Valmieras Ziņas

Izmet mazāk, ietaupi vairāk!

Ar šādu devīzi Vidzemes Augstskolā otrdien, 5. decembrī, tika aizvadīts pasākums, kura laikā jauniešiem un ikvienam interesentam bija iespēja uzzināt, kā dzīvot ilgtspējīgu dzīvesveidu un aizvadīt tuvojošos Ziemassvētkus, netērējot liekus līdzekļus dāvanām.

Pasākuma ievadā bija lekciju daļa, kurā piedalījās biedrības “Homo Ecos” vadītājs Artūrs Jansons, kurš pastāstīja jauniešiem par “Zero Waste” (bezatkritumu) dzīvesveidu, minot konkrētus piemērus, kā ikviens var izmainīt savu attieksmi pret vidi un dzīvot “zaļāk”. Par iespējām šķirot atkritumus Valmierā un Vidzemē pastāstīja SIA “ZAAO” valdes priekšsēdētājs Aivars Sirmais. Savukārt otrajā daļā dalībnieki bija aicināti paši līdzdarboties. Vienā no radošajām darbnīcām varēja pagatavot Ziemassvētku kartītes, bet otrajā darbnīcā, ko rīkoja apvienība “Zero Waste Brothers”, jaunieši no atkritumos izmestiem dēļiem gatavoja plauktu. Tikmēr augstskolas foajē notika ZAAO rīkota praktiska nodarbība par atkritumu šķirošanu. Vēl pasākuma apmeklētāji varēja piedalīties Vidzemes Augstskolas Basketbola kluba rīkotajā  “atkritumu basketbolā” un Dabas Aizsardzības Pārvaldes piedāvātajās spēlēs par bioloģisko daudzveidību un vidi. 

Viens no pasākuma rīkotājiem, Vidzemes Augstskolas absolvents Toms Treimanis pastāstīja, ka pasākuma ideja radās, kad viņš piedalījies “Homo Ecos” apmācībās “Esi pirmais tur, kur citi būs rīt”.

“Trīs dienas mēs pavadījām viesu namā, kur mācījāmies, kas ir “Zero Waste” (bezatkritumu) dzīvesveids, ilgtspējīga dzīvošana un kā taupīt resursus. Pēc apmācībām dalībnieki izveidoja savas komandas, lai dalītos ar iegūtajām zināšanām.  Es un vēl trīs domubiedri nolēmām rīkot šo pasākumu. Man palīdz divas meitenes no Viesturskolas Vilma Alberinga un Elizabete Ločmele, kā arī Sarmīte Zālīte no Iecavas. Sākotnējā ideja bija to rīkot pavasarī kā brīvdabas festivālu. Taču mums bija ierobežojums laikā, tādēļ nācās organizēt pasākumu ziemā,” skaidroja Toms Treimanis.

Pasākums tika rīkots ar Latvijas Vides fonda atbalstu. “Lai gan finansējums ir neliels, tikai 50 eiro, bet mūsu sākotnējais uzstādījums rīkot pasākumu, netērējot daudz līdzekļus un resursus. Pateicamies arī Vidzemes Augstskolai, kas piešķīra telpas pasākuma rīkošanai, kā arī SIA “ZAAO” un “Homo Ecos” par sniegto atbalstu!” piebilda pasākuma rīkotājs.

Pasākumā piedalījās aptuveni simts dalībnieku – Vidzemes Augstskolas studenti, kā arī Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas, Valmieras Valsts ģimnāzijas un Valmieras Viestura vidusskolas audzēkņi. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

 Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija (www.sosbernuciemati.lv) ir starptautiska, sociāla labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenes modeļa aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un sniedz palīdzību ģimenēm ar bērniem Latvijā kopš 1997.gada. Aicinām pievienoties Valmieras SOS Bērnu ciematu komandai: SOS AUDŽUMAMMAS ASISTENTI/U (aukli) (uz nepilnu darba slodzi) Galvenie darba pienākumi: Aicinām atsaukties kandidātus ar: Pieredzi darbā ar dažāda vecuma bērniem un jauniešiem. Priekšroka kandidātiem ar izglītību pedagoģijas, sociālā darba, medicīnas un/vai psiholoģijas jomā. Pieredzi komandas darbā ar pieaugušajiem. Prasmi organizēt ģimenes un mājas saimniecisko dzīvi. Pievienojoties mūsu komandai Jūs iegūsiet: iespēju strādāt nevalstiskā organizācijā ar ievērojamu pieredzi bērnu aprūpes un ģimeņu atbalsta jomā; profesionālu apmācību darbu uzsākot; labus darba apstākļus. Sīkākai informācijai lūdzam zvanīt Valmieras SOS Bērnu ciemata direktoram Edijam Pētersonam mob. tālrunis: 27873444 CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt līdz 10.02.2021.personāla vadītājai Elīnai Niemiro uz e-pasta adresi: elina.niemiro@sosbca.lv. ar norādi Profesija: AUKLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ganību iela 3, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-10 Kontaktpersona: Elīna Niemiro elina.nemiro@sosbca.lv

Rimi veikals Valmierā, Rīgas ielā 74, aicina darbā pavāru/-i: Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievadapmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāts transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un vēlme strādāt komandā Vēlama atbilstoša izglītība Vēlama darba pieredze sabiedriskās ēdināšanas sektorā Mēs Tev uzticēsim: Dienas sortimentam atbilstošas produkcijas ražošanu Kārtības un tīrības nodrošināšanu savā darba vietā Atalgojums: 3.50 EUR/h – 4.00 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 7.00 EUR/h – 8.00 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu līdz 80 EUR   Piesakies, sūtot savu CV uz e-pastu personals@rimibaltic.com (norādot vakanci) vai zvanot uz 80007464. Profesija: PAVĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 74, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-04 Kontaktpersona: personals@rimibaltic.com, 80007464

Mūsu partneri