Valmieras Ziņas

Izskanējis Pārgaujas ģimnāzijas pašdarbnieku koncertuzvedums “Rīgas sargi”

Gaidot Baltā galdauta svētkus un Latvijas valsts simtgadi, trešdien, 2.maijā, Valmieras Kultūras centrā notika Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas (VPĢ) pašdarbības kolektīvu koncertuzvedums “Rīgas sargi”, kurā piedalījās visi skolas pašdarbnieki: teātris, 7.-9.klašu un 10.-12.klašu tautisko deju kolektīvs “Pārgaujas delveri”, mūsdienu deju grupa “Flash”, 7.-9.klašu meiteņu koris un jauktais koris “Pārgauja”.

Koncerts sākās ar direktores uzrunu un klusuma brīdi, pieminot mūžībā aizgājušo ilggadējo skolas bioloģijas skolotāju un mācību pārzini Uldi Paegli.

Kāpēc “Rīgas sargi”? Starp dziesmām, modernajām un tautiskajām dejām Agitas Ziņģītes teātra pulciņa dalībnieki izspēlēja kadrus no populārās latviešu filmas “Vella kalpi”, kurā trīs drosminieki aizstāv zviedru armijas ielenkto Rīgu un neļauj “pilsētas tēviem” atdot ienaidniekiem Rīgas atslēgu. Uz skatuves darbojās gan Andris, Pēteris un Ērmanītis, gan Rīgas rātskungs un birģermeistars, gan Daniels Rēbuss, svētā priore un citi varoņi.

Koncerta noslēgumā skanēja direktores Agitas Zariņas un viņas vietnieces Ilvas Lakučas pateicības vārdi visiem dalībniekiem un kolektīvu vadītājiem. Šogad visi ir pastrādājuši godam, jo skatēs iegūtas tikai augstākās pakāpes! Visiem kolektīviem dāvanā tika kliņģeri, bet pavasarīgus ziedu pušķus saņēma kolektīvu vadītāji: Agita Ziņģīte (viņa arī šī pasākuma režisore), Linda Mīļā, Gunita Kļaviņa, Iluta Uškāne, Solvita Eliņa un Imants Točs.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri