Valmieras Ziņas

IUB noraidījis sūdzības konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu līdz 2021.gada novembrim

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) noraidījis visas sūdzības Autotransporta direkcijas konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu līdz 2021.gada novembra sākumam, liecina IUB informācija.

Iepirkumu izskatīšanas komisijas lēmumā teikts, ka AS “Rēzeknes autobusu parks”, AS “Cata”, AS “Rīgas taksometru parks” un SIA “VTU Valmiera” iesniegtās sūdzības par konkursā “Par tiesību piešķiršanu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanai ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutu tīklā” ietvertajām prasībām nav pamatotas, tādējādi apstrīdētās konkursa nolikuma prasības ir atstājamas spēkā, atļaujot Autotransporta direkcijai turpināt iepirkuma procedūru un slēgt iepirkuma līgumus.

Publisko iepirkumu likums nosaka, ka lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā mēneša laikā no lēmuma paziņošanas dienas.

Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone aģentūru LETA informēja, ka konkursā iesniegtie piedāvājumi tiks atvērti trešdien, 28.oktobrī.

Jau ziņots, ka Autotransporta direkcija šogad 14.augustā izsludināja konkursu par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu ar autobusiem reģionālajā maršrutu tīklā līdz 2021.gada novembra sākumam. Konkursā tika saņemtas četras sūdzības un saistībā ar izskatāmās lietas sarežģītību un apmēru IUB nolēma sūdzību izskatīšanas termiņu pagarināt no 12.oktobra līdz 22.oktobrim.

Ar šo konkursu iecerēts nodrošināt sabiedriskā transporta pakalpojumu nepārtrauktību laika periodā, kad esošajiem līgumiem būs beidzies termiņš, bet jaunie līgumi par pakalpojuma nodrošināšanu nākamos desmit gadus ar konkursa uzvarētājiem vēl nebūs stājušies spēkā.

Ņemot vērā, ka jaunajos konkursos līgumi noslēgti piecās no 16 tīkla daļām, ir pagarināts termiņš, kad pārvadātāji, kas uzvarēs pārējās tīkla daļās, varēs sākt jaunā līguma izpildi. Atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes regulai patlaban spēkā esošos līgumus nav iespējams pagarināt, jo tiešs līguma piešķīrums vai oficiāla vienošanās par pakalpojumu valsts līguma pagarināšanu, vai prasība izpildīt noteiktas saistības attiecībā uz sabiedrisko transporta pakalpojumu sniegšanu var tikt piemērota tikai un vienīgi ārkārtas apstākļu gadījumos.

Konkurss izsludināts pakalpojumu nodrošināšanai 23 maršrutu tīkla daļās. Šajā konkursā aizvien tiks atsevišķi izdalīti vietējās nozīmes un starppilsētu maršruti. Kopējais maršrutu tīkls ir apmēram 62,2 miljoni kilometru.

Ņemot vērā, ka ar uzvarētājiem tiks slēgti īstermiņa līgumi, noteiktās kvalitātes prasības ir tādas, ko pārvadātāji nodrošina jau šobrīd un kuru izpildei papildu investīcijas nav nepieciešamas. Noteikts, ka temperatūrai autobusa salonā jābūt no 16 grādiem līdz 24 grādiem atbilstoši sezonai, kā arī 10% autobusu jābūt pielāgotiem personu ar funkcionāliem traucējumiem pārvadāšanai. Starppilsētu maršrutos autobusu vidējais vecums nedrīkstēs būt mazāks par 10 gadiem un jābūt nodrošinātai iespējai autobusā iegādāties biļeti, maksājot ar bezkontakta norēķinu karti. Savukārt vietējās nozīmes maršrutos autobusu vidējais vecums nevarēs būt vairāk par 20 gadiem, bet katra atsevišķa autobusa vecuma nevarēs pārsniegt 25 gadus.

Iepriekš konkursa par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu no 2021. līdz 2030.gadam izraudzīti uzvarētāji 12 maršrutu tīkla daļās jeb lotēs no kopumā 16. Tomēr pēc 11 sūdzību izskatīšanas IUB uzdeva Autotransporta direkcijai pārvērtēt rezultātus septiņās lotēs.

Savukārt četrās lotēs – “Cēsis”, “Limbaži, Sigulda”, “Ogre, Aizkraukle” un “Jēkabpils, Preiļi, Līvāni” – konkurss noslēdzās bez rezultāta, tāpēc tika izsludināts atkārtoti. Arī šajā konkursā tika iesniegtas divas sūdzības, kuras gan abas IUB noraidīja. Šajā konkursā tika saņemti 32 pieteikumi un pašreiz notiek to izvērtēšana.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri