Valmieras Ziņas

Inovāciju atbalsta programmā ZĪLE finansējums piešķirts sešiem projektiem

24. februārī norisinājās projektu pieteikumu vērtēšana inovāciju atbalsta programmā “Zīle”. Šogad saņemti 18 pieteikumi, no kuriem komisija lēma atbalstīt sešus biznesa inovāciju projektus. “Zīle” ir četru pašvaldību – Valmieras pilsētas, Kocēnu, Burtnieku, Beverīnas novadu – kopēja inovāciju atbalsta programma, kas atbalstu uzņēmējiem piešķir jau ceturto gadu. Kopējais atbalsta programmas budžets 2021. gadā ir nedaudz vairāk nekā 37 tūkstoši eiro.

Šajā gadā programmā iesniegti seši Kocēnu novada, pieci Valmieras pilsētas, trīs Burtnieku novada un trīs Beverīnas novada uzņēmēju projekti. Viens projekts pieteikts arī no Ikšķiles novada uzņēmēja. Programmā iesniegti inovāciju projekti par kopējo summu 165 961,37 eiro. Kā atbalsta summa pieprasīti 100 110,45 eiro.

Pieteikumi projektu konkursā “Zīle” pārstāvēti no dažādām uzņēmējdarbības nozarēm – IT, arhitektūras, veterinārijas, sporta, tūrisma pakalpojumu sniegšanas, mēbeļu ražošanas, bezalkoholisko dzērienu ražošanas, pasākumu organizēšanas u.c. Projektu ietvaros uzņēmēji plānojuši ieviest dažādus digitālos, virtuālās realitātes un robotizācijas risinājumus, izstrādāt runas atpazīšanas modeli izmantošanai medicīnas dokumentu sagatavošanā, pielietot 3D druku arhitektūras projektu izstrādē, iegādāties iekārtas jaunu produktu ražošanai, kāpināt ganāmpulka ģenētisko potenciālu, kā arī ieviest inovācijas uzņēmuma procesu vai sniegto pakalpojumu uzlabošanai.

Programmā “Zīle” iesniegtos projektu pieteikumus vērtēja: Andris Klepers – Valmieras pilsētas pašvaldības domes deputāts, pašvaldības domes Attīstības un uzņēmējdarbības lietu komitejas priekšsēdētājs; Sandis Svarinskis – Valmieras pilsētas pašvaldības iestādes “Attīstības pārvalde” vadītājs; Ilze Eglāja – biedrības “Valmieras Attīstības aģentūra” valdes priekšsēdētāja; Inese Bērziņa – Kocēnu novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītājas vietniece; Gatis Cukmacis – Burtnieku novada Tautsaimniecības un attīstības komitejas priekšsēdētājs; Salvis Rambols – Beverīnas novada domes deputāts.

Lai gan vērtēšanas komisija augstu novērtēja visus no iesniegtajiem projektu pieteikumiem, apstiprinājumu un augstāko vērtējumu ieguva seši projekti. Finanšu atbalsts tika piešķirts šādiem projektiem:

  • Olšūnu aspirācijas, apaugļošanas in vitro un embriju transferences pakalpojuma attīstīšana, ZS “Grasbergs veterinārija” (Kocēnu novads);
  • Eksporta mēbeļu ražošanas procesa robotizācija, SIA “WoodHeart” (Kocēnu novads);
  • Dabīgo sulu limonāde “Beverīnas limpo”, SIA “JK konsultācijas” (Beverīnas novads);
  • Bestes tenisa kortu automatizācijas un apsaimniekošanas efektivitātes uzlabošanas sistēma, SIA “KOCĒNU KORTI” (Kocēnu novads);
  • Runas atpazīšanas izmantošana medicīnas dokumentu sagatavošanā, SIA “ASSISTENTIS” (Valmiera);
  • 3D drukas tehnoloģiju izmantošana arhitektūras projektu izstrādē, SIA “SCO CENTRS” (Burtnieku novads).

Visiem 18 projektu pieteicējiem ir iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas Valmieras Attīstības aģentūrā par projektu ieviešanu un par citām finansējuma piesaistes iespējām.

Tuvākajā laikā programmas “Zīle” apstiprināto projektu pārstāvji parakstīs sadarbības līgumus ar Valmieras pilsētas pašvaldību par finansējuma piešķiršanas un izlietošanas kārtību. Pēc līgumu parakstīšanas uzņēmumi varēs uzsākt projektu aktīvo fāzi un īstenot savas ieceres.

“Zīles” mērķis ir veicināt jaunu produktu un inovāciju realizēšanu, stiprināt esošos uzņēmumus un veicināt jaunu tehnoloģisku uzņēmumu veidošanos četrās pašvaldībās. Turklāt programma paredz visām iesaistītajām pašvaldībām kļūt par inovāciju un jaunu produktu testgultni jeb testēšanas vidi (angliski “test-bed”), proti, labvēlīgu vietu, kur uzņēmumiem veidoties, attīstīties un nobriest. Programmas ieviešanu sadarbībā ar četrām pašvaldībām koordinē Valmieras Attīstības aģentūra.

Valmieras pilsētas pašvaldības finansējums programmā “Zīle” tiek nodrošināts projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” (UIA03-250 NextGen Microcities) ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros.

Vairāk informācijas par atbalsta programmu “Zīle”: http://developvalmiera.lv/zile/.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras ūdens” Reģ. Nr. 44103033608 aicina darbā (uz nenoteiktu laiku) santehniķi Prasības: vidējā profesionālā izglītība (ISCED 3.kvalifikācijas līmenis), arodizglītība; vismaz divu gadu pieredze līdzīgā specialitātē; valsts valodas zināšanas; ”B” kategorijas autovadītāja apliecība (vēlama “C” autovadītāja un motorzāģa un krūmzāģa operatora apliecības); komunikācijas spējas strādājot ar klientiem. Darba pienākumi: veikt visa veida darbus, kas saistīti ar iekšējo siltumapgādes sistēmu apkopi, remontu un izbūvi; veikt siltumtrašu montāžas un remonta darbus; vadīt un apkalpot uzticēto tehniku. Piedāvājam: darbu stabilā uzņēmumā; konkurētspējīgu atalgojumu (bruto 1105 - 1164 EUR/mēn.); sociālās garantijas; veselības apdrošināšanu; izaugsmes iespējas. Darba vieta: Valmierā. Pieteikumus gaidīsim līdz 2021.gada 30.aprīlim. CV sūtīt: uz e-pastu - valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi - Rūpniecības iela 50, Valmiera, LV-4201. Par rezultātiem tiks informēti tikai tie kandidāti, kuri tiks aicināti uz darba intervijām. Profesija: SANTEHNIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 50, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-04-30 Kontaktpersona: CV sūtīt uz valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi-Rūpniecības iela 50, Valmiera. Izglītības līmenis: Arodizglītība

AS "Smiltenes piens" - viens no Latvijas vadošajiem piena produktu pārstrādes uzņēmumiem ar 100 gadu uzkrāto un apgūto pieredzi šajā nozarē, aicina darbā LABORANTU Mūrnieku ielā 2, Smiltenē. TU IEGŪSI: • Atbildīgu darbu un vērtīgu pieredzi stabilā un atpazīstamā uzņēmumā; • Stabilu darbu ilgtermiņā; • Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1000 EUR (bruto) un sociālās garantijas; • Darba apģērbu; • Apmācības un pieredzējušu kolēģu atbalstu uzsākot darbu, profesionālās attīstības iespējas; • Draudzīgus un uz sadarbību vērstu kolēģus un atsaucīgus vadītājus; • Veselības apdrošināšanu pēc viena nostrādāta gada; • “Labumu grozu”- kopīgus darba pasākumus, pabalstus, dāvanas, produkcijas iegādi par draudzīgāku cenu u.c.; ŠAJĀ AMATĀ TEV NODERĒS: • Iepriekšējā pieredze laboratorijā, ražošanā vai kvalitātē tiks uzskatīta par priekšrocību, taču, ja tādas nav – apmācīsim darba vietā; • Vēlama vidējā vispārējā vai vidējā profesionālā izglītība (vēlams pārtikas rūpniecībā); • Vēlme profesionāli attīstīties un papildināt savas zināšanas; • Labas iemaņas darbā ar mūsdienīgām tehnoloģijām; • Precizitāte, godīgums un augsta atbildības sajūta, pildot darba pienākumus; • Komunikabilitāte un prasme strādāt komandā un individuāli; • Noturība pret stresu un koncentrēšanās spējas; • Derīga izziņa par veselības stāvokli Nr.27/u; MĒS TEV UZTICĒSIM: • Precīza ienākošā piena, vājpiena, sūkalu testēšanas veikšana un to nemainīgas kvalitātes kontrole; • Veikt ražojamās produkcijas tehnoloģisko rādītāju noteikšanu ražošanas procesu laikā; • Iegūto analīžu datu apstrāde un to uzskaite, reģistrēšana; • Dokumentēt testēšanas, kontroles, mērījumu, pārbaužu rezultātus; • Laboratorijas iekārtu uzturēšana un kalibrēšana; Ja vēlies pieteikties uz šo amatu, sūti savu CV ar norādi “Laborants” uz e-pastu: birojs@smiltenespiens.lv, info pa tel. 29335069 Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Vairāk par uzņēmumu varat uzzināt www.smiltenespiens.lv Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu tikai šīs vakances atlases procesu. Datu pārzinis ir AS „Smiltenes piens”, reģistrācijas numurs 43903002031, juridiskā adrese Mūrnieku iela 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729.

Mūsu partneri