Valmieras Ziņas

J.Daliņa stadiona būvdarbu aizkavēšanās dēļ Latvijai iet secen Eiropas komandu čempionāta vieglatlētikā rīkošana (5)

Būvniecības termiņa pagarinājuma Jāņa Daliņa stadionam dēļ Eiropas komandu čempionāts vieglatlētikā otrajai līgai 2021.gada 19. un 20.jūnijā Valmierā nenotiks, otrdien vēsta Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS).

Covid-19 globālā pandēmija ir būtiski ietekmējusi Jāņa Daliņa stadiona atjaunošanas Valmierā būvniecības darba grafiku, vēsta LVS.

Valmieras pilsētas dome ir sniegusi informāciju, ka stadiona atjaunošana netiks pabeigta paredzētajā termiņā. Tāpēc ir pieņemts lēmums Eiropas komandu čempionātu vieglatlētikā otrajai līgai 2021.gadā Valmierā nerīkot.

Pēc pieņemtā lēmuma Eiropas Vieglatlētikas asociācija (EA) lūdza izskatīt alternatīvas iespējas čempionāta rīkošanai Latvijā. Balstoties uz infrastruktūras pieejamību Rīgā un reģionos, LVS izskatīja iespēju sacensības organizēt Jelgavā.

Pēc sarunām ar pilsētas vadību tika secināts, ka pilsētā pagaidām nav atbilstoši apstākļi pasākuma organizēšanai. Līdz ar to šobrīd EA meklē citu čempionāta rīkotājvalsti.

LVS ir pieteikusies EA rīkot Eiropas U-18 čempionātu Rīgā 2024.gadā un plāno pieteikties nākamā Eiropas komandu čempionāta 2023.gadā organizēšanai Valmierā.

Būvdarbus Valmieras stadionā veic piegādātāju apvienība “Lemminkainen”, būvuzraudzību nodrošina “Būvuzraugi LV”. Projekta pasūtītājs ir Valmieras pilsētas pašvaldība, tā plānotās kopējās realizācijas izmaksas ir 21 598 847 eiro, tostarp valsts budžeta finansējums – ne mazāks kā 5 300 000 eiro.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  bēdīgi - 20.10.2020 Atbildēt

  Vai tiešām Valmierai bija vajadzīgs šis monstrs? Nekad tā ēka neatmaksāsies, tie būs tikai milzu izdevumi daudzu garu garumā. Peldbaseins jau neatmaksājas, šis monstrs, bet pilsētā cilvēkiem nav kur dzīvot un vēl ir daudzi ceļi, kuri būtu jāremontē, nemaz nerunājot, ka būtu jāattīsta Gaujmala un kultūras centrs jāremontē. Sajūta, ka tiek privātās intereses bīdītas, nevis iedzīvotājiem vajadzīgais.

  Anna - 20.10.2020 Atbildēt

  Te nu bija. BMX jaunajā trasē nenotiek daudz sacensību, tagad arī stadionā nebūs. Protams, viegli jau vainot Covid, tas ir ērti.
  Kaut kā tomēr šķiet, ka tie vadības groži nav īstajās rokās.

  dille - 20.10.2020 Atbildēt

  Šobrīd pie visa vainīgs Covids. Bēdīgi.
  Pilsētā paralēli,nepabeidzot iesākto,tiek veikti citi nepārdomāti projekti. Visam nauda nepietiek. Žēl,būtu vismaz stadionu laicīgi pabeiguši. Sportistiem nav kur trenēties,jābraukā pa visiem pagastiem.

  Sergejs - 20.10.2020 Atbildēt

  tur pie visa vajnigi ir tas ka nemaksa naudu,es delj taa pietruka stradnieki,tikaj nevarus saprast kaa tadu objektu varaeja atdot visadam YIT

  kk - 21.10.2020 Atbildēt

  Tukšo monstru pilsēta…

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ārkārtējās situācijas ieviešana apturēs Covid-19 izplatīšanos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri