Valmieras Ziņas

Janvāra Ceļotāju stāstu vakarā – uz saulaino Tokiju!

Ir sācies jauns gads, bet Valmieras Tūrisma informācijas centrs turpina veco, bet jauko tradīciju – vienreiz mēnesī interesentus aicināt uz Ceļotāju stāstu vakaru.

Trešdien, 24.janvārī, par redzēto, piedzīvoto un izjusto Japānas galvaspilsētā Tokijā stāstīja brenguliete un krosmintona čempione Santa Paegle. Ceļotāju stāstu vakarā viņa ir jau otro reizi. Pirms pāris gadiem Santa dalījās iespaidos par Eiropas valstīm, šoreiz sports viņu uz divām nedēļām bija aizvedis uz Uzlecošās saules zemi, kā pasaulē tiek dēvēta Japāna. Lai gan Santa Japānā bija pagājušajā gada septembrī, vidējā temperatūra tur turējusies ap +28 grādiem.

Santa savā stāstījumā bieži ar smaidu minēja vārdu savienojumu „skaidrā japāņu valodā”, kas nozīmē, ka ļoti bieži saprast nevarēja neko! Uzraksti pie veikaliem, tirgū, uz ielām, metro stacijās, sacensību laukumā pārsvarā bija tikai japāņu valodā. Arī ikdienas sarunās angļu valodu zina visai maz cilvēku. Šis fakts Santai lika aizdomāties par 2020.gadu, kad Tokijā notiks XXXII Vasaras Olimpiskās spēles, bet līdz tam laikam japāņiem vēl ir laiks…

Koničiva! – tas bija vienīgais vārds, ko Santa sasveicinoties bija iemācījusies. Santa parādīja arī savu vārdu japāņu rakstībā.

Japānā Santa daudz ko darīja pirmo reizi – pirmo reizi ēda un arī kopā ar citiem sportistiem izgatavoja 20 m (!) garu suši, pirmo reizi lietoja irbulīšus, pirmo reizi tika ietērpa japāņu kimono (tas prasīja 20 minūtes!). Santa atzinās, ka japāņu virtuve viņu īpaši nav sajūsminājusi, īpaši sliktas atmiņas par Japānas kartupeļu ēdienu konjaku, kas ir mazkaloriju, bet bezgaršīgs un recekļains. Arī zaļās tējas saldējums mača salīdzinājumā ar Latvijas saldējumiem Santai negāja pie dūšas, toties ļoti garšoja dzeltenais kivi un Japānas apaļie bumbieri – šie augļi ir ļoti saldi un sulīgi.

Santa daudz ko ielāgojusi no japāņu sadzīves. Lielākoties vērojumi ir pozitīvi un būtu pārņemami arī Latvijā. Lai gan uz ielas atkritumu konteineri redzami visai reti, ne metro stacijās, ne uz ielas nemētājas ne izsmēķi, ne košļenes, nemaz nerunājot par plastmasas pudelēm un citiem atkritumiem. Sabiedriskajā transportā cilvēki nesarunājas pa mobilajiem telefoniem, tie tiek lietoti bez skaņas. Lai arī Tokija ir ļoti blīvi apdzīvota pilsēta, cilvēki ļoti respektē citu cilvēku telpu, uzticas, ir godīgi, pozitīvi un smaidīgi.  Ar šādu absolūtu uzticēšanos Santa saskārusies, arī īrējot dzīvokli jaukā un klusā ielā mājas 2.stāvā. Viesnīcas Tokijā ir padārgas, tāpēc Santa izmantojusi www.airbnb.com piedāvājumu. Atslēgas saņemtas un nodotas pastkastītē ar kodu…

Japāņiem grūti noteikt vecumu, bet Santa novērojusi, ka jebkurā vecumā japāņi daudz nodarbojas ar sportu – skrien, brauc ar velosipēdiem, spēlē kroketu, tenisu utt. Arī cienījamā vecumā viņos saglabājies bērns, tāpēc viņiem ir daudz dažādu spēļu, uz ielām automātiskie kioski ar rotaļlietām.

Japāņi neaizraujas ar biežu mauriņu pļaušanu un īpaši neatkailinās. Tokijas pludmalēs nav pieņemts sauļoties un daudzviet peldēties ir pat aizliegts.

Patīkams pārsteigums Santai bijis arī Japānas tualetes, kur poda „brille” ir apsildāma, un ļoti racionāli tiek izmantots ūdens – pēc tualetes lietošanas rokas nomazgā izlietnē, kas atrodas virs tualetes poda rezervuāra un ir ar to savienots.

Santai nepiepildīts sapnis palicis Fudzi virsotnes iekarošana, taču ik pa laikam vulkāns priecējis, iznirstot virs mākoņiem un Tokijas debesskrāpjiem. Kā ceļotājai Santai vairāk būtu gribējies apskatīt neskarto dabu un doties pārgājienos, taču tas izdevies visai maz. Viņa devusies izbraucienā ar velosipēdu, skatījusi mākslīgi izveidotos parkus un daudzkrāsainos leduspuķu režģus, savvaļā augošās kosmejas, dažādos tempļus un kanalizācijas aku mākslinieciskos vākus. Bet, kā jau miljonu pilsētā, vairāk bijusi urbanizētā vide – lielākais pasaules zivju tirgus, 634 m augstais Skytree, blīvākais ielu krustojums, taksometri ar automatizētām durvīm, 27 km garā Sumidas upe ar 26 tiltiem, ielu un veikalu reklāmas, kas pārsteigušas ne tikai ar spilgtajām krāsām, bet arī skaņām. Taču lielākais pārsteigums miljonu pilsētā bijis pilnīgi negaidīti satikt latvieti – basketbolistu Ričmondu Vildi!

Pēc stāstījuma Santa interesentiem parādīja arī divas iegūtās zelta medaļas krosmintonā, diplomus „skaidrā japāņu valodā”, Japānas monētas ( 1000 jēnu ~ 7,50 eiro), taču daudzus iespaidus nevar ne parādīt, ne izstāstīt, ja iespējams, tie ir jāpiedzīvo katram pašam.

Nākamais Ceļotāju stāstu vakars jau pēc mēneša – 21.februārī, kad Mārcis Bogdanovs dalīsies ar Islandes iespaidiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Vidzemes slimnīca aicina savā komandā INTERNISTU Terapijas nodaļā Galvenie amata pienākumi: veikt internā profila pacienta saslimšanu diagnostiku, ārstēšanu saskaņā ar profesionālo asociāciju vadlīnijām, Slimnīcas iekšējiem standartiem, instrukcijām; analizēt ārstnieciskā procesa dinamiku un pēctecību, ieviest jauninājumus ārstniecības uzlabošanai; sniegt pacientiem un to tuviniekiem saprotamā veidā informāciju par slimības diagnozi, izmeklēšanas un ārstēšanas plānu; aizpildīt medicīnisko dokumentāciju atbilstoši Slimnīcas iekšējiem un ārējiem normatīviem aktiem un lietvedības prasībām. Prasības kandidātiem: augstākā medicīniskā izglītība (internista sertifikāts); reģistrācija ārstniecības personu reģistrā; spēja strādāt patstāvīgi un komandā; spēja ātri reaģēt un rīkoties neatliekamās situācijās; precizitāte un atbildība; zināšanas darbā ar datoru; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; veselīgas profesionālās ambīcijas. Jaunā kolēģa ieguvumi: darba līgums uz nenoteiktu laiku; summētais darba laiks; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs profesionāļu komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas (no 1500 EUR); papildus piemaksas un kompensācijas; darba devēja apmaksātas profesionālās izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada); iespēja pretendēt uz kompensāciju atbilstoši Veselības Ministrijas Eiropas Savienības fonda projektam; stabila, droša un sakārtota darba vide; iespēja īrēt dzīvesvietu Valmieras pašvaldības īres namos; Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli ar norādi "Internists" uz e-pastu darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie ārstnieciskās direktores I.Ozoliņas pa tālr.29337763. Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, SIA“Vidzemes slimnīca” informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs pretendentu atlases norisi; 2) Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir SIA“Vidzemes slimnīca”, kontaktinformācija: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201, tālrunis 29443898. Sīkāka informācija: https://vidzemesslimnica.lv/par-slimnicu/privatuma-politika/informacija-par-personala-atlases-funkcijas-nodrosinasanu/ Profesija: INTERNISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jumaras iela 195, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-18 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz uz darbs@vidzemesslimnica.lv, t. 29337763.

TRIKĀTAS PAMATSKOL aicina darbā sociālo pedagogu Darba apraksts: · diagnosticēt bērnu un jauniešu socializācijas grūtības, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu integrēšanos skolā, sabiedrībā un sociālo prasmju apguvē; · plānot un īstenot konkrētas sociālpedagoģiskās darbības bērnu resocializācijas jomā (plānot un vadīt prasmju apguves grupas, atbalsta grupas skolēniem, nodrošināt individuālās konsultācijas skolēniem, vecākiem, skolas darbiniekiem); · vadīt gadījumu un pārkāpumu risināšanas procesu; · veikt regulāru preventīvo darbu skolā atbilstoši skolas aktualitātēm un vajadzībām. Prasības kandidātam: · otrā līmeņa profesionālā augstākā bakalaura izglītība ar sociālā pedagoga kvalifikāciju; · labas datorprasmes (MS Office, internets u.c.); · labas komunikācijas spējas, sadarbības prasmes; · spēja plānot un organizēt savu darbu; · atbildības sajūta un precizitāte; · valsts valodas prasme atbilstoši augstākās pakāpes prasībām. Piedāvājam: · 0,5 slodzes darbu; · atalgojumu 750,00 EUR par slodzi pirms nodokļu nomaksas; · iespēju profesionāli pilnveidoties; · sociālās garantijas. Pieteikšanās: CV, izglītību apliecinoša dokumenta kopiju un pieteikuma vēstuli lūdzam sūtīt uz e-pastu trikataspamatskola@beverina.lv līdz 13.12.2019. Papildus jautājumu gadījumā lūdzam rakstīt uz norādīto e-pastu vai zvanīt pa tālruni 26548247. Vairāk informācijas par skolu www.trikatasskola.lv . Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Beverīnas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2019-12-13 Kontaktpersona: CV, izgl.apliec.dok.kopiju un piet.vēstuli sūtīt uz trikataspamatskola@beverina.lv, 26548247

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Brīvības ielā 8, Rūjienā,Rūjienas novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto). Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs RŪJIENĀ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brīvības iela 8, Rūjiena, Rūjienas nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-04 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri