Valmieras Ziņas

Joprojām deg kūla

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 20.maija plkst. 6.30 līdz 21. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma deviņus izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu un vienu uz glābšanas darbiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

Vidzemē dzēsti trīs kūlas ugunsgrēki – šādi izsaukumi vakar tika saņemti uz Mazsalacas novada Sēļu pagastu, kur dega kūla 150 m2 platībā, Ausekļa ielu Valmierā (kūla dega 50 m2), un vakar plkst. 13.15 tika saņemts izsaukums uz Burtnieku novada Matīšu pagastu, kur dega niedres 3000 m2 platībā. Ugunsgrēka dzēšanā strādāja arī divi Bērzaines brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Plkst. 15.06 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka Latvijas mežos saglabājas ļoti augsta uguns bīstamība, tāpēc aicina cilvēkus būt ļoti uzmanīgiem un nepieļaut, ka mežā un tā tuvumā tiek veiktas darbības, kuru rezultātā rodas dzirkstele vai liesmas. Neapdomīga rīcība šādos apstākļos var izraisīt plašu un postošu ugunsnelaimi.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Alojas novada Brīvzemnieku pagastā, kur dega traktors 10 m2 platībā, Smiltenes novada Blomes pagastā, kur dega atkritumi 20 m2 platībā, Cēsīs, kur dega transformatora koka platforma 4 m2 platība un zemsedze 30 m2 platībā’, kā arī Madonas novada Dzelzavas pagastā, kur dega dzīvojamais vagoniņš 7 m2 platībā.  

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri