Valmieras Ziņas

Investējot 3,5 miljonus eiro, “AJ Power” uzbūvējis saules elektrostaciju Valmieras novadā

Lasīšanas laiks: 4 min

Piesaistot 3,5 miljonus eiro investīcijās, lielākā privātā enerģētikas uzņēmumu grupa “AJ Power” realizējusi apjomīgu atjaunīgās enerģijas projektu, izbūvējot industriālo saules parku Valmieras novadā. Valmieras SES teritorijā kopumā izvietoti 8064 saules paneļi, un saražotā zaļā elektroenerģija tiks nodota kopējā elektrotīklā, nodrošinot ar elektroenerģiju vairāk nekā 2000 mājsaimniecības, portālu “Valmieras Ziņas” informēja “AJ Power” uzņēmumu grupas komunikācijas konsultante Gita Deniškāne.

Valmieras SES tika svinīgi atklāta, klātesot pārstāvjiem no projekta attīstītāju  “AJ Power” komandas, Valmieras novada pašvaldības, Latvijas Attīstības finanšu institūcijas “ALTUM”, AS “Sadales Tīkls”, Valmieras tehnikumam un investoru pārstāvjiem.

Kauguru pagastā, Valmieras novadā, 7 ha platībā izvietotā SES ir viens no Latvijā lielākajiem saules enerģijas parkiem. Tā jauda ir 4,435 MW un plānotais saražotās elektroenerģijas apjoms gadā ~4 200 MWh, kas ir pielīdzināms 50% Valmieras novada pašvaldības elektroenerģijas gada patēriņam.

Industriālā SES Valmierā veidota pēc modernākajiem un videi draudzīgākajiem Eiropas saules parku paraugiem. Tas ir viens no pirmajiem agrovoltāžas koncepta saules parkiem Latvijā, kur līdzās saules paneļu sistēmai drīzumā ganīsies aitas un būs mājvieta vairākām bišu saimēm. Tāpat Valmieras SES tiks nodrošināti oficiāli izdoti apliecinājumi enerģijas izcelsmei – industrijas standarts Eiropā, kas Latvijā vēl līdz šim nav plaši izplatīta prakse.

Roberts Samtiņš, enerģētikas uzņēmumu grupas “AJ Power” vadītājs: “Pirms septiņiem gadiem “AJ Power” uzstādīja pirmās saules paneļu sistēmas, un jau tad bijām pārliecināti, ka mūsu attīstītie saules paneļu parki būs mērāmi hektāros. Valmiera SES ir projektēts, īpaši domājot par parka iekļaušanos esošajā vidē un pievienoto vērtību novada iedzīvotājiem. Projekta realizācija ir nozīmīgs solis ne tikai uzņēmumu grupas attīstībā, bet arī Latvijas energoneatkarības stiprināšanā, kas šobrīd ir svarīgāka nekā jebkad agrāk.”

Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs: “Valmieras novads ir ļoti enerģisks. Te atrodas liels skaits energoietilpīgu uzņēmumu, kas ir viens no iemesliem, kādēļ tieši Valmieras novadā ir īpaši daudz pieteikumu enerģijas ražošanas projektiem. Atjaunīgās enerģijas projekti ir nepieciešami, bet reizē arī izaicinoši arī pašvaldībai. Aizvadītā gada ietekmē tika pieņemts lēmums, ka straujiem soļiem ir jāiet uz priekšu energoneatkarības veicināšanā, bet juridiski vēl ir daudz uzlabojumu, kuri jāveic, lai procesus vienkāršotu. Lai arī svarīgi un veicināmi, saules parki līdzi nes arī virkni izaicinājumu. Valmieras SES gadījumā redzam, ka izstrādātais projekts ir ļoti labs risinājums esošajiem apstākļiem, un jo īpaši svarīgi – šis parks ir ar ļoti zaļu perspektīvu.”

Investīcijas Valmieras SES izbūvei piesaistīti no Valsts attīstības finanšu institūcijas “ALTUM” un fonda “Solar Core Plus”.

Valmieras SES ir viena no divām “AJ Power” šogad izbūvētajām saules elektrostacijām Latvijā. Otrā – industriālā SES – atrodas Brocēnos, Saldus novadā, tās kopējā platība ir vairāk nekā 10 ha, kuros izvietoti 11 520 saules paneļi ar 6,5 MW jaudu. Brocēnu SES atklāšana norisināsies 15. septembrī sadarbībā ar Latvijas vadošo būvmateriālu ražotāju “SCHWENK Latvija”.

SES izveide Latvijā ir tikai viens no enerģētikas projektu virzieniem, ko šobrīd “AJ Power” attīsta kopā ar alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieku “AJP Capital”. Šis projekts ne tikai veicina atjaunīgās enerģijas ražošanu, bet arī nodrošina vietējā kapitāla investēšanu valsts enerģētiskajā attīstībā.

“Solar Core Plus” ir alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieka “AJP Capital” izveidotais fonds, kas izveidots 2022. gadā, piesaistot Latvijas investoru kapitālu, ar mērķi veikt ieguldījumus aprites ekonomikas segmentā, tai skaitā nozīmīgos AER ģenerācijas projektos.

Par “AJ Power”:

“AJ Power” ir Latvijā lielākā privātā enerģētikas uzņēmumu grupa, kas vienuviet apvieno plašāko un mūsdienīgāko pakalpojumu portfeli ar pieredzes bagātākajiem enerģētikas ekspertiem. “AJ Power” piedāvā individuālus risinājumus elektroenerģijas un dabasgāzes iegādei, saules paneļu projektiem, dabas resursu nodokļa administrēšanai un energoefektivitātes uzlabošanai. Ar šiem enerģētikas un atkritumu apsaimniekošanas risinājumiem “AJ Power” sniedz iespēju uzņēmumiem iesaistīties aprites ekonomikā. Enerģētikas uzņēmumu grupa darbojas kopš 2014. gada, un tās apgrozījums 2022. gadā bija 90 miljoni eiro.

Par “AJP Capital”:

“AJP Capital” ir Finanšu un kapitāla tirgus komisijā reģistrēts alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieks, kas dibināts 2021. gadā. Kompetents un uzticams partneris, kas savieno investorus ar aprites ekonomiku, nodrošinot daudzveidīgu investīciju projektu piedāvājumu. Pārvaldītie fondi iegulda dažāda riska un mēroga aprites ekonomikas projektos. Investīciju objektu vidū minami tādi projekti kā enerģijas iegūšana no AER, infrastruktūras attīstīšana un pielāgošana aprites ekonomikai, energoefektivitāte, kā arī investīcijas transporta sektorā.

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri