piemērotību Valsts Prezidenta postenim.

Situāciju varbūt uzlabotu grozījumi Satversmē, bet tie ir visai maz ticami.

Aptauju viedoklis, ka prezidentu būtu jāvēl, atklāti balsojot, ļoti daudzus politikas “bīdītājus” neapmierina, jo tādējādi vēlētāji uzzinātu daudz interesanta no jomas “klausies manos vārdos, bet neskaties manos darbos”.

Par Igaunijas variantu, kur prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā var iesaistīties arī pašvaldību pārstāvji, pat nerunā. Tāpat pagaidām pilnīgi neticama ir iespēja pāriet uz tautas vēlētu Valsts Prezidentu. Ja ņem vērā vēlētāju ticību reklāmas kampaņām, labi ka tā.

Jebkurā gadījumā tuvākie mēneši Latvijas iekšpolitikā būs interesanti. Līdz laikam, kad “maskas kritīs”, gan vēl jāpagaida.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla degvielas kannu ražošanas uzņēmums aicina darbā: mārketinga un sabiedrisko attiecību speciālistu/-i Galvenie pienākumi: Produktu un pakalpojumu virzība starptautiskā tirgū Uzņēmuma iekšējās un ārējās komunikācijas veidošana un uzturēšana Uzņēmuma tēla veidošana un uzturēšana Sagaidām kandidātu ar: augstāko izglītību sociālo zinātņu jomā (mārketings, komunikācija vai tml.) veiksmīgu iepriekšējo darba pieredzi mārketinga un sabiedrisko attiecību jomā veiksmīgu iepriekšējo darba pieredzi projektu vadībā analītisku un radošu domāšanu un spēju kompleksi risināt problēmas teicamām svešvalodu zināšanām un visaptverošām komunikācijas prasmēm aktīvu, uz sadarbību un rezultātu orientētu personību ar inovatīvām idejām Piedāvājam: Interesantu un dinamisku darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā Iespēju mācīties, gūt pieredzi un realizēt sevi dinamiskā darba vidē un darbā ar starptautiskiem tirgiem Darba rezultātiem un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu no Eur 1000 mēnesī, dažādus papildu labumus Sakārtotu, ērtu darba vidi draudzīgā kolektīvā E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Tālrunis papildus informācijai: 64 207 235 Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-21 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235, 29413500; Adrese: L.Laicena iela 2, Valmiera. Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA „VTU Valmiera” Reģ. Nr. 40003004220   aicina darbā Apkopēju (Valmieras AO) uz noteiktu laiku no š.g.5. jūlija līdz 2. septembrim DARBA PIENĀKUMI: · uzkopt darba, palīgtelpas un autoostas teritoriju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · pamatizglītība · vēlama iepriekšēja darba pieredze uzkopšanas un tīrīšanas darbos · iemaņas darbā ar sadzīves tehniku · vēlamas zināšanas telpaugu kopšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · darbu stabilā uzņēmumā · sociālās garantijas · darba algu – valstī noteiktā minimālā stundas tarifa likme CV vēstuli ar norādi vakancei „Apkopējs” lūdzam līdz 2021. gada 1. jūlijam iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi Valmieras autoostas kasē Stacijas ielā 1, Valmierā vai SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļos, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 Ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, sazināsimies divu nedēļu laikā pēc sludinājumā norādītā pieteikšanās termiņa beigām. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Informācija 26558027 Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas iela 1, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-01 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz info@vtu-valmiera.lv Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri