Valmieras Ziņas

Izsludināts projektu konkurss komunikācijas kampaņas īstenošanai par demokrātiju

Lasīšanas laiks: 3 min

Lai veicinātu Latvijas iedzīvotāju izpratni par demokrātiju un sekmētu iesaisti sabiedriskajos procesos, Aktīvo iedzīvotāju fonds (AIF) izsludinājis atklātu projektu konkursu komunikācijas kampaņas īstenošanai par demokrātiju. Projektu iesniegšanas termiņš ir šī gada 24. oktobris, bet jau 7. septembrī notiks informatīvais seminārs par konkursu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada fonda Projektu koordinatore Gundega Siliņa. 

Konkursa aktualitāti un nepieciešamību raksturo AIF padomes priekšsēdētāja, Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga: “Analizējot sabiedrības līdzdalības rādītājus Latvijā, joprojām vērojama kritiski zema iedzīvotāju uzticība valstij, kā arī salīdzinoši vāja pilsoniskā kompetence, tai skaitā zema informētība, politiskā un pilsoniskā interese, kritiskās domāšanas un pilsonisko prasmju trūkums. Diemžēl šāda vide ne tikai rada pozitīvus apstākļus populismam un var veicināt radikālu viedokļu izpausmi, bet arī kavē valsts attīstību kopumā.”

Projektu konkursa mērķis ir, finansējot komunikācijas kampaņu, veicināt Latvijas iedzīvotāju izpratni par demokrātiju un cilvēku līdzdalības nozīmi demokrātiskos procesos, kā arī sekmēt pozitīvu attieksmi pret demokrātiju un iesaisti tās procesos. Kampaņa būs jāīsteno visā Latvijā, sasniedzot arī attālos lauku reģionus. Tai jābūt vērstai uz iespējami plašas sabiedrības sasniegšanu, tomēr atsevišķi kampaņas elementi var būt paredzēti arī specifiskām mērķa grupām.

Saturiski kampaņai ar piemēriem būs jāparāda līdzdalības daudzveidīgās formas un metodes, un to nevar fokusēt kādā specifiskā tematiskajā jomā vai vērst tikai uz kādu konkrētu līdzdalības veidu. AIF vadītājs Ansis Bērziņš paskaidro: “Spēcīgu pilsonisko sabiedrību raksturo ne tikai dalība vēlēšanās, bet arī aktīva iesaiste citos procesos starp vēlēšanām, un līdzdalības veidu netrūkst – sākot no dalības skolēnu parlamentā vai daudzdzīvokļu mājas pārvaldē līdz iesaistei apkaimes biedrībās vai valsts un pašvaldību konsultatīvajās padomēs un darba grupās. Tāpēc mēs sagaidām vērienīgu kampaņu, kas cilvēkiem saprotamā un vienkāršā valodā, galvenokārt caur konkrētiem līdzdalības piemēriem, izskaidros demokrātijas vērtību un iespējas, ļaujot tai noticēt un izprast “demokrātiju darbībā”.”

Projektu var iesniegt biedrības un nodibinājumi, un projekta īstenošanā jāpiesaista kampaņas mērogam un specifikai atbilstoši komunikācijas jomas speciālisti. Konkursā tiks atbalstīts viens projekts ar finansējumu no 100 000 – 140 000 eiro, līdzfinansējums nav nepieciešams. Kampaņa jāīsteno 2024. gadā no janvāra līdz aprīļa beigām.

Projektu sagatavotājiem ir pieejams AIF komandas atbalsts:

  • Informatīvais seminārs par konkursu notiks 2023. gada 7. septembrī pl. 14.00 Zoom platformā. Pieteikšanās līdz 6. septembrim šeit: https://forms.gle/n394zaTWyoMC3JN97
  • Konsultācijas sniedz AIF konsultanti: Rasa Lazdiņa (rasa.lazdina@activecitizensfund.lv, telefons: 25176456) un Oskars Zuģickis (oskars@nvoc.lv, telefons: 26565858)

Ar konkursa nolikumu var iepazīties AIF mājaslapā https://www.activecitizensfund.lv/lv/projektu-konkursi/aktualie-projektu-konkursi.html, bet pieteikums jāiesniedz AIF projektu tiešsaistes sistēmā projekti.activecitizensfund.lv.

Fona informācijai: Aktīvo iedzīvotāju fonds ir Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu programma, kuras mērķis ir pilsoniskās sabiedrības un iedzīvotāju līdzdalības stiprināšana un mazaizsargāto iedzīvotāju grupu spēju vairošana. Programmu finansē Norvēģija, Islande un Lihtenšteina, administrē: Latvijas Pilsoniskā alianse un Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs, Kurzemes NVO centrs, Latvijas Lauku forums, Valmieras novada fonds un Zemgales NVO centrs.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā sētnieku/-ci (Vaidavas pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt fiziski intensīvu darbu; • nodrošināt Vaidavas ciema teritorijas kārtību - uz ielām, gājēju ietvēm, piebraucamām vietām, parku celiņiem, citās sabiedriskās vietās, tīrot sniegu, pļaujot zālienu, savācot atkritumus un lapas; • veikt palīgdarbus gan iekštelpās, gan āra darbos; • veikt citus darba pienākumus, saskaņā ar amata aprakstu; ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu neatkarīgi no laika apstākļiem; • kompetences: pozitīva, atbildīga attieksme pret darbu; prasmes noteikt prioritātes un plānot ikdienas darbu atbilstoši savai kompetencei, uzticētos darba pienākumus veikt kvalitatīvi; spēja strādāt ātri un rūpīgi; mēs piedāvājam: • pamatalgu 700 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes sētnieka/-ces amatam”, līdz 2024.gada 3.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 26072148 vai 26473533. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-05-03 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri