Valmieras Ziņas

Jauns luksofors prasa uzmanību un jaunus ieradumus

Lasīšanas laiks: 2 min

Kopš 21.jūlija Valmierā par vienu luksoforu vairāk. Tas uzstādīts vietā, kur gājēju pāreja jau bija, bet šoferīšiem nācās palaist katru gājēju vai velo braucēju. Gan kājāmgājēju, gan transporta kustība Pārgaujā šajā vietā ir diezgan noslogota – cilvēki steidzas uz autoostu, dodas uz Vidzemes Augstskolu, bibliotēku, Rimi

Jāteic, ka par šī luksofora nepieciešamību tika runāts jau pirms vairākiem gadiem, kad notika iedzīvotāju tikšanās ar pašvaldības pārstāvjiem. Tagad vēlmes ir piepildījušās, bet visiem droši vien nekad nebūs labi.

Piektdien, 29.jūlijā, kad tika pavērota satiksmes plūsma gan pirms pusdienām, gan darba dienas beigās, lieli sastrēgumi netika manīti. Protams, krietni lielāks laiks atvēlēts auto plūsmai, bet gājējiem vien dažas sekundes. Varēja novērot, ka diezgan bieži grēko kājāmgājēji un līdz ar to ik pa laikam dzirdami mašīnu skaņas signāli. Uzrunāto cilvēku atbildes bija dažādas: „Visu laiku taču te nebija luksofora!”, „Aizdomājos, nepamanīju…”, „Steidzos uz autobusu!”, „Saule spīd acīs, neredzēju!” Nevar zināt, kādas replikas neapzinīgajiem gājējiem šoferīši velta mašīnu salonos, taču uz ielas auto vadītāji ir uzmanīgi un saprotoši. Šķiet, cilvēkiem vieglāk šķērsot Rīgas ielu ir arī kalnā, kad uz gājēju saliņas var novērtēt un pagaidīt, kad pie autoostas iedegsies luksofors un mašīnu straume apstāsies.

Kas gan ir Valmieras sastrēgumi salīdzinājumā ar Rīgas korķiem! Bet jāapzinās, ka septembrī, sākoties jaunajam mācību gadam, kustība būs vēl lielāka. Lai arī satiksmi regulē luksofors, jābūt uzmanīgiem gan gājējiem, gan auto braucējiem, jo vienmēr atrodas kāds, kas nepamana, aizsapņojas, kas pārgalvīgi aizšaujas ar elektrisko skrejriteni vai gluži pretēji – nesteidzīgi šķērso ielu ar domu, ka virsū jau nebrauks. Un nav runa par vienu konkrētu luksoforu, bet vispārēju ceļu satiksmes kultūru, kuru veido ne tikai rakstītie likumi, bet arī cilvēku savstarpējā mijiedarbība un pieklājība, rēķināšanās ar citiem.

 

Aktuālais jautājums

Vai esi apmierināts ar ielu un ceļu stāvokli, kā arī uzturēšanu Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri