Valmieras Ziņas

Jaunie vēsturnieki stāstīs par pētījumos atklāto

Valmieras muzejā 23.novembrī no plkst.9.00 norisināsies IV zinātniskā konference “Jauno vēsturnieku zinātniskie lasījumi”. Topošie vēsturnieki un citu zinātnes nozaru studenti stāstīs par savu pētījumu rezultātiem, apskatot Latvijas vēsturi dažādos laika posmos. Aicināti visi interesenti, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Pētnieki sniegs savu redzējumu gan par Valmieras arheoloģiju, gan partizāniem Ziemeļrietumvidzemē, par žurnālistu, tostarp arī no Latvijas, darbību Spānijas pilsoņu karā, tāpat varēs uzzināt par pieredzēto Avotiņu paleolīta apmetnē un Makašānu Salenieku kapulaukā un vēl daudz citu stāstu.

Šogad konferencē būs 23 priekšlasījumi, referentiem dodot iespēju akadēmiskā vidē prezentēt savu pētījumu rezultātus un iesniegt rakstus anonīmi recenzētā konferences rakstu krājumā “Jauno vēsturnieku zinātniskie lasījumi”. Valmierā būs iespēja dzirdēt Latvijas Universitātes, Daugavpils Universitātes, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Latvijas Kultūras akadēmijas un Latvijas Mākslas akadēmijas jauno profesionāļu priekšlasījumus.

Apmeklēt konferenci aicināts ikviens interesents. Ir iespēja izvēlēties un noklausīties tikai sev interesējošo lasījumu, vadoties pēc laika plānojuma programmā, kas skatāma Valmieras muzeja mājaslapā https://valmierasmuzejs.lv/. Ieeja bez maksas.

Konference “Jauno vēsturnieku zinātniskie lasījumi” Valmierā norisināsies jau ceturto gadu. Jāpiemin, ka pētījumi pēc katras konferences apkopoti elektroniskā izdevumā, kas pieejams Latvijas Universitātes datubāzē.

Zinātnisko konferenci organizē Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūts un Valmieras muzejs.

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat VARAM piedāvāto pašvaldību reformas modeli?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri