Valmieras Ziņas

Jauniešu romānu sērija – fenomens

Amerikāņu rakstnieces Annas Todas jauniešu romānu sērija AFTER nenoliedzami ir fenomens – turklāt ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā. Šis fenomens aizsākās ar literāro platformu wattpad, kurā jaunā autore ar pseidonīmu IMAGINATOR1D pirms vairākiem gadiem sāka rakstīt kādas koledžas studentes un mežonīga, neizprotama puiša erotisko mīlas stāstu. Pirmajās divās dienās to bija izlasījuši vairāk nekā miljons lasītāju. Viena no wattpad komandas līderēm Ešlija Gārdnere atzīst: “Neko tamlīdzīgu wattpad mēs vēl nebijām pieredzējuši. Fanu miljoni jau pirmajās publicēšanas dienās!” Pirmajiem panākumiem sekoja citi – grāmatu publicēšana fiziskā formātā, tulkojumi daudzās pasaules valodās un jūsmīga fanu atsaucība katram nākamajam turpinājumam. Arī Latvijā katrs romāns uzreiz pēc izdošanas nekavējoties nokļuva pārdotāko grāmatu sarakstu virsotnēs, un lasītāji aktīvi interesējās par turpinājumiem. Tagad klajā laists sērijas ceturtais romāns “AFTER. Laimīgi mūžu mūžos”, kurā Tesas un Hārdina stāsts beidzot ir izstāstīts līdz galam.

Sēriju AFTER bieži salīdzina ar E. L. Džeimsas “Greja piecdesmit nokrāsām”. Jāatzīst – ne velti, jo romānos netrūkst erotikas un detalizētu seksa ainu, tomēr šo grāmatu burvība un suģestija slēpjas kur citur. Tie ir divi nepārspējami pievilcīgi tēli – Tesa un Hārdins – , tā ir pastāvīga briesmu sajūta, tās ir daudziem kopīgās alkas atrast savu cilvēku un mīlēt viņu tā, kā nekad neviens šajā pasaulē vēl nav mīlējis. Tesa ir labā, kārtīgā, “pareizā” meitene, visu vecāku sapnis, Hārdins – sliktais, “nepareizais” puisis, kuru visur pavada nepatikšanas un pat briesmas. Bet, protams, ne vienmēr viss ir tā, kā izskatās. Četrās sērijas grāmatās lasītājs iepazīst ne tikai Tesas un Hārdina vētraino attiecību stāstu,  bet arī abu jauniešu izaugsmi, ko pavada dramatiski sižeta pavērsieni. Tesa iepazīst dzīvi un mācās veidot attiecības ar sarežģītu, grūti izprotamu jaunu vīrieti, taču vienlaikus arī mācās apjaust savu tumšo pusi. Hārdinam Tesa sākumā ir glābšanas riņķis no savas būtības, taču vēlāk, iemācījies savaldīt savus dēmonus, puisis atskārš, ka ar dzīves izaicinājumiem var tikt galā arī pats. Un nu, sērijas pēdējā grāmatā, Tesu un Hārdinu gaida jauns sākums… tikai kāds?

Apgādā “Zvaigzne ABC” 2018. gadā laidīs klajā arī Annas Todas grāmatu BEFORE (“PIRMS”), kurā attēloti sērijas pirmās grāmatas notikumi no Hārdina skatpunkta, kā arī atklāti intriģējoši noslēpumi par citiem romāna tēliem – piemēram, kaitinošo Molliju.

Pieejama arī e-grāmata.

No angļu valodas “AFTER” sērijas romānus tulkojušas Daina Grūbe un Ieva Elsberga.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Nosaukums: Lietvedis Darba stundas nedēļā : 40 Darbības joma: Jurisprudence / Tieslietas Darba apraksts: *Darba pienākumi*: Nodrošināt dokumentu apriti; Izstrādāt un noformēt dokumentus, izmantojot lietišķās rakstības stilu; Depozītu summu uzskaites kārtošana; Citu darbu veikšana zvērināta tiesu izpildītāja funkciju izpildē. *Prasības kandidātiem:* Profesionālā vidējā izglītība vai arodizglītība; Izcilas latviešu valodas zināšanas; Labas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, precizitāte, stresa noturība, spēja plānot veicamos darbus. *Mēs piedāvājam*: Dinamisku un atbildīgu darbu; Profesionālās izaugsmes iespējas; Darbu mājīgā birojā. Pieteikuma vēstuli un CV sūtīt uz sludinājumā norādīto elektronisko pasta adresi līdz 01.07.2019. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kas tiks uzaicināti uz darba interviju. Bruto alga: 430 EUR (pārbaudes laikā), 600 EUR (pēc pārbaudes laika) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Slodzes tips: viena vesela slodze Atrašanās vieta: Valmiera Kontaktinformācija: Uzņēmums: Zvērināts tiesu izpildītājs Māris Vanags Reģistrēts nodokļu maksātāju reģistrā ar kodu: 25108012056 Pieteikšanās veids (e-pasts): maris.vanags@lzti.lv Tālr. 27631776 Profesija: LIETVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Jurisprudence / Tieslietas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-07-01 Kontaktpersona: Māris Vanags

Mūsu partneri