Valmieras Ziņas

Jaunieši nometnē izzina profesiju iespējas

Lasīšanas laiks: 4 min

No 10. līdz 14.augustam Valmierā jau otro reizi notika vasaras karjeras nometne “Atver durvis, atklāj sevi”, kurā piedalījās jaunieši vecumā no 14 līdz 17 gadiem.

Nometnē satikās 30 jaunieši, kuri vēlējās iepazīt dažādu jomu profesijas un saturīgi pavadīt brīvo laiku, izprast sevi, pilnveidot esošās un attīstīt jaunas, noderīgas prasmes.

Nometnes dalībnieki ne vien pārrunāja karjeras izvēles izaicinājumus, bet arī tikās ar interesantiem un iedvesmojošiem dažādu jomu pārstāvjiem. Jaunieši tikās ar Instagram.com treneri, komunikācijas speciālisti un influenceri Sindiju Bokāni, lai uzzinātu, kā veidot savu sociālo tīklu profilu un, kā radīt saturu, kas piesaista auditoriju, jo īpaši pievērsta uzmanība modes un dzīvesstila satura veidošanai Instagram.com.

Nometnes laikā pie jauniešiem viesojās arī Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums, kurš dalījās ar gadu gaitā uzkrāto profesionālo pieredzi. Savukārt Vidzemes Augstskolas pasniedzējs, uzņēmējs un ceļotājs Jānis Bikše tikšanos ar jauniešiem iesāka ar jautājumu, kas ir izglītība? Viņš īpaši iedvesmoja jauniešus ar komandējumu un ceļojumu stāstiem par viesošanos dažādās valstīs un jaunu iespaidu gūšanu. Tāpat bija iespēja izzināt komandas saliedēšanas trenera darbu, viesojoties brīvdabas piedzīvojumu parkā “Ežu šķūnis”.

Aizraujošs piedzīvojums jauniešiem bija ekskursija ar vilcienu uz Cēsīm, kur apskatīta ne tikai vecpilsēta, bet arī apmeklēts Zero waste un beziepakojuma veikals ieber.lv un satikts Cēsu Bērnu un jauniešu centra automodelisma nodarbību vadītājs Aigars Krūmiņš.

Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultātes dekāns, Inženierzinātņu studiju virziena direktora vietnieks studiju programmā “Mehatronika” Alvis Sokolovs jauniešiem izrādīja Vidzemes Augstskolu un izstāstīja par studiju iespējām. Apmeklēta tika arī Valmieras integrētā bibliotēka, kur jaunieši, praktiski darbojoties, to iepazina no cita skatpunkta, turpmāk jaunieši zinās, kā kopkatalogā meklēt grāmatas, kā strādāt ar datu bāzēm un ieguva citas noderīgas prasmes.

Nometnes jaunieši viesojās arī Valmieras novada fondā (VNF), kur tā pārstāves – Gundega Siliņa un Patrīcija Gudina – pastāstīja par nevalstisko organizāciju iespējām un izaicinājumiem. Jaunieši uzzināja par brīvprātīgo darbu, kas ir labs pirmās darba pieredzes gūšanas veids. Tāpat jaunieši sadarbībā ar VNF un fondu “Iespēju tilts” varēja piedalīties dekupāžas nodarbībā un uzzināja vairāk par sociālo uzņēmējdarbību. Plānots, ka ar laiku kopīgi radītos darbiņus varēs ievietot pārdošanai sociālās uzņēmējdarbības veikalā “Čaklās bites bode”.

Nometnes noslēdzošajā dienā jaunieši devās uz Vīnkalnu saimniecības picu skolu, kur piedalījās picu cepšanā, kā arī sarunās ar saimnieci Zandu Žentiņu izzināja dažādus saimniekošanas un sakoptas lauku saimniecības uzturēšanas padomus. Savukārt pēdējās nometnes aktivitātes veda uz Valmieras koprades darbnīcu DARE, kur iepazina tās tehnisko iekārtu iespējas dažādu prototipu radīšanai, kā arī piedalījās radošā sietspiedes darbnīcā, kur par piemiņu no nometnes tapa T-krekli, Valmieras Attīstības aģentūru un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Valmieras biznesa inkubatoru, lai vairāk uzzinātu par uzņēmējdarbības vidi Valmierā un uzņēmējdarbība uzsākšanas iespējām.

“Vasaras karjeras nometne jauniešiem ir laba iespēja, lai sāktu domāt karjeras izvēles virzienā. Ne vienmēr ir iespējams zināt, ko vēlies turpmāk darīt, ir viegli apjukt lielajā piedāvājumu klāstā, māc neziņa, tāpēc mācām jauniešiem ar sevi strādāt, tam tikt pāri un pieņemt sev piemērotākos lēmumus. Viesošanās uzņēmumos, tikšanās ar iedvesmojošiem profesionāļiem, ekskursijas un saliedēšanas aktivitātes ir piemērotas, lai jauniešiem demonstrētu iespējamos virzienus, dodoties pa karjeras ceļu. Īpašus mirkļus nometnē sagādāja brauciens ar vilcienu, ko daļa jaunieši piedzīvoja pirmo reizi. Jauniešiem rūp vide un zaļā domāšana, viņi atbalsta Zero waste virzienu, un beziepakojuma veikals ieber.lv jauniešiem lika uzkavēties ilgāk, interese bija liela un jautājumu daudz. Brīvdabas piedzīvojumu parkā “Ežu šķūnis” jauniešiem bija iespējams izmēģināt tā jauno elementu – brīvo kritienu, tādējādi pārbaudot sevi, pārvarot bailes un grūstot pārliecību, ka es to spēju,” norāda vasaras karjeras nometnes “Atver durvis, atklāj sevi” vadītāja Daiga Kīna.

Nometne norisinājās otro gadu pēc kārtas, 23 no 30 jauniešiem nometnē piedalījās pirmo reizi, bet 7 atkārtoti, jo vēlējās turpināt sevis izzināšanas procesu un novērtēja nometnes sniegtās iespējas savā izaugsmē. Nometnes noslēgumā jaunieši uzsvēra, ka šī bija iespēja lietderīgi pavadīt brīvo laiku, iegūt jaunas zināšanas, pieredzi un emocijas. Gūtas pozitīvas atziņas, tiekoties ar profesionāļiem, personībām, kuras iedvesmoja, dalījās dzīves pieredzē, zināšanās, stāstīja par savu dzīves ceļu un profesiju. Nometnes dalībnieki novērtē, ka nedēļas laikā varēja satikt tik daudz cilvēkus, kuriem patīk tas, ko viņi dara, un ir laimīgi ar izvēlēto profesiju. Jauniešus patīkami pārsteidza Valmieras integrētās bibliotēka apmeklējums, zuda stereotipi par bibliotekāra profesiju un bibliotēku tikai kā grāmatu saņemšanas vietu. Bibliotēka ir aprīkota ar tehnoloģijām, piedāvā plašas iespējas meklēt informāciju internetā un datu bāzēs, ir satikšanās vieta, kā arī tur tiek rīkoti dažādi interesanti pasākumi.

Nometni paredzēts īstenot arī nākamajā gadā, lai jaunieši varētu izdarīt pamatotu un mērķtiecīgu karjeras izvēli.

Vasaras karjeras nometni organizēja Valmieras pilsētas pašvaldība, Valmieras Attīstības aģentūra un jauniešu biedrība “VirziensA”. Nometnes organizatori pateicas Valmieras Jauniešu mājai par atbalstu tās organizēšanā.

Nometni finansēja Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” projektā “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” (Next Generation Micro Cities of Europe UIA03-250).

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā palīgstrādnieku/-ci (Valmieras pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt saimnieciskos darbus Valmieras pagasta teritorijā: • apsekot Pašvaldības autoceļus, veikt neliela apjoma remontdarbus, ceļmalu apkopšanu, pļaušanu, krūmu izciršanu, zāģēšanu, novākšanu; • palīdzēt kopt, formēt un izzāģēt kokus un krūmus, palīdzēt likvidēt vēja vai citādā veidā nodarītos postījumus un novākt bīstamos kokus, kas apdraud ēkas, elektrolīnijas, autoceļus un citus objektus; • piedalīties teritorijas labiekārtošanā un uzturēšanā; • rūpēties par Pārvaldes atbildībā esošo ēku un telpu tehnisko stāvokli; un ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • teicamas latviešu valodas zināšanas; • zināšanas par ēku, telpu, teritoriju un autoceļu ikdienas uzturēšanas un remontu darbiem, to apjomu noteikšanu; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • iemaņas darbā ar traktortehniku, dārza tehniku, dažādiem mehānismiem un iekārtām; mēs piedāvājam: • stabilu atalgojumu (atbilstoši 2. mēnešalgu grupai no 515 EUR līdz 521 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi „Pieteikums palīgstrādnieka/-ces Valmieras pagastā amatam”, līdz 2022.gada 15.jūlijam. Papildu informācija, zvanot pa tālruni 29388422 vai 26434663. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu darbinieku atlasi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā dārznieku/-ci Valmieras pagastā uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • rūpēties par Valmiermuižas parka un Valmieras pagasta publisko teritoriju apstādījumiem: • veikt apstādījumu ierīkošanu, kopšanu, atjaunošanu; • piedalīties dekoratīvo augu, koku un krūmu stādīšanā, kopšanā, formēšanā; • uzraudzīt teritorijas kopšanas darbu kvalitāti; • sniegt teritorijas labiekārtošanas priekšlikumus; ja Tev ir: • pamata vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība dārzkopībā; • labas latviešu valodas zināšanas; • zināšanas par ainavas ierīkošanas arhitektūru, plānošanu, augu stādīšanu; • darba pieredze parka dārznieka, dārzkopības jomā; • prasme organizēt savu darbu; • spēja strādāt komandā, precīzi, ar iniciatīvu un augstu atbildības sajūtu, labām komunikācijas un saskarsmes prasmēm; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 7.mēnešalgu grupai no 690 līdz 865 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi „Pieteikums dārznieka/-ces Valmieras pagastā amatam”, līdz 2022.gada 15.jūlijam. Papildu informācija, zvanot pa tālruni 29388422 vai 26434663. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu darbinieku atlasi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām.   Profesija: DĀRZNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Kultūras darba ORGANIZATORU Burtnieku kultūras centrā uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • plānot, organizēt un veidot kultūras, atpūtas un izglītojošus pasākumus, koncertus, izstādes un citus notikumus; • koordinēt un organizēt kultūras pasākumus Burtnieku apvienībā, izstrādāt un īstenot šo pasākumu radošos konceptus; • izstrādāt ar kultūras jomu saistītus radošos projektus; • vadīt un koordinēt amatiermākslas kolektīvu darbību; • administrēt viesmākslinieku koncertu un pasākumu norisi; un ja Tev ir: • augstākā izglītība (par priekšrocību tiks uzskatīta izglītība kultūras jomā); • iepriekšēja darba pieredze kultūras jomā, projektu vadībā, pasākumu organizēšanā; • zināšanas par kultūras procesiem; • valsts valodas prasme augstākā līmenī, labas svešvalodu zināšanas; • labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office programmām, interneta pārlūkprogrammām un sociālajiem tīkliem); • kompetences: teicamas organizatoriskās prasmes, radošs skatījums, prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; atbildība, iniciatīva, labas komunikācijas un sadarbības prasmes; mēs piedāvājam: • stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 850 EUR līdz 1035 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespējas īstenot radošo potenciālu un kultūras projektu idejas; • personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Kultūras darba organizators/-e Burtnieku kultūras centrā” līdz 2022.gada 15.jūlijam. Tālrunis papildu informācijai 64207148, 27891656, 26119906. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu darbinieku atlasi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: KULTŪRAS PASĀKUMU ORGANIZATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jaunatnes iela 15, Burtnieki, Burtnieku pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Kultūra / Māksla Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15

Mūsu partneri