Valmieras Ziņas

Jaunieši nometnē izzina profesiju iespējas

Lasīšanas laiks: 4 min

No 10. līdz 14.augustam Valmierā jau otro reizi notika vasaras karjeras nometne “Atver durvis, atklāj sevi”, kurā piedalījās jaunieši vecumā no 14 līdz 17 gadiem.

Nometnē satikās 30 jaunieši, kuri vēlējās iepazīt dažādu jomu profesijas un saturīgi pavadīt brīvo laiku, izprast sevi, pilnveidot esošās un attīstīt jaunas, noderīgas prasmes.

Nometnes dalībnieki ne vien pārrunāja karjeras izvēles izaicinājumus, bet arī tikās ar interesantiem un iedvesmojošiem dažādu jomu pārstāvjiem. Jaunieši tikās ar Instagram.com treneri, komunikācijas speciālisti un influenceri Sindiju Bokāni, lai uzzinātu, kā veidot savu sociālo tīklu profilu un, kā radīt saturu, kas piesaista auditoriju, jo īpaši pievērsta uzmanība modes un dzīvesstila satura veidošanai Instagram.com.

Nometnes laikā pie jauniešiem viesojās arī Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums, kurš dalījās ar gadu gaitā uzkrāto profesionālo pieredzi. Savukārt Vidzemes Augstskolas pasniedzējs, uzņēmējs un ceļotājs Jānis Bikše tikšanos ar jauniešiem iesāka ar jautājumu, kas ir izglītība? Viņš īpaši iedvesmoja jauniešus ar komandējumu un ceļojumu stāstiem par viesošanos dažādās valstīs un jaunu iespaidu gūšanu. Tāpat bija iespēja izzināt komandas saliedēšanas trenera darbu, viesojoties brīvdabas piedzīvojumu parkā “Ežu šķūnis”.

Aizraujošs piedzīvojums jauniešiem bija ekskursija ar vilcienu uz Cēsīm, kur apskatīta ne tikai vecpilsēta, bet arī apmeklēts Zero waste un beziepakojuma veikals ieber.lv un satikts Cēsu Bērnu un jauniešu centra automodelisma nodarbību vadītājs Aigars Krūmiņš.

Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultātes dekāns, Inženierzinātņu studiju virziena direktora vietnieks studiju programmā “Mehatronika” Alvis Sokolovs jauniešiem izrādīja Vidzemes Augstskolu un izstāstīja par studiju iespējām. Apmeklēta tika arī Valmieras integrētā bibliotēka, kur jaunieši, praktiski darbojoties, to iepazina no cita skatpunkta, turpmāk jaunieši zinās, kā kopkatalogā meklēt grāmatas, kā strādāt ar datu bāzēm un ieguva citas noderīgas prasmes.

Nometnes jaunieši viesojās arī Valmieras novada fondā (VNF), kur tā pārstāves – Gundega Siliņa un Patrīcija Gudina – pastāstīja par nevalstisko organizāciju iespējām un izaicinājumiem. Jaunieši uzzināja par brīvprātīgo darbu, kas ir labs pirmās darba pieredzes gūšanas veids. Tāpat jaunieši sadarbībā ar VNF un fondu “Iespēju tilts” varēja piedalīties dekupāžas nodarbībā un uzzināja vairāk par sociālo uzņēmējdarbību. Plānots, ka ar laiku kopīgi radītos darbiņus varēs ievietot pārdošanai sociālās uzņēmējdarbības veikalā “Čaklās bites bode”.

Nometnes noslēdzošajā dienā jaunieši devās uz Vīnkalnu saimniecības picu skolu, kur piedalījās picu cepšanā, kā arī sarunās ar saimnieci Zandu Žentiņu izzināja dažādus saimniekošanas un sakoptas lauku saimniecības uzturēšanas padomus. Savukārt pēdējās nometnes aktivitātes veda uz Valmieras koprades darbnīcu DARE, kur iepazina tās tehnisko iekārtu iespējas dažādu prototipu radīšanai, kā arī piedalījās radošā sietspiedes darbnīcā, kur par piemiņu no nometnes tapa T-krekli, Valmieras Attīstības aģentūru un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Valmieras biznesa inkubatoru, lai vairāk uzzinātu par uzņēmējdarbības vidi Valmierā un uzņēmējdarbība uzsākšanas iespējām.

“Vasaras karjeras nometne jauniešiem ir laba iespēja, lai sāktu domāt karjeras izvēles virzienā. Ne vienmēr ir iespējams zināt, ko vēlies turpmāk darīt, ir viegli apjukt lielajā piedāvājumu klāstā, māc neziņa, tāpēc mācām jauniešiem ar sevi strādāt, tam tikt pāri un pieņemt sev piemērotākos lēmumus. Viesošanās uzņēmumos, tikšanās ar iedvesmojošiem profesionāļiem, ekskursijas un saliedēšanas aktivitātes ir piemērotas, lai jauniešiem demonstrētu iespējamos virzienus, dodoties pa karjeras ceļu. Īpašus mirkļus nometnē sagādāja brauciens ar vilcienu, ko daļa jaunieši piedzīvoja pirmo reizi. Jauniešiem rūp vide un zaļā domāšana, viņi atbalsta Zero waste virzienu, un beziepakojuma veikals ieber.lv jauniešiem lika uzkavēties ilgāk, interese bija liela un jautājumu daudz. Brīvdabas piedzīvojumu parkā “Ežu šķūnis” jauniešiem bija iespējams izmēģināt tā jauno elementu – brīvo kritienu, tādējādi pārbaudot sevi, pārvarot bailes un grūstot pārliecību, ka es to spēju,” norāda vasaras karjeras nometnes “Atver durvis, atklāj sevi” vadītāja Daiga Kīna.

Nometne norisinājās otro gadu pēc kārtas, 23 no 30 jauniešiem nometnē piedalījās pirmo reizi, bet 7 atkārtoti, jo vēlējās turpināt sevis izzināšanas procesu un novērtēja nometnes sniegtās iespējas savā izaugsmē. Nometnes noslēgumā jaunieši uzsvēra, ka šī bija iespēja lietderīgi pavadīt brīvo laiku, iegūt jaunas zināšanas, pieredzi un emocijas. Gūtas pozitīvas atziņas, tiekoties ar profesionāļiem, personībām, kuras iedvesmoja, dalījās dzīves pieredzē, zināšanās, stāstīja par savu dzīves ceļu un profesiju. Nometnes dalībnieki novērtē, ka nedēļas laikā varēja satikt tik daudz cilvēkus, kuriem patīk tas, ko viņi dara, un ir laimīgi ar izvēlēto profesiju. Jauniešus patīkami pārsteidza Valmieras integrētās bibliotēka apmeklējums, zuda stereotipi par bibliotekāra profesiju un bibliotēku tikai kā grāmatu saņemšanas vietu. Bibliotēka ir aprīkota ar tehnoloģijām, piedāvā plašas iespējas meklēt informāciju internetā un datu bāzēs, ir satikšanās vieta, kā arī tur tiek rīkoti dažādi interesanti pasākumi.

Nometni paredzēts īstenot arī nākamajā gadā, lai jaunieši varētu izdarīt pamatotu un mērķtiecīgu karjeras izvēli.

Vasaras karjeras nometni organizēja Valmieras pilsētas pašvaldība, Valmieras Attīstības aģentūra un jauniešu biedrība “VirziensA”. Nometnes organizatori pateicas Valmieras Jauniešu mājai par atbalstu tās organizēšanā.

Nometni finansēja Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” projektā “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” (Next Generation Micro Cities of Europe UIA03-250).

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTU (profesiju klasifikatora koda Nr. 2432 08) uz noteiktu laiku (līdz 06.2023.) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 835 līdz 1190 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Prasības pretendentam: Augstākā izglītība humanitāro, komunikācijas vai sociālo zinātņu jomā Zināšanas un pieredze sociālo mediju komunikācijas īstenošanā Profesionālās iemaņas un pieredze informatīvo, publicitātes un reprezentatīvo materiālu sagatavošanā Valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī, ļoti labas angļu valodas zināšanas Spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību Par priekšrocību tiks uzskatīta iepriekšējā pieredze komunikāciju jomā Par priekšrocību tiks uzskatīta prasme strādāt ar vizuālās apstrādes programmām B kategorijas autovadītāja apliecība Sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt atvērtu komunikāciju starp izglītības iestādi un sabiedrību Plānot komunikācijas projektus, kampaņas un pasākumus, atspoguļot tos masu medijos Izstrādāt un realizēt jauno audzēkņu uzņemšanas kampaņu Vadīt komunikāciju sociālajos medijos Gatavot preses relīzes (ziņas medijiem) par izglītības iestādes aktualitātēm Sadarboties ar masu medijiem (laikrakstiem, televīziju, žurnāliem, avīzēm, portāliem) Izstrādāt izglītības iestādes reprezentācijas materiālus atbilstoši iestādes zīmola vadlīnijām Veidot izglītības iestādes mājas lapas un sociālo tīklus saturu (Facebook, TikTok, Youtube, Instagram) Tālrunis informācijai: Attīstības nodaļas vadītāja Linda Riba T: 20083787. CV, motivētu pieteikumu (uz 1 A4 lapas) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Sabiedrisko attiecību speciālista vakancei” līdz 2022.gada 28.janvārim plkst.16:00. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-28

SIA L.P. JANA  aicina darbā LIETVEDI Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt lietvedības procesu uzņēmumā (dokumentu saņemšanu, reģistrāciju, noformēšanu, apriti, sistematizāciju, lietu veidošanu, uzglabāšanu, sagatavošanu nodošanai arhīvā); Sagatavot dažāda veida pārskatus, izziņas, vēstules, rīkojumus u.tml. savas kompetences ietvaros. Prasības pretendentam: Dokumentu pārvaldības (lietvedības) procesa pārzināšana; Zināšanas lietvedību reglamentējošo normatīvo aktu jomā; Vēlama darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā; Komunikabilitāte, teicamas saskarsmes spējas, precizitāte un augsta atbildības sajūta; Labas prasmes darbā ar biroja tehniku un datoru (MS Office); Ievērot darba kārtību un ētikas normas; Prasme plānot savu laiku un noteikt prioritātes; Psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; Valsts valodas prasme augstākajā līmenī; Darba pienākumu veikšanai nepieciešamā izglītība: minimālā – vidējā izglītība, vēlama – augstākā izglītība. Atalgojums: no 750 euro mēnesī. Darba vieta: Beātes iela 21 - 16, Valmiera, Valmieras novads. CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Pieteikumu iesniegšanas termiņš - 03.02.2022. Profesija: LIETVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 20, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-03 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Valsts meža dienests (turpmāk – VMD) izsludina konkursu uz vakanto Ziemeļvidzemes virsmežniecības vecākā referenta amatu Valmieras mežniecībā. Prasības pretendentiem: nozarei atbilstoša akadēmiskā vai profesionālā augstākā izglītība (jebkura līmeņa izglītība mežsaimniecībā tiks uzskatīta par priekšrocību), vēlama pieredze ilgāka par gadu attiecīgajā profesijā vai specialitātē, atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām, precizitāte un augsta atbildības sajūta, labas prasmes darbā ar datoru (MS Office), vēlme apgūt specializētās VMD informācijas sistēmas, stājoties amatā, nepieciešams uzrādīt derīgu sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Galvenie amata pienākumi: konsultēt klientus par VMD sniegtajiem pakalpojumiem, operatīvi apkalpot klientus (pieņemt privātpersonu iesniegumus un citus dokumentus atļauju saņemšanai, koordinēt saņemto dokumentu izskatīšanu, atbildes vēstuļu sagatavošanu, izsniegt attiecīgās atļaujas), nodrošināt dokumentu sagatavošanu, apriti un glabāšanu atbilstoši noteiktajai kārtībai, pārzināt un izmantot darba pienākumu veikšanai VMD informācijas sistēmas. Piedāvājam: mēnešalgu no 835.00 - 950.00 EUR (bruto alga), atbildīgu un stabilu darbu draudzīgā un profesionālā kolektīvā, sociālās garantijas. Motivētu pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības un izglītības aprakstu (CV) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu: personals@vmd.gov.lv (tālrunis uzziņām 26384474). Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valsts meža dienests informē, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa norisi. Pieteikuma dokumentos norādīto personas datu apstrādes pārzinis ir Valsts meža dienests, kontaktinformācija: 13. janvāra iela 15, Rīga, LV-1932. Profesija: VECĀKAIS REFERENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 40, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-31 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri