Valmieras Ziņas

Izvērtējot ūdeņraža degvielas veidu, ZAAO kā prioritāti izvēlas klientu

Lasīšanas laiks: 2 min

SIA “ZAAO” (turpmāk – ZAAO) sadarbībā ar astoņiem partneriem no Latvijas, Igaunijas un Nīderlandes 2022. gada beigās uzsāka vērienīgu Eiropas Savienības starpreģionu inovāciju investīciju instrumenta (I3) projektu “Atbalsts transportā izmantojamās “zaļā” ūdeņraža enerģijas vērtību ķēdes reģionālai attīstībai Igaunijā un Latvijā” (turpmāk – H2Value). Analizējot projekta gaitā radušos izaicinājumus, uzņēmums pieņēmis lēmumu pārskatīt dalību projektā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA “ZAAO” Sabiedrisko attiecību vadītāja Dina Lukaševiča-Lāce.

Projekta mērķis ir izveidot maza mēroga zaļā ūdeņraža ražotni Tartu reģionā, izmantojot saules ģenerēto elektrību, kā arī izveidot zaļā ūdeņraža uzpildes staciju un praktiski testēt zaļā ūdeņraža transportēšanas iespējas pa autoceļiem Latvijā un Igaunijā, lai to kā degvielas avotu varētu izmantot speciāli pielāgotu auto darbināšanai.

Šī iniciatīva tika uzsākta, lai veicinātu videi draudzīgāku un ilgtspējīgāku transporta sektoru, kā arī piedāvātu ZAAO klientiem jaunākās tehnoloģijas un inovatīvus risinājumus. Ņemot vērā Eiropas Savienības atveseļošanas plānu, kurā ūdeņradis tiek uzsvērts kā viena no nozīmīgākajām jomām pārejai uz tīru enerģiju, šis projekts likās likumsakarīgs solis.

Tomēr, izvērtējot piedāvājumu, viena atkritumu vedēja iegādes cena ir 760 000 EUR – 1103700 EUR. Nomas maksa no 23000 EUR līdz 27319EUR mēnesī. Ūdeņraža degvielas izmaksas par vienu kilogramu sastāda 20,6 EUR – 21 EUR. Ekspluatācijas izmaksas pieaugtu līdz pat 201000 EUR 18 mēnešu laikā, kas veidotu 260-300% sadārdzinājumu, salīdzinot ar CNG automašīnām. Iepirkumā piedāvātās augstās izmaksas, kas saistītas ar ūdeņraža tehnoloģiju ieviešanu un uzturēšanu, radītu nesamērīgu cenu pieaugumu ZAAO pakalpojumiem, iedzīvotāji nespētu segt šādas inovācijas radītās papildus izmaksas. Uzņēmuma prioritāte ir nodrošināt ilgtspējīgus un pieejamus pakalpojumus saviem klientiem.

ZAAO valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis uzsver: “Lai sasniegtu Eiropas Savienības izvirzītos SEG samazinājuma mērķus transporta sektorā, ir svarīgi, lai valsts izstrādātu skaidru politiku par enerģijas avotu izvēli transportā. Ir jānosaka, kādam enerģijas avotam – elektrībai, biometānam vai ūdeņradim – tiks dota priekšroka un sniegts atbalsts. Lai arī mēs atzīstam ūdeņraža tehnoloģiju potenciālu, uzskatām, ka ir svarīgi pievērsties integrētai pieejai valsts līmenī, izskatot, kurš no tiem piemērotāks Latvijas klimatiskajiem apstākļiem.”

ZAAO pateicas visiem projekta dalībniekiem, partneriem un interesentiem par ieguldījumu, atbalstu un izpratni. Uzņēmums turpinās meklēt inovatīvus un efektīvus risinājumus, kas atbilst klientu vajadzībām un iespējām, vienlaikus cenšoties samazināt savas darbības ietekmi uz vidi.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS “Sadales tīkls” (reģistrācijas Nr.40003857687) nodrošina elektroenerģijas savienojumu vairāk nekā 790 000 klientu pieslēgumu visā  Latvijā. Mēs ilgtermiņā rūpējamies par droša, vieda un efektīva elektrotīkla attīstību, lai nodrošinātu klientiem kvalitatīvu elektroapgādi un veicinātu sabiedrības labklājību, drošību un izaugsmi. Aicinām darbā specializētā automobiļa vadītāju   (profesijas kods –833208) Darba vieta: Valmiera, Raiņa iela 12B Darbs uz nenoteiktu laiku, pilna slodze. Atalgojums sākot no 1410,00 EUR līdz 1580,00 EUR bruto mēnesī Mēs Tev uzticēsim veikt elektropārvades līniju trašu tīrīšanas darbus ar speciālo tehniku un instrumentiem veikt kravu pārvadājumus un strādāt ar specializēto tehniku elektropārvades līniju remonta darba izpildē veikt ikdienas tehnisko apkopi un piedalīties darba pienākumu veikšanai nodoto transportlīdzekļu uzturēšanas un remonta darbos darbs saistīts ar komandējumiem. Piesakies, ja Tev ir • vēlme un interese strādāt ar dažāda veida specializēto tehniku • vispārējā vidējā izglītība • B, BE, C un CE kategorijas autovadītāja apliecība un braukšanas pieredze • profesionālā transportlīdzekļu vadītāju kategorija (95.kods) • TR2 kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecība un braukšanas pieredze • pieredze tehnikas remontā • valsts valodas zināšanas pamata līmenī (A2) • prasme darbā ar datoru (MS Office) Esot mūsu komandā, Tu iegūsi: uz tehnoloģijām balstītu mūsdienīgu darba vidi vienā no Latvijas vadošajiem uzņēmumiem veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu apmācību darba vietā profesionālās izaugsmes iespējas profesionālus un atsaucīgus kolēģus Pieteikumus gaidīsim līdz 04.06.2024. Pieteikuma vēstuli un CV, neiekļaujot sensitīvu informāciju (piem. foto, tautību, vecumu utt.), ar norādi “Specializētā automobiļa vadītājs/-a Valmierā" sūti uz e-pastu:darbs@sadalestikls.lv vai piesakies mājaslapā: www.sadalestikls.lv/lv/darba-iespejas Iesniegto informāciju uzglabāsim 4 mēnešus. Ar detalizētu informāciju par AS "Sadales tīkls" veikto personas datu apstrādi var iepazīties mājas lapas www.sadalestikls.lv sadaļā "PERSONAS DATU APSTRĀDE"- "Personas datu apstrāde pretendentu atlases procesā". Iesniegtā informācija atlases caurspīdīguma nodrošināšanas un darbinieku interešu pārstāvības mērķa sasniegšanai var tikt nodota LAB "Enerģija", www.energija.lv. Iebildumu gadījumā informē mūs, e-pasts: darbs@sadalestikls.lv Ja ir papildus jautājumi, raksti uz epastu: darbs@sadalestikls.lv Profesija: SPECIALIZĒTĀ /AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 12B, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Elektronika / Enerģētika / Elektroenerģija Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-04 Kontaktpersona: Personāla daļa darbs@sadalestikls.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri