Valmieras Ziņas

Juridiskā koledža aicina studēt Vidzemes filiālēs!

Juridiskā koledža ir pati pirmā starptautiski akreditētā koledža Latvijā, kura nu jau darbojas 18 gadu. Koledža šajā laikā uzkrājusi lielu pieredzi studiju procesa organizācijā un studentu kvalitatīvā sagatavošanā atbilstoši mūsdienu darba tirgus prasībām. To koledžai palīdzējusi sasniegt aktīva iesaistīšanās vairākās nozīmīgās starptautiskās programmās un ietekmīgās augstākās izglītības starptautiskajās organizācijās. Kopš 2017. gada Juridiskajā koledžā Rīgā kvalifikāciju ceļ arī prokurori, tiesneši, izmeklētāji un tiesu eksperti.

Juridiskajai koledžai ir četras filiāles – divas no tām jau vairāk nekā desmit gadu darbojas Vidzemē – Valmierā un Gulbenē. Studiju iespējas tuvu savām mājām un ērtā formā, kas ļauj apvienot darbu ar studijām, jau novērtējuši vairāki simti Vidzemes iedzīvotāju. Lekcijas filiālēs notiek tikai sestdienās vairākas reizes mēnesī un tādējādi lielākajai daļai studentu netraucē darbam.

Studiju laiks koledžā ir divi gadi un absolventi iegūst ne tikai pirmā līmeņa augstāko profesionālo izglītību, bet arī attiecīgu profesiju atbilstoši izvēlētajai studiju programmai. Studiju laikā un pēc tām ir iespēja iesaistīties Erasmus + programmā, kura nodrošina studijas un praksi ārvalstīs.

Pati populārākā studiju programma Juridiskajā koledžā, kā jau to varētu secināt pēc koledžas nosaukuma, ir tiesību zinātnes. Studiju laikā studenti apgūst tiesības tādā līmenī, lai tās varētu sekmīgi piemērot un izmantot ne tikai privātajā dzīvē, bet arī strādājot visdažādākajos amatos gan valsts, gan pašvaldību, gan komercuzņēmumos. Tās ir ne tikai darba un sociālās tiesības, bet arī konstitucionālās un administratīvās tiesības, visas galvenās civiltiesību nozares, krimināltiesības un kriminālprocesuālās tiesības, kā arī Eiropas un starptautiskās tiesības. Otrajā kursā students izvēlas kādu no izvēles moduļiem, t.sk. nekustamā īpašuma tiesības, meditāciju un ar jauno mācību gadu personas datu aizsardzību.

Populāra ir arī cilvēku resursu vadības programma, kurā sagatavojam personāla speciālistus. Nav tāda uzņēmuma vai iestādes, kurā nebūtu vajadzīgi speciālisti darbam ar personālu. Tādēļ arī šajā programmā ir daudz studēt gribētāju. Studenti divu gadu laikā apgūst lietvedību, uzņēmējdarbību, personāla vadību un personāla lietvedību, darba aizsardzību un drošību, vadības psiholoģiju, saskarsmes kultūru, grāmatvedības pamatus u.c. priekšmetus. Liela vērība arī šajā programmā tiek pievērsta svarīgāko tiesību nozaru apgūšanai, ieskaitot darba tiesības, sociālās tiesības un tiesību pamatu ietvaros – civiltiesības, administratīvās tiesības un krimināltiesības. Turklāt otrajā kursā studenti vēl papildus var izvēlēties kādu no specializācijas moduļiem, t.sk. procesuālajās tiesībās, kas aptver administratīvo procesu, civilprocesu un kriminālprocesu. Personāla vadības programma ir arī citās augstskolās, taču nevienā no tām netiek pievērsta tik liela vērība tiesībām. Tieši tas padara mūsu piedāvāto programmu konkurētspējīgu un atbilstošu darba tirgum, kur tiesību loma arvien pieaug.

Ne mazāk populāra programma Juridiskajā koledžā ir grāmatvedība un finanses, kurā sagatavojam darba tirgū tik ļoti pieprasītos grāmatvežus. Juridiskajā koledžā šī programma atkal ir pieprasīta tieši tā iemesla dēļ, ka studenti papildus specifiskajiem grāmatvedības, finanšu, statistikas un citiem priekšmetiem, apgūst arī nodokļu tiesības, darba tiesības, sociālās tiesības, bez kā mūsdienās nav iedomājams sekmīgs grāmatveža darbs.

Visās studiju programmās, kuras īstenojam filiālēs, studijas nodrošina tie paši docētāji, kas strādā arī koledžā Rīgā. Līdz ar to studentiem ir unikāla iespēja regulāri tikties ar visaugstākā līmeņa speciālistiem, no kuriem daudzus ikdienā varam vien redzēt televīzijā vai klausīties radio. Koledžas docētāji ir arī daudzu mācību grāmatu autori, kuras izmanto studenti augstskolās visā Latvijā.

Koledža lepojas arī ar daudzu zinošu vieslektoru regulāru pieaicināšanu atsevišķām lekcijām par aktuālām starptautiski nozīmīgām tēmām. Regulārs viesis mūsu koledžā un tās filiālēs ir advokāts un Latvijas goda konsuls ASV Jānis Bolis, kuram ir četrdesmit gadu darba pieredze ASV un kurš pirmais latviešu valodā sarakstījis un Juridiskā koledža izdevusi divas grāmatas par mediāciju un tās piemērošanas iespējām Latvijā. Tāpat mūsu vieslektoru vidū jāmin Eiropas Tiesas tiesnesis Egils Levits, politologs un Kanādas Broka universitātes profesors Juris Dreifelds, Satversmes Tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele un daudzi citi. 

Koledžā Rīgā studentiem iespēja studēt arī trīs citās programmās – Nekustamā īpašuma pārvaldīšana un apsaimniekošana; Komerczinības, Datorsistēmu, datortīklu administrēšana un programmēšana. Vēl jāpiebilst, ka visas Juridiskās koledžas studiju programmas akreditētas uz likumā noteikto maksimālo sešu gadu termiņu. Četras studiju programmas iespējams apgūt tālmācībā: Tiesību zinātnes, Cilvēku resursu vadība, Komerczinības, Nekustamā īpašuma pārvaldīšana un apsaimniekošana.

Ņemot vērā jaunās Eiropas Savienības nostādnes un Vispārējo personas datu aizsardzības regulu, Juridiskajā koledžā jau nākamajā studiju gadā studentiem piedāvāsim iespēju specializēties arī šajā aktuālajā jomā. Šādas iespējas nodrošināsim visu programmu studentiem, kuri to vēlēsies.

Studiju maksa filiālēs noteikta vien 78 EUR mēnesī. Turpmākajos gados uzņemtajiem studiju maksa pieaugs. Studentiem iespējams izmantot valsts garantētus studiju kredītus, kas pilnībā sedz studiju maksu.

Juridiskajā koledžā Rīgā jauno studentu uzņemšana sākās no 2. jūlija, bet koledžas filiālēs no 15. augusta. Filiāle Valmierā atrodas L.Paegles ielā 40 (tālr.2919804; e-pasts: ievabirne@inbox.lv), bet Gulbenē – Līkā ielā 21 (tālr. 29224936, e-pasts: aivijagrinberga@tvnet.lv). Iestājoties jāiesniedz vidējās izglītības apliecinošs dokuments un centralizēto eksāmenu sertifikāts (personām, kuras ieguvušas vidējo izglītību pēc 2004.gada). Dažām studējošo kategorijām noteiktas atlaides, par kurām informāciju var iegūt filiālēs vai Juridiskajā koledžā. Koledžas mājas lapa: www.jk.lv; e-pasts: info@jk.lv

Studijām koledžā un tās filiālēs aicinām ne tikai jauniešus pēc vidusskolas, bet arī cilvēkus ar noteiktu dzīves pieredzi bez jebkādiem vecuma ierobežojumiem. Koledžā sekmīgi studējuši cilvēki arī pirmspensijas vecumā un viņu dzīves pieredze ļauj konkurēt studijās ar jauniešiem, kuriem tās pietrūkst. Liela daļa studentu jau pirms iestāšanās koledžā ieguvuši vienu vai vairākas augstākās izglītības, tomēr straujās ekonomikas pārmaiņu un globalizācijas procesu dēļ sajutuši nepieciešamību tam pievienot jaunas praktiskas zināšanas, ko var iegūt kādā no koledžas programmām.

Studiju sākums filiālēs 2018. gada 6. oktobrī.

Gaidīsim!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tev patīk Valmieras jaunais zīmols?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla kannu ražošanas uzņēmums SIA „VALPRO” aicina darbā: VIRPOTĀJU Prasības: Vēlama profesionālā izglītība atbilstošā amatā Iepriekšēja darba pieredze atbilstoša profila darbā Pieredze darbā ar universāliem virpošanas darbgaldiem Pieredze CNC darbagaldu iestatīšanā un apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Spēja intensīvi strādāt, vēlme mācīties Atbildības sajūta, godprātīga un pozitīva attieksme pret darbu Piedāvājam: Darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā Regulāri izmaksātu, stabilu ikmēneša atalgojumu un sociālās garantijas Nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanu Sakārtotu darba vidi Apmācības iespējas Iespējama transporta izdevumu segšana Ja atbilstat minētajām prasībām, sūtiet pieteikumu uz: E-pasts: darbs@valpro.lv Tālrunis informācijai: 642 07235; 29413500 Adrese: SIA “VALPRO”, L.Laicena iela 2, Valmiera, LV-4201 Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 50 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē. Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: VIRPOTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-11-28 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv , tālr. 64207235, 29413500

Mūsu partneri