Valmieras Ziņas

Izdots Valmieras kalendārs 2018.gadam

Mūsdienu fotogrāfijas ar tēliem no senās Valmieras – Latvijas simtgadei un Valmieras 735.dzimšanas dienai veltītais kalendārs no 11.novembra pieejams Valmieras Tūrisma informācijas centrā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Zane Bulmeistare.

Sv.Sīmaņa baznīca un Hanzas laukums no putna lidojuma mūsdienās, ainavā iekļaujoties mājām, par kurām šobrīd liecības rodam vien senās fotogrāfijās. Gaujas Stāvo krastu gleznainais skats, ko iemūžinājis mūsu laikabiedrs, ar slidotājiem un ragaviņu „stūrmaņiem” no cita gadsimta. Valterkalniņš, kur mierīgā pastaigā dodas trīs Valmieras puikas, antīks automobilis, kas ripinās blakus mūslaiku transportlīdzekļiem, zaļumballe Jāņparkā. Veclaicīgs velosipēds, ar kuru šķērsota laika līnija, nokļūstot Dzirnavu ezeriņa promenādē 2017.gadā, Jānis Daliņš, kurš iemēģina takas Sajūtu parkā, un Georgs Apinis, apskatot, kā viņa un vēl septiņu toreizējo vecpuišu dāvana – parks iedzīvotājiem – kļuvusi par mierīgu atpūtas vietu steidzīgās pilsētas sirdī.

Šie ir daži piemēri, kā mūslaiku ainavās „iedzīvojušies” senās Valmieras tēli. Tos, pētot fotogrāfijas un lasot vēstures rakstus, radījusi Valmieras Mākslas vidusskolas skolniece Marija Roze. „Tas bija kā ceļojums laikā. Iepazinu dažādas Valmieras vietas, guvu vēsturisku ieskatu, tā pa īstam ieraudzīju Valmieras nozīmīgos cilvēkus. Valmierā esmu nokļuvusi, jo te mācos, tāpēc uzzināju daudz jauna. Zīmējot šķita, ka ievies dzīvību un jaunu elpu vēsturiskiem tēliem, bet tagad – kā „izkāpjot” no aizraujoša piedzīvojuma,” stāsta Marija Roze.

Valmieras mirkļus fotogrāfijās iemūžināja: Raivo Sarelainens, Edgars Vaivads, Aivis Stračinskis, Vilnis Slūka, Sandra Rence, Klāvs Vasiļevskis, Pēteris Sproģis, Liene Zālīte un Roberts Āboltiņš. Vāka dizaina ilustrācijas autore ir māksliniece Monta Apsāne.

Kalendārā lasāmi interesanti Valmieras vēstures fakti, publicētas nozīmīgākās nākamā gada norises Latvijā un Valmierā.

Jāpiemin, ka drīzumā būs pieejams arī Valmieras plānotājs 2018.gadam. Tajā atspoguļota patiesība, ka valmierieši vienmēr pratuši dzīvot ar smeķi. Kopā ar zīmētajiem senās Valmieras skatiem savu vietu plānotājā „ieņēmušas” 12 Valmierā zināmu cilvēku sagatavotas receptes. Gardas maltītes noslēpumos dalās arī Valmieras un tuvākās apkārtnes restorāni.

Valmieras sienas kalendāru 2018.gadam iespējams apskatīt un iegādāties Valmieras Tūrisma informācijas centrā Rīgas ielā 10. Kalendāra cena – 2.00 EUR.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “BEST WOOD Europa” aicina darbā apkures/ katlu KURINĀTĀJU. Darba apraksts: Apkures iekārtu apkalpošana, kurināšana. Sekot apkures iekārtu kontroles aparatūras rādītājiem saskaņā ar katlu ekspluatācijas noteikumiem un instrukcijām. Sekot apkures iekārtu armatūru, cirkulācijas sūkņu, dūmsūkņa, skursteņa un dūmvadu tehniskajam stāvoklim un to drošai ekspluatācijai. Veikt apkures iekārtu uzturēšanu pastāvīgā darba kārtībā. Fiksēt uzskaites datus reģistrācijas žurnālos. Prasības kandidātiem: Augsta atbildības sajūta. Apkures krāšņu/ katlu kurinātāja sertifikāts/operatora apliecība. Pieredze profesijā. Uzņēmums piedāvā: Stabilu darba vietu. Konkurētspējīgu atalgojumu. Daļēji apmaksātas pusdienas. Apmaksātus ceļa izdevumus no Valmieras. Ražotnes atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245. Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks. Darba laika veids: maiņu darbs. Alga: EUR 4,25 bruto stundā (papildus piemaksas par apzinīgi veiktu darbu). Pieteikšanās: sūtīt CV norādi “Kurinātājs_Brenguļi” uz e-pastu bwe@bwe.lv līdz 2019.gada 27.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 24966076. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: APKURES /KRĀŠŅU KURINĀTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Zālītes, Brenguļu pag., Beverīnas nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-27 Kontaktpersona: CV ar profesijas norādi sūtīt uz e-pasta adresi bwe@bwe.lv, t. 24966076.

Mūsu partneri