Valmieras Ziņas

Jaunietes no Japānas viesojas Valmieras novadā

Lasīšanas laiks: 4 min

No 17. līdz 30. septembrim Valmieras novadā pieredzes apmaiņas brauciena laikā viesojas četras jaunietes no Higašikavas pašvaldības – Riko, Kanna, Momoko un Moeka, lai iepazītu Latviju un tās kultūru, gūtu priekšstatu par latviešu valodu un uzlabotu angļu valodas prasmes, kā arī prezentētu Japānu un Higašikavu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne.

 Moekai, Riko un Momoko šis ir pirmais ārzemju brauciens, viņām ļoti patīk Latvijas daba un arhitektūra, kas ir atšķirīga no Japānas. Savukārt Kanna pēdējo divu gadu laikā Eiropu apmeklē otro reizi – iepriekš ar skolas pūtēju orķestri viņa viesojās Īrijā. Viņasprāt, Latvija ir ļoti skaista. Jautātas par izglītības sistēmas atšķirībām, japāņu skolnieces norādīja, ka skolēni Latvijā var justies daudz brīvāk, gan savā viedoklī, gan ārējā izskatā. Japānā starp skolotāju un skolēnu ir lielāka distance, kā arī noteikumi vizuālajā tēlā – skolas formas, matu garums un krāsa, nedrīkst būr auskari vai lakoti nagi. Jaunietes par Latviju un Valmieras novadu vēlas uzzināt pēc iespējas vairāk, lai pēcāk dalītos ar mājiniekiem Japānā stāstos par Latviju. Viņas ir pārliecinātas, ka brauciens uz Latviju un gūtie iespaidi viņu atmiņās saglabāsies ilgi.

Apmaiņas brauciena pirmo nedēļu jaunietes aizvadīja kopā ar Rūjienas vidusskolas skolēniem un pedagogiem, kur iepazinās ar skolu un pilsētu. Rūjienas vidusskolā ierasta prakse ir doties vides mācību ekspedīcijās, teoriju pārbaudot praksē, šoreiz kopīgi ar jaunietēm no Japānas tika pētīta Rūjas upe, bet Nacionālajā vakarā ciemiņiem bija iespēja mācīties latviešu tautas dejas. Radošajā darbnīcā “Ziepju Pērles” no dabas materiāliem tika izgatavotas unikālu dizainu ziepes. Neatņemama Rūjienas apmeklējuma sastāvdaļa bija viesošanās Rūjienas Izstāžu zāles Japānas istabā. Kopā ar Rūjienas vidusskolas vecāko klašu skolēniem jaunietes devās kopīgā izbraucienā uz Ventspili un apmeklēja zinātnes centru VIZIUM. 

Apmaiņas brauciena otro pusi skolnieces pavadīja Valmieras 2. vidusskolā. Ekskursijā pa Valmieru iepazīts Valmieras Olimpiskais centrs, sporta un aktīvās atpūtas parks “Mežs”, Sv. Sīmaņa baznīca, Valmieras muzejs ekspozīcija “de Woldemer”, Valmieras Mūzikas skola, Gaujas Kazu krāces un Gaujas Stāvie krasti. Jaunietes izzināja arī tradicionālās latviešu amatu prasmes – maizes mājā “Krūmiņi” Liepas pagastā viņas varēja izbaudīt maizes cepšanas meistarklasi un degustāciju, bet Valmierā amatu pratēju vadībā pieredzēja aušanas un kokapstrādes meistarklasi. Savukārt kopīgā izbraucienā uz Vecpiebalgu tika lietas un veidotas sveces un apmeklēta porcelāna darbnīca.

Gan Rūjienas vidusskolas, gan Valmieras 2.vidusskolas jaunieši skolniecēm no Japānas prezentēja savu skolu un pilsētu, bet jaunietes no Japānas iepazīstināja ar sevi. Noslēgumā jaunieši pārbaudīja viens otra erudīciju un zināšanas citam par cita valsti un pilsētu izveidotā viktorīnā, kā arī apmainījās ar jautājumiem. Jaunietes no Japānas interesējās vai un kādi ir Rūjienas un Valmieras tradicionālie ēdieni, kādas ir populārākās apskates vietas. Savukārt Valmieras skolēnus interesēja dažādi ar kultūru saistīti jautājumi – tradicionālās dejas, populārākais mūziķi, nacionālie ēdieni.

Higašikavas pašvaldība ir nozīmīgs partneris ceļā uz ekonomisko, kultūras un izglītības sadarbību ar Japānu. Ar Valmieras novada pašvaldības sadraudzības pilsētas jaunietēm tikās arī Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, pastāstot par aktuālo Valmieras novadā –  izglītībā, sportā, uzņēmējdarbībā un kultūrā.

Jaunietes, esot Valmieras novadā, daļu laika dzīvoja viesģimenēs. Valmieras novada pašvaldība pateicas viesmīlīgajām mammām – Viktorijai no Sedas, Lindai no Strenčiem un Lindai no Rūjienas, kuras savās ģimenēs uzņēma jaunietes no japāņu sadraudzības pilsētas, nodrošinot ne vien izmitināšanu un rūpējoties par meiteņu labsajūtu, bet arī iepazīstinot ar Latviju un Baltijas valstīm. Īpašs brīdis bijis atrasties starp divām valstīm vienlaicīgi, dodoties uz Tartu un pa ceļam piestājot uz Latvijas – Igaunijas robežas.

Šī gada 8. jūnijā divas Rūjienas vidusskolas un divas Valmieras 2. vidusskolas skolnieces devās uz Higašikavu. Iespēja doties pieredzes apmaiņā nodrošināta, pateicoties ilgstošajai Rūjienas un Higašikavas pilsētu sadraudzībai. “Latviešiem un japāņiem ir daudz kopīga, bet arī daudz atšķirīga, ja latviešiem ir individuālā, tad japāņiem izteikta ir kolektīvā domāšana. Pieredzes brauciens uz Japānu bija ļoti vērtīgs, tur ik uz stūra piedzīvojām kultūršoku,” tā Samanta, Valmieras 2. vidusskolas 11. klases skolniece, par viesošanos Japānā.

  SIA „VTU Valmiera” aicina darbā Telpu un teritorijas uzkopēju (Valmieras AO) uz noteiktu laiku DARBA PIENĀKUMI: · uzkopt darba, palīgtelpas un autoostas teritoriju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · pamatizglītība · vēlama iepriekšēja darba pieredze uzkopšanas un tīrīšanas darbos · iemaņas darbā ar sadzīves tehniku · vēlamas zināšanas telpaugu kopšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · darbu stabilā uzņēmumā · sociālās garantijas · darba algu – valstī noteikto minimālo stundas tarifa likmi CV vēstuli ar norādi vakancei „Telpu un teritorijas uzkopējs” lūdzam līdz 2023. gada 06.decembrim iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi Valmieras autoostas kasē Stacijas ielā 1, Valmierā vai SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļos, Kocēnu pagastā, Valmieras novadā, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 Ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, sazināsimies divu nedēļu laikā pēc sludinājumā norādītā pieteikšanās termiņa beigām. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Informācija 26558027 Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas iela 1, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-12-06 Kontaktpersona: CV ar norādi vakancei sūtīt uz e-pastu info@vtu-valmiera.lv, tālr. 26558027.

Aicinām darbā TEHNISKĀS PALĪDZĪBAS AUTOMOBIĻA VADĪTĀJU DARBA PIENĀKUMI: · tehniskās palīdzības sniegšana · transportlīdzekļu evakuācija · transportlīdzekļu remonts · transportlīdzekļu sagatavošana tehniskai apskatei PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · profesionālā vai vispārējā vidējā izglītība · DE, CE kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība · vēlama D, CE kategorijas transportlīdzekļa vadītāja pieredze vismaz 2 gadi · labas saskarsmes un komunikācijas prasmes · pieredze transportlīdzekļu remontu veikšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu no 1300 EUR (bruto) darba laiku pēc grafika: 1.dežūra 0800 - 1700, 2.dežūra 1630 - 0100, 7.dežūra 0800 - 2100. pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV ar norādi vakancei „Tehniskās palīdzības automobiļu vadītājs” iesniegt līdz 15.decembrim (ieskaitot): · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads) · 1 nedēļas laikā pēc konkursa termiņa beigām sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz tikšanos klātienē. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-12-15

Aicinām darbā AUTOVIRSBŪVJU REMONTATSLĒDZNIEKU (uz nenoteiktu laiku) DARBA PIENĀKUMI: · transportlīdzekļu remonts · transportlīdzekļu tehniskās apkopes PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · arodizglītība vai profesionālā vidējā izglītība · vēlama pieredze transportlīdzekļu remontu veikšanā · labas saskarsmes un komunikācijas prasmes UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu 1000 - 1400 EUR (bruto) motivējošu bonusu sistēmu atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem normālu darba laiku – piecu dienu darba nedēļa, 40 stundas nedēļā pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV ar norādi vakancei „Autoatslēdznieks” iesniegt līdz š.g. 15. decembrim: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads) * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOVIRSBŪVJU REMONTATSLĒDZNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-12-15

Mūsu partneri