Valmieras Ziņas

Iznākusi jauna dziesma ar valmierieša Jāņa Rozīša vārdiem

Jūlijā dienas gaismu ieraudzījusi jaunākā valmierieša Jāņa Rozīša rakstītā dziesma “Izbrauciens”, kuru izpilda mūziķis RO, bet mūzikas autors ir Kristaps Krievs. Portāls “Valmieras Ziņas” sazinājās ar Jāni Rozīti, lai noskaidrotu ko vairāk par dziesmas tapšanu un Rozīša nākotnes plāniem.

Kā pievērsies dziesmu vārdu rakstīšanai?

Pats sākums bija skolas laikā, kad ar klasesbiedriem dzīvoklī sākām muzicēt, protams, tam laikam atbilstoši. Vēlāk parādījās iespēja pievienoties Valmierā esošajai hip-hop apvienībai, ar kuru mēs kopā kādu laiku veidojām dziesmas un koncertējām. Tā tas viss arī nav apstājies un turpinās vēl šobrīd.

Kādi nākotnes plāni saistībā ar mūziku?

Tādi konkrēti plāni varbūt nav, vados vairāk pēc sajūtām. Kaut kādā brīdī vienkārši ir tās sajūtas, tāds radošais plūdums, kad kaut ko uzrakstu. Laikam tas ir kaut kāds radītāja periods, kad gribas kaut ko jaunu radīt. Tad ir tāds brīdis, kamēr domas nosēžas, emocijas saslēdzas un tad kaut kādā brīdī gribas viņas izlikt ārā dziesmā. Man gribētos kaut kādā dzīvās mūzikas projektā iesaistīties. Vienu dziesmu uztaisīt tādu, ar dzīvajiem instrumentiem, citādi šobrīd sanāk uz kāda cita datorā veidotas mūzikas strādāt.

Un kādi nākotnes plāni saistībā ar ceļošanu?

Šobrīd vairāk sanāk ceļot no mājas uz laukiem, iekopt lauku saimniecību un būt tuvāk zemei. Līdz ar to šobrīd neesmu domājis, kur varētu aizbraukt, bet tās sajūtas iekšā rosās, ka varētu atkal iziet un kaut vai viens pats pacelt īkšķi uz ceļa un kaut kur aizlaist. Uz Slovākijas kalniem, piemēram, bet pagaidām konkrēts nosprausts mērķis nav.

Jaunajai dziesmai iznācis arī video klips, kurā redzamas ļoti vasarīgas ainas. “Vasara pati par sevi ir stāsts par atmošanos, būšanu kustībā, piedzīvošanu, sevis izpaušanu un būšanu tuvāk dabai. Tas ir laiks, kas atmostas ne tikai daba mums apkārt, bet arī cilvēka iekšējā daba. Laiks, kad rosība pārņem, laiks, kad gribas doties izbraucienos. Svarīga lieta ir atrast sevi, savu aicinājumu un sekot tam. Protams, aiz darba plīvura atrast arī laiku būt sev – pa īstam sev,” par dziesmu stāsta Rozītis.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri