Valmieras Ziņas

Jaunietes no Japānas viesojas Valmieras novadā

Lasīšanas laiks: 4 min

No 17. līdz 30. septembrim Valmieras novadā pieredzes apmaiņas brauciena laikā viesojas četras jaunietes no Higašikavas pašvaldības – Riko, Kanna, Momoko un Moeka, lai iepazītu Latviju un tās kultūru, gūtu priekšstatu par latviešu valodu un uzlabotu angļu valodas prasmes, kā arī prezentētu Japānu un Higašikavu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne.

 Moekai, Riko un Momoko šis ir pirmais ārzemju brauciens, viņām ļoti patīk Latvijas daba un arhitektūra, kas ir atšķirīga no Japānas. Savukārt Kanna pēdējo divu gadu laikā Eiropu apmeklē otro reizi – iepriekš ar skolas pūtēju orķestri viņa viesojās Īrijā. Viņasprāt, Latvija ir ļoti skaista. Jautātas par izglītības sistēmas atšķirībām, japāņu skolnieces norādīja, ka skolēni Latvijā var justies daudz brīvāk, gan savā viedoklī, gan ārējā izskatā. Japānā starp skolotāju un skolēnu ir lielāka distance, kā arī noteikumi vizuālajā tēlā – skolas formas, matu garums un krāsa, nedrīkst būr auskari vai lakoti nagi. Jaunietes par Latviju un Valmieras novadu vēlas uzzināt pēc iespējas vairāk, lai pēcāk dalītos ar mājiniekiem Japānā stāstos par Latviju. Viņas ir pārliecinātas, ka brauciens uz Latviju un gūtie iespaidi viņu atmiņās saglabāsies ilgi.

Apmaiņas brauciena pirmo nedēļu jaunietes aizvadīja kopā ar Rūjienas vidusskolas skolēniem un pedagogiem, kur iepazinās ar skolu un pilsētu. Rūjienas vidusskolā ierasta prakse ir doties vides mācību ekspedīcijās, teoriju pārbaudot praksē, šoreiz kopīgi ar jaunietēm no Japānas tika pētīta Rūjas upe, bet Nacionālajā vakarā ciemiņiem bija iespēja mācīties latviešu tautas dejas. Radošajā darbnīcā “Ziepju Pērles” no dabas materiāliem tika izgatavotas unikālu dizainu ziepes. Neatņemama Rūjienas apmeklējuma sastāvdaļa bija viesošanās Rūjienas Izstāžu zāles Japānas istabā. Kopā ar Rūjienas vidusskolas vecāko klašu skolēniem jaunietes devās kopīgā izbraucienā uz Ventspili un apmeklēja zinātnes centru VIZIUM. 

Apmaiņas brauciena otro pusi skolnieces pavadīja Valmieras 2. vidusskolā. Ekskursijā pa Valmieru iepazīts Valmieras Olimpiskais centrs, sporta un aktīvās atpūtas parks “Mežs”, Sv. Sīmaņa baznīca, Valmieras muzejs ekspozīcija “de Woldemer”, Valmieras Mūzikas skola, Gaujas Kazu krāces un Gaujas Stāvie krasti. Jaunietes izzināja arī tradicionālās latviešu amatu prasmes – maizes mājā “Krūmiņi” Liepas pagastā viņas varēja izbaudīt maizes cepšanas meistarklasi un degustāciju, bet Valmierā amatu pratēju vadībā pieredzēja aušanas un kokapstrādes meistarklasi. Savukārt kopīgā izbraucienā uz Vecpiebalgu tika lietas un veidotas sveces un apmeklēta porcelāna darbnīca.

Gan Rūjienas vidusskolas, gan Valmieras 2.vidusskolas jaunieši skolniecēm no Japānas prezentēja savu skolu un pilsētu, bet jaunietes no Japānas iepazīstināja ar sevi. Noslēgumā jaunieši pārbaudīja viens otra erudīciju un zināšanas citam par cita valsti un pilsētu izveidotā viktorīnā, kā arī apmainījās ar jautājumiem. Jaunietes no Japānas interesējās vai un kādi ir Rūjienas un Valmieras tradicionālie ēdieni, kādas ir populārākās apskates vietas. Savukārt Valmieras skolēnus interesēja dažādi ar kultūru saistīti jautājumi – tradicionālās dejas, populārākais mūziķi, nacionālie ēdieni.

Higašikavas pašvaldība ir nozīmīgs partneris ceļā uz ekonomisko, kultūras un izglītības sadarbību ar Japānu. Ar Valmieras novada pašvaldības sadraudzības pilsētas jaunietēm tikās arī Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, pastāstot par aktuālo Valmieras novadā –  izglītībā, sportā, uzņēmējdarbībā un kultūrā.

Jaunietes, esot Valmieras novadā, daļu laika dzīvoja viesģimenēs. Valmieras novada pašvaldība pateicas viesmīlīgajām mammām – Viktorijai no Sedas, Lindai no Strenčiem un Lindai no Rūjienas, kuras savās ģimenēs uzņēma jaunietes no japāņu sadraudzības pilsētas, nodrošinot ne vien izmitināšanu un rūpējoties par meiteņu labsajūtu, bet arī iepazīstinot ar Latviju un Baltijas valstīm. Īpašs brīdis bijis atrasties starp divām valstīm vienlaicīgi, dodoties uz Tartu un pa ceļam piestājot uz Latvijas – Igaunijas robežas.

Šī gada 8. jūnijā divas Rūjienas vidusskolas un divas Valmieras 2. vidusskolas skolnieces devās uz Higašikavu. Iespēja doties pieredzes apmaiņā nodrošināta, pateicoties ilgstošajai Rūjienas un Higašikavas pilsētu sadraudzībai. “Latviešiem un japāņiem ir daudz kopīga, bet arī daudz atšķirīga, ja latviešiem ir individuālā, tad japāņiem izteikta ir kolektīvā domāšana. Pieredzes brauciens uz Japānu bija ļoti vērtīgs, tur ik uz stūra piedzīvojām kultūršoku,” tā Samanta, Valmieras 2. vidusskolas 11. klases skolniece, par viesošanos Japānā.

SIA "BONO" Meža īpašumu, Cirsmu un Lauksaimniecības zemju  Pārdevēju BONO ir kokrūpniecības un mežsaimniecības nozares uzņēmums. Uzņēmuma darbības virzieni aptver kokmateriālu ieguvi, loģistiku, pirmapstrādi, tālākapstrādi, tirdzniecību un koka māju ražošanu. BONO ir kļuvis par pilnībā integrētu uzņēmumu grupu, kas tiecās izmantot vismodernākās tehnoloģijas un ražošanas metodes, lai koksne iegūtu augstāku pievienoto vērtību visos vērtību ķēdes posmos. GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: ▪ Veikt izejošos zvanus potenciālajiem klientiem, lai identificētu interesi par meža īpašuma/lauksaimniecības zemes pārdošanu vai meža izstrādi. ▪ Pārliecināt potenciālos klientus par izteiktā piedāvājuma priekšrocībām un vienoties par darījumu; ▪ Sadarboties ar citām uzņēmuma nodaļām-vērtēšanas/projektu vadības/juridisko nodaļu u.c. pēc nepieciešamības, lai veiksmīgi novērtētu īpašumus, nodotu informāciju par plānoto darījumu kolēģiem. ▪ Izpētīt un saprast uzņēmuma meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju pirkšanas piedāvājumus. GALVENĀS PRASĪBAS: ▪ Spēja efektīvi un laipni komunicēt, izmantojot tālruni; ▪ Iepriekšēja pieredze zvanu centrā, telemārketingā vai aktīvā pārdošanā pa telefonu B2C sektorā tiks uzskatīta par priekšrocību; ▪ Vēlme apgūt un izprast meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju biznesa nianses; ▪ Izturība un motivācija ikdienā strādāt ar lielu zvanu apjomu; ▪ Spēja strādāt komandā un sadarboties ar citiem departamentiem; ▪ Labas latviešu un vēlamas krievu valodas prasmes gan mutiski, gan rakstiski. MĒS PIEDĀVĀJAM: ▪ Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; ▪ Apmācības un iespēju attīstīties uzņēmumā; ▪ Iespēja strādāt no mūsdienīgas un ērtas darba vides Beātes iela 5; Valmiera; LV-4201. ▪ Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1800EUR bruto + kvartāla bonusu sistēma - balstīta uz sasniegto rezultātu; ▪ Draudzīgu darba vidi un atbalstošu kolektīvu; ▪ Apmaksātus telekomunikācijas pakalpojumus CV sūtīt uz e-pastu recruitment@bonotimber.com Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-21

Mēs, AS Brink’S Latvia, esam daļa no Amerikas Savienoto Valstu koncerna Brink’S, kas ir globāls līderis skaidras naudas pārvadājumu jomā. Šobrīd mēs aktīvi meklējam savā komandā inkasentu (-i) darbam Valmierā. Mēs lepojamies ar savu 120 cilvēku lielu un stabilu komandu Latvijā un 165 gadu pieredzi pasaulē. Mēs ar prieku sniedzam pakalpojumus vairāk kā 600 klientiem visā Latvijā. Mūsu vērtības ir Drošība, Fokuss uz klientiem, Ētika un godīgums, Darbinieku pieredze, Pastāvīgi uzlabojumi, Dažādība un komanda. Regulāri veikto personāla lojalitātes aptauju rezultāti rāda, ka mūsu darbinieki augstāk par visu vērtē savus kolēģus un darba saturu. Pievienojoties mums, TU iegūsi valstij nozīmīgu darbu starptautiskā, nozares lielākajā uzņēmumā, kā arī: - profesionālu kolēģu un zinoša vadītāja atbalstu - apmācības veiksmīgai darba uzsākšanai - finansiālu atbalstu apsardzes sertifikāta iegūšanai un pagarināšanai - veselības apdrošināšanu ar pirmo darba dienu - atalgojumu 6.2-7.0 EUR bruto/h, vienmēr laikā - darba apģērbu ērtam darbam, dienesta ieroci un citu ekipējumu Mēs TEV uzticēsim materiālo vērtību inkasāciju, apsardzi un pārvadāšanu, nodrošinot izcilu servisu mūsu klientiem. Mēs sagaidām, ka Tev ir: apsardzes sertifikāts un nepieciešamie dokumenti ieroča nēsāšanas apliecības noformēšanai, B kategorijas autovadītāja apliecība, latviešu valodas prasme un augsta atbildības sajūta. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com AS “Brink's Latvia” apstrādās Jūsu personas datus, kas iegūti atlases procesā, lai veiktu atlasi amatam, uz kuru pretendējat, un aizsargātu mūsu intereses strīdu rašanās gadījumā. Atkarībā no amata mēs varam kopīgot Jūsu personas datus ar citiem Brink’s uzņēmumiem, kas ir iesaistīti atlases procesā, un daži no uzņēmumiem var atrasties ārpus ES. Ja Jūs netiksiet pieņemts darbā, mēs iznīcināsim Jūsu datus tā kalendārā gada beigās, kas seko gadam, kurā pieteicāties darbam. Ja vēlaties iegūt plašāku informāciju par to, kā mēs apstrādājam Jūsu datus, lūdzam sazināties ar mums pirms pieteikšanās šim amatam. Ja vēlaties saņemt piedāvājumus dalībai citos konkursos, tostarp uz citiem amatiem, lūdzam norādīt to savā pieteikumā. Lūdzam ņemt vērā, ka šādos gadījumos Jūsu dati tiks kopīgoti Brink's grupas ietvaros (tostarp ārpus ES), kā arī Jūs varat saņemt piedāvājumus dalībai konkursos no citiem Brink's grupas uzņēmumiem. Pateicamies par atsaucību. Profesija: INKASENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-31 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com

Mūsu partneri