Valmieras Ziņas

IZM pasūtītajā pētījumā ieteikts Valmierā slēgt vienu vidusskolu (4)

No esošajām piecām Valmieras ģimnāzijām un vidusskolām, pašvaldībai veicot skolu tīklu optimizāciju, rezultātā būtu jāpāriet uz četrām, teikts pētījumā “Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā”, kas šodien, 25.oktobrī, tika prezentēts Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Pētnieki norāda, ka nepietiekams sekmju līmenis ir divās skolas – Valmieras 2.vidusskolā, kur obligāto centralizēto eksāmenu (OCE) indekss ir 30,5%, un Valmieras 5.vidusskolā ar OCE indeksu 35,8%, tādēļ būtu jāapsver iespēja reorganizēt kādu no šīm skolām, ļaujot jauniešiem vidusskolas posmā iekļauties kādā no pārējām izglītības iestādēm.

Pētnieku secinājums izriet no tā, ka par spīti skolēnu pieplūdumam pilsētai no blakus novadiem, tas neatsver iedzīvotāju skaita samazinājumu pašā pilsētā.

Tomēr potenciālo skolēnu skaitu Valmierā varētu palielināt līdz 895, Valmieras skolām uzņemot jauniešus no Strenču, Mazsalacas un Alojas novadiem, kuru vidusskolas ieteikts reorganizēt, jo vidusskolas posmā ir nepietiekams audzēkņu skaits. Strenču un Staiceles vidusskolas šo procesu ir uzsākušas, taču pētnieki to iesaka darīt arī Mazsalacas vidusskolai par spīti 63,9% OCE indeksā, jo skola ir pārāk maza un citas skolas tai ir pietiekami tuvu.

10 skolēni no Mazsalacas varētu doties uz 45 kilometrus tālo Valmieru, savukārt pārējie uz 19 kilometrus attālo Rūjienas vidusskolu, ko iesacīts saglabāt un attīstīt, jo tai ir jauna multifunkcionālā halle, 49,3% augsts OCE indekss un 117 potenciālo vidusskolēni, ieskaitot jauniešus no Mazsalacas un Naukšēniem, kur arī ieteikts reorganizēt vidusskolu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  AnceEs - 25.10.2017 Atbildēt

  Tam pētījuma veicējam vajadzētu lai viņa bērni mēro katru dienu 45 km. uz skolu…Tad tik gudri maigi sakot nerunātu

  zaļais - 25.10.2017 Atbildēt

  Nez – tad jau labus rezultātus eksāmenos un līdz ar to augstu indeksu nevajag, ja tomēr skola jālikvidē….. dīvaini pētītāji.

  Imants - 26.10.2017 Atbildēt

  Drizak Valmieras neizglitotos skolniekus vajadzetu vizinat uz Mazsalacu, kur var sasniegt 64% OCE.

  Zigis - 28.10.2017 Atbildēt

  Drīzāk vajag slēgt 5. vidusskolu, jo tur ir pārāk viegli mācīties un atstāt 2. vidusskolu,jo jāciena arī mazākumtautības intereses izglītoties.

SS.COM Vakances (Vajadzīgi darbinieki) - Palīgs Mēs esam vadošais un pieredzes bagātākais saplānot prasme servisa - Sludinājumi Mēs esam vadošais un pieredzes bagātākais pilna servisa tirgus, sociālo, mediju pētījumu un konsultāciju uzņēmums Latvijā, un šobrīd aicinām uz sadarbību NTERVĒTĀJUS IEDZĪVOTĀJU DZĪVESVIETĀS VALMIERĀ UN VALMIERAS APKAIMĒ. Mēs sagaidām, ka Tev:ir teicamas latviešu un labas krievu valodas zināšanas; prasme pielietot praksē datorlietotāja iemaņas; ir iegūta vismaz vidējā izglītība; B kategorijas autovadītāja apliecība un Tev ir automašīna un/vai Tu spēj operatīvi saplānot pārvietošanās iespējas, izmantojot sabiedrisko transportu.  Augstu vērtēsim, ja Tev:ir sarunas vadītāja/-as, intervētāja/-as pieredze; piemīt drosme un prasme ieinteresēt un motivēt cilvēkus; ir personīga atbildības izjūta par Tev uzticēto uzdevumu; sagādā patiesu prieku sarunas; ir interese par pētījumu nozari.  Uzticēsim Tev:interviju veikšanu iedzīvotāju dzīvesvietās un iegūto datu kvalitatīvu ievadi programmā.  Piedāvāsim Tev:pieredzi starptautiskā pētījumu uzņēmumā Latvijā; individuālu apmācību pirms sadarbības uzsākšanas; veicamajiem pienākumiem, nozarei un tirgus situācijai atbilstošu atlīdzību - par katru kvalitatīvi paveiktu interviju (6.00€-15.00€ pēc nodokļu nomaksas) pienākumu veikšanai patērēto transporta un/vai degvielas izdevumu kompensāciju; nelaimes gadījumu apdrošināšanu; veselības apdrošināšanu pēc sešu mēnešu rezultatīvas sadarbības - tiek paveiks noteiktais uzdevums katrā no projektiem.  Sūti mums pieteikumu uz darbs@tns.lv, jautājumu gadījumā zvani uz tālruņiem 80000004, 67096313. *Piesakoties vakancei, pretendents piekrīt savu personas datu apstrādei saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzības regulējuma noteikumiem. Visa atlases procesā saņemtā informācija par pretendentu tiks izmantota tikai un vienīgi pretendenta profesionālās piemērotības izvērtēšanai konkrētajam amatam. Personas datu pārzinis: SIA “TNS Latvia”, Kronvalda bulvāris 3-2, Rīga, LV-1010. Profesija: INTERVĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Uzņēmuma līgums Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2019-11-30 Kontaktpersona: Sūtīt pieteikumu uz darbs@tns.lv, jautājumu gadījumā zvanīt uz 80000004, 67096313. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri