Valmieras Ziņas

Īstenoti atbalsta programmas “Zīle” projekti

Lasīšanas laiks: 6 min

Jau trešo gadu Valmieras pilsētas, Beverīnas, Burtnieku un Kocēnu novadu uzņēmēji īsteno projektus, saņemot programmas “Zīle” atbalstu. Programmas mērķis ir veicināt jaunu produktu un inovāciju izstrādi, jaunu tehnoloģisku uzņēmumu veidošanos, kā arī stiprināt esošos uzņēmumus. Aicinām iepazīties ar pieciem šajā gadā īstenotajiem projektiem.

Bērnu kartona mājiņu izstrāde

Viens no atbalsta saņēmējiem ir reklāmas nozares uzņēmums SIA “Printo”, kas ikdienā nodrošina reklāmas materiālu izgatavošanu uzņēmumiem. Uzņēmums īstenojis projektu “Produkta “Bērnu kartona mājiņas” radīšana un ieviešana tirgū”. Par projekta ieviešanu programmā “Zīle” stāsta uzņēmuma pārstāvis Roberts Vanadziņš.

“Par atbalsta programmu uzzinājām no paziņām un redzētajiem materiāliem internetā, apmeklējām arī Valmieras Attīstības aģentūras organizēto informatīvo semināru. Pēc iepazīšanās ar programmu sapratām, ka tā ir mūsu iespēja ieviest jaunu produktu. Ņemot vērā uzņēmuma tehniskās iespējas, izlēmām radīt bērnu kartona mājiņas un ieviest tās tirgū, veidojot interneta veikalu ar jaunu zīmolu. Bērnu mājiņas tiek izstrādātas no ekoloģiska kartona. Tās ir viegli un vairākkārtīgi saliekamas konstrukcijas, kas sastāv no savstarpēji saliekamām detaļām vai moduļiem. Mājiņas ir gan ar apdrukātu dizainu, gan bez tā”, min R. Vanadziņš.

 

Projektā uzņēmums izstrādājis dažādus mājiņu veidus, kas pārbaudīti izturības, lietošanas un stabilitātes testos, veidotie prototipi arī vairākkārtīgi pārbaudīti reālos mājas apstākļos ģimenēs ar bērniem. “No bērnu vecākiem esam ieguvuši informāciju par produkta lietošanas niansēm un atsauksmes kopumā. Esam tajās ieklausījušies un uzlabojuši produktu, novēršot nepilnības un papildinot ar jauninājumiem”, min R. Vanadziņš. Projekta ieviešanā īstenota sadarbība arī ar citiem uzņēmējiem – fotogrāfi Lauru Strautiņu, SIA “Grand Media” un digitālo aģentūru SIA “Bright”, kuru sniegtie pakalpojumi nodrošina produkta tālāko virzību tirgū.

Samu pievilināšanas e-ierīce

Uzņēmums SIA “GDOG” programmas “Zīle” atbalstu saņēmis jau otro reizi, šajā gadā īstenojot projektu “eKvok – samu pievilināšanas ierīce”. Ar projektu iepazīstina uzņēmuma direktors Uldis Reņģe.

“Programmā startējām ar jaunu produktu “eKvoks”, kam tirgū nav analoga. Projekts “eKvoks” tika uzsākts 2018. gadā, kad radās ideja par samu pievilināšanas e-ierīces izstrādi. Programmā “Zīle” startējām, lai pabeigtu ierīces prototipa izstrādi, uzsākot produkta ražošanu un tirgošanu. 2019. gadā ar šo biznesa ideju piedalījāmies konkursā “Ideju Kauss”, kur ieguvām godalgotu vietu. Šobrīd esam uzsākuši darbu pie iekārtas rūpnieciskā dizaina, sadarbojoties ar profesionālu produktu dizaineri, kā arī tas iekļauts Valmieras Biznesa inkubatora atbalstāmo produktu sarakstā 2020″, stāsta U. Reņģe.

Kompakta izmēra krāsns iegāde

Šajā gadā atbalsts piešķirts arī SIA “Vaidava Ceramics” – ģimenes uzņēmumam, kas kopš 1980. gada ražo skaistus un funkcionālus dizaina traukus no tīra Latvijas māla. Šobrīd uzņēmums nodarbojas ar produktu dizaina izstrādi, ražošanu un pārdošanu. Par dalību projektu konkursā un projekta “Kompakta izmēra apdedzināšanas krāsns iegāde” izstrādi stāsta uzņēmuma pārstāvis Miks Balodis.

“Par programmu “Zīle” uzzinājām Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapā un izlēmām startēt projektu konkursā, jo uzņēmums regulāri meklē dažādas iespējas attīstībai. Pēc projekta apstiprināšanas veicām tirgus izpēti, lai izvēlētos inovatīvāko un efektīvāko risinājumu plānotajai iekārtas iegādei,” norāda M. Balodis. Uzņēmums izvēlējies pasaulē vadošo apdedzināšanas krāšņu ražotāju no Vācijas “Nabertherm”, kuru krāsnis jau arī iepriekš uzstādītas ražotnē.

“Pēc cenu aptaujas veicām pasūtījumu ar SIA “Keramserviss”, kuri iekārtu piegādāja un uzstādīja. Pēc uzstādīšanas jauno apdedzināšanas krāsni nekavējoties sākām izmantot dažādu testu veikšanā, kā arī nelielu produktu partiju izgatavošanā, kas jau pirmā mēneša laikā ir bijis ievērojams atbalsts ražošanas procesu uzlabošanai. Krāsns iegāde ļaus ātrāk un elastīgāk izpildīt nelielus pasūtījumus. Tāpat efektīvi veikt jaunu materiālu, glazūru testus, kā arī trauku apdruku un apdedzināšanu, netraucējot ikdienas ražošanas procesam lielajās krāsnīs”, informē M. Balodis.

Iekšējo un pārdošanas procesu optimizācija

Atkārtoti programmas “Zīle” atbalsts piešķirts metālapstrādes uzņēmumam SIA “DAUPRO”, šogad īstenojot projektu “Vadības un pārdošanas procesu datorizētas sistēmas izstrāde iekšējo un pārdošanas procesu optimizācijai”. Par projektu stāsta uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Igors Zinkevičs.

“Projekta ietvaros esam īstenojuši divas savstarpēji saistītas aktivitātes. Viena ir saistīta ar ražošanas efektivitātes kontroli datorizētā sistēmā, kas ļauj kontrolēt ražošanas gaitu, efektivitāti un atbilstību termiņiem. Otra aktivitāte ir jaunas mājaslapas izstrāde un ieviešana. Ar “Zīle” atbalstu tiek programmēta jauna mājaslapa, izstrādāts jauns dizains, saliekot to visu kopā ar atbilstošu saturu un attēliem. Papildus mājaslapā tiek iestrādāta inovatīva sistēma, kas dos iespēju mūsu klientiem piekļūt pie savstarpējās komunikācijas dokumentiem, kā piedāvājumi, līgumi, dokumentācijas, sertifikāti. Tas atvieglos un paātrinās savstarpējo komunikāciju un dokumentu apriti”, iepazīstina I. Zinkevičs.

Uzņēmējs norāda, ka jauna mājaslapa ir ilgi lolots projekts. “Mājaslapas kvalitatīvai ieviešanai ir nepieciešami salīdzinoši lieli līdzekļi, līdz ar to gadu no gada šī ideja tika atlikta, taču sapratām, ka tā ir ļoti nepieciešama. Piešķirtais programmas “Zīle” atbalsts ļauj to realizēt dzīvē, padarot mūs atšķirīgus, salīdzinot ar citu, līdzīgu uzņēmumu risinājumiem”, min I. Zinkevičs.

Jaunas produktu līnijas izveide

Programmas “Zīle” finansējums piešķirts arī SIA “Artifex Plus” projektam “Inovatīvas produktu līnijas izveide un tās virzīšana tirgū, izmantojot interneta platformas”. Uzņēmums kopš 2004. gada darbojas reklāmas nozarē, izgatavojot dažādus materiālus saviem klientiem.

Uzņēmuma pārstāve Irita Kiršblūma atzīst, ka programmas nosacījumi atbilst uzņēmuma nākotnes iecerēm un dod lielisku iespēju tās realizēt dzīvē. “Projektu uzsākām uzreiz pēc apstiprināšanas. Ar programmas atbalstu iegādājām ploterēšanas un ar to saistītās iekārtas, kas tika pakāpeniski apgūtas, kā arī darbā tika pieņemts jauns darbinieks”, norāda I. Kiršblūma.

“Nākamajā posmā sagatavojām programmu meistardarbnīcām, uz kurām aicinājām skolēnus no Valmieras un apkārtējiem novadiem, dodot viņiem iespēju izzināt reklāmas jomas specifiku. Meistardarbnīcās jauniešus iepazīstinājām ar projektu vadītāja, dizainera un reklāmas materiālu izgatavotāja profesijām, kā arī devām iespēju praktiski darboties sienas uzlīmju gatavošanā ar projektā iegādātajām iekārtām. Paralēli projektā izveidojām jaunu produktu līniju Unistickers.lv, kurai tika radīts arī savs logo un vizuālā identitāte. Atbilstoši jaunajam tēlam izveidojām arī mājaslapu www.unistickers.lv, Facebook un Instagram kontus”, papildina I. Kiršblūma.

“Noteikti iesakām arī citiem uzņēmumiem piedalīties atbalsta programmā “Zīle”, jo katrs projekts ļauj paskatīties uz lietām plašāk, ieraudzīt nebijušus, jaunus risinājumus, kā arī radīt sev piemērotus biznesa attīstības virzienus”, akcentē I. Kiršblūma.

Kopējais atbalsta programmas “Zīle” budžets 2020. gadā ir 37 008 eiro. Vairāk par programmu un tajā īstenotajiem projektiem lasiet www.valmiera.lv un www.developvalmiera.lv .

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Šī informācija atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē aizvadīto 2022. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri