Valmieras Ziņas

Jāņa Daliņa stadionā aizvadītas XV sporta spēles „Mēs varam!”

Lasīšanas laiks: 2 min

Sestdien, 10.septembrī, Jāņa Daliņa stadionā notika jau XV sporta spēles bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām „Mēs varam!”. Tajās piedalījās 16 komandas no Gaujienas, Limbažiem, Liepājas, Kokneses un citām Latvijas vietām, kā arī viesi no Igaunijas – kopumā 124 dalībnieki.

Pasākuma atklāšanā apsveikuma vārdus teica Valmieras novada pašvaldības pārstāvji Jānis Olmanis un Rihards Zalte, kā arī ilggadējs norvēģu draugs Bjorns Bratens, kuru Rihards pamatoti nosauca par šo sporta spēļu lokomotīvi. Pēc trīs gadu pārtraukuma bija patiess prieks atkal viņu satikt! Tieši Bjorns pirms daudziem gadiem bija iniciators šādu spēļu organizēšanai Latvijā, jo uzskatīja, ka tik moderna un sportiska pilsēta kā Valmiera spēj noorganizēt spēles arī šādai mērķauditorijai.

Šogad spēlēs virsdiriģenta lomā bija Sanda Deisone – Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas (VPVĢ) norvēģu valodas skolotāja. Viņas čaklākie palīgi bija Alda Treija, Austra Ķikāne, Vilma Alberinga, Agris Sprincis,  kuplā skaitā par tiesnešiem strādāja norvēģu mafija – gan pašreizējie skolēni, gan skolas absolventi. Sanda paspēja būt gan stadionā un pieskatīt tiesnešu darbu, gan no stadiona komandtiltiņa visus organizēt konkrētajai sporta disciplīnai.

Kā ierasts, sacensību dalībnieki sacentās 60 un 800 metru skrējienā, tāllēkšanā  ar ieskrējienu, tāpat bija aktivitātes ar dažādām bumbām: futbola sitieni, pildbumbas mešana, basketbola metieni, kā arī kornhols – smilšu maisiņu mešana mērķī. Bet sacensību nagla, protams, vienmēr ir Boccia spēle, kurā komandu skaits gandrīz dubultojās, jo tur piedalījās 27 komandas.

Kā uzskata Sanda un arī citi šo spēļu organizatori, “Mēs varam!” ir ne tikai sporta, bet arī prieka spēles. Prieks par varēšanu, prieks par satikšanos un kopā būšanu, prieks par sportošanu un dejošanu vakara ballē. Līdzīgas domas izteica arī Ukrainas invalīdu kluba „Fēnikss” prezidents Oleksandrs Grinka, kas uz Valmieru bija atbraucis kopā ar grupiņu no Liepājas. Viņa runa par cilvēka spējām, izaugsmi un šķēršļu pārvarēšanu bija ļoti iedvesmojoša, tāpat arī uzraksts uz viņa sporta krekliņa: Не бійся жити! (Nebaidies dzīvot!)

Diplomu un zelta medaļu šajās sacensībās saņem ikviens dalībnieks, bet īpaša uzvaras garša ir Boccia spēles trim labākajām komandām. Ikviens varēja pamanīt Dienas aprūpes centra “Stropiņš” (“Zaļās bites”) dalībnieka Artūra koncentrēšanos un atbildības sajūtu Boccia spēļu laikā, kā arī neviltoto prieku un lepnumu par savas komandas uzvaru šajās sacensībās.

Tātad “Mēs varam!” 2022.gada Boccia spēļu uzvarētāji ir “Zaļās bites-2”, 2.vietā – “Spāre-2”, bet trešo vietu sev līdzi aizveda tukumnieki.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (profesijas klasifikatora kods 2359 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 8 stundas (0.271 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Sociālais pedagogs”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2342 03) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • īstenot pirmsskolas izglītības satura apguvi kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā; • plānot pedagoģisko darbu saskaņā ar Iestādes nolikumu un pirmsskolas audzināšanas galvenajiem darba virzieniem; • organizēt mācību darbu bērnu muzikālo, pašizpausmes, intelektuālo spēju attīstīšanai; • izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un Jums ir: • augstākā izglītība pedagoģijā (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”) ar kvalifikāciju – pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs vai students augstākās izglītības studiju programmā – mūzikas skolotājs; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 30 stundas (0,750 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs/-a”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri