Valmieras Ziņas

“Improvīzija” ir noslēgusies, “MoDrIs” – mundri atgriezies mājās

Lasīšanas laiks: 3 min

Spīts stāv pāri visam, tāpat kā Valmiera ar Gauju līkumotu. Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas (VPVĢ) Teātra sporta pulciņa “MoDrIs” dalībnieku pašrocīgi organizētā improvizācijas vakaru Latvijas tūre “Improvīzija” ir sekmīgi noslēgusies, pavisam kopā uzstājoties piecās dažādās vietās ar deviņiem atsevišķiem pasākumiem, pulcējot vairāk nekā 100 interesentus improvizācijas teātra mākslas iepazīšanai. Lai arī ceļš līdz panākumiem bija izaicinājumiem pārbagāts, ar lepnumu un gandarījumu nu jau var pavisam droši apgalvot – visas ieguldītās pūles atmaksājās ar uzviju.

Gan pirms sporta disciplīnas veikšanas, gan pirms dziedāšanas, gan arī pirms improvizēšanas ir nepieciešama iesildīšanās. Ikkatra uzstāšanās sākās ar publikas iesildīšanu, izspēlējot dažādas aktivitātes asociatīvās domāšanas pilnveidošanai, sevis atraisīšanai un vispārēji pozitīvas atmosfēras nodrošināšanai, sniedzot pārliecību – ikviens var līdzdarboties, vai nu sniedzot ierosinājumus, kādos apstākļos izspēlēt etīdi, vai nu pašiem uzkāpjot uz skatuves. Īpaši lielu atzinību guva aktivitāte “Pēteris pārdod picu Pampāļos”, kur vadītājs norāda uz kādu no skatītājiem vai improvizatoriem un nosauc latviešu alfabētā esošu skaņu. Uzrunātajam uzreiz ir nepieciešams sniegt atbildi, atklājot, kurš, ko un kur pārdod, izmantojot attiecīgo burtu (piemēram, “T” – Tenis pārdod traukus Tukumā). Starp iecienītākajām etīdēm, kas izpelnījās visvairāk publikas sajūsmas, jāmin “Labais un sliktais variants”, izspēlējot, piemēram, dažādus iespējamos 1. septembra svinību piemērus. Tiesa gan, improvizācijas māksla ir gaistoša – katra pēc tādiem pašiem noteikumiem izspēlēta etīde līdz nepazīšanai atšķirsies no iepriekšējās.

Ar sīvām un sadzīviskām politiskajām debatēm “Improvīzija” tika atklāta Valmieras pilsētas svētkos, uzstājoties Valmieras Jauniešu mājas dārzā. Rūjienas estrāde tika ieskandināta ar “karsto punktu”, izdziedot iecienītākās latviešu dziesmas, katrai nākamajai rodoties kā asociācijai no iepriekšējās. Limbažus pilsētas svētkos jaunās formās tika iepazīta visiem zināmā brāļu Grimmu pasaka par Sarkangalvīti, turklāt pēc uzstāšanās jaunie mākslinieki varēja labāk iepazīt pilsētu, dodoties ekskursijā un apmeklējot dažādas izstādes. Piedzīvojumi turpinājās Alūksnē, kur Bērnu un jaunatnes centra “Pagalms” radošā komanda bija personalizējusi skatuvi, sagatavojusi cienastu un vēlāk nodrošinājusi ekskursiju kuģītī “Marienburg”; meistarklasē tika uzburts vesels orķestris, katram piedaloties muzicēšanas procesā gan ar zināmākiem mūzikas instrumentiem, piemēram, tamburīnu un dūceni, gan arī mazliet eksotiskākiem, kā bifeļa ragu, otamatone un dūcošo podiņu. Tūre tika noslēgta ar karalisku uzņemšanu Rundālē, iepazīstot nesen atklāto Multifunkcionālo centru, tiekot cienātiem ar sātīgām vakariņām un vēl bagātīgākām brokastīm, kā arī pusnaktī peldoties Lielupē. Par ko visa šī laipnība? Pavisam vienkārši -, izdevumus sedzot ar iepriekš piesaistīto atbalstītāju sniegto finansējumu, ikviena no deviņām uzstāšanās reizēm (vai nu improvizācijas meistarklase, vai nu vakars) bija bezmaksas pasākums. Tā ir solidaritāte; dots devējam atdodas.

Brauciena galvenais ieguvums pašiem māksliniekiem ir iegūtā pieredze un pozitīvas enerģijas lādiņš, ar publiku kopīgi izsmejoties un piedaloties mākslas radīšanas procesā. Pēc visām uzstāšanās reizēm apmeklētāji tika aicināti dalīties pārdomās par piedzīvoto speciāli tūrei radītā Atklāsmju hronikā. Mazs ieskats par izjūtām, ar kādām skatītāji devās pēc satikšanās ar VPVĢ “MoDrIs” improvizatoriem:

  • Es atbrīvojos, atklāju sevi, iemīlējos radošā brīvībā… Paldies! – Evelīna
  • Superīgi jaunieši, man sāp vaigi no smiešanās un smaidīšanas. Ceru – vēl tiksimies! – Madara
  • Dzīvot ir skaisti. Lai izdodas par to pārliecināt citus! – Ainārs

“Improvīzija” – jauniešu redzējums par nepieciešamību sadarboties, komunicēt, būt izlēmīgiem un tajā pašā laikā spontāniem. Improvizācijas teātris var pastāvēt un pilnvērtīgi funkcionēt tikai ar skatītāju iesaisti – tā ir savstarpēja mijiedarbība, turklāt gūtā pieredze tikai apliecina skatītāja vēlmi un gatavību ļauties spontānām izdarībām un līksmot kopā ar pārējiem. Pateicība jāizsaka ikvienam, kurš uzdrošinājās iepazīt nezināmo vai atļāvās izmēģināt ko jaunu. Paldies VPVĢ, biedrībai “Teātris un izglītība”, Valmieras pilsētas pašvaldībai un AS “Latvijas Finieris” par sniegto atbalstu. Pandēmijas laikā tikai pārdrošākie uzdrošinās izrādīt iniciatīvu un kaut ko darīt sabiedrības labā; vēlos iedrošināt – ieguldītā enerģija un darbs tiks atzinīgi novērtēti! Komandā ir spēks, teātris ir komanda; improvizācijas teātris ir simbioze starp skatītāju un improvizatoru – uz tikšanos!

SIA "BONO" Meža īpašumu, Cirsmu un Lauksaimniecības zemju  Pārdevēju BONO ir kokrūpniecības un mežsaimniecības nozares uzņēmums. Uzņēmuma darbības virzieni aptver kokmateriālu ieguvi, loģistiku, pirmapstrādi, tālākapstrādi, tirdzniecību un koka māju ražošanu. BONO ir kļuvis par pilnībā integrētu uzņēmumu grupu, kas tiecās izmantot vismodernākās tehnoloģijas un ražošanas metodes, lai koksne iegūtu augstāku pievienoto vērtību visos vērtību ķēdes posmos. GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: ▪ Veikt izejošos zvanus potenciālajiem klientiem, lai identificētu interesi par meža īpašuma/lauksaimniecības zemes pārdošanu vai meža izstrādi. ▪ Pārliecināt potenciālos klientus par izteiktā piedāvājuma priekšrocībām un vienoties par darījumu; ▪ Sadarboties ar citām uzņēmuma nodaļām-vērtēšanas/projektu vadības/juridisko nodaļu u.c. pēc nepieciešamības, lai veiksmīgi novērtētu īpašumus, nodotu informāciju par plānoto darījumu kolēģiem. ▪ Izpētīt un saprast uzņēmuma meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju pirkšanas piedāvājumus. GALVENĀS PRASĪBAS: ▪ Spēja efektīvi un laipni komunicēt, izmantojot tālruni; ▪ Iepriekšēja pieredze zvanu centrā, telemārketingā vai aktīvā pārdošanā pa telefonu B2C sektorā tiks uzskatīta par priekšrocību; ▪ Vēlme apgūt un izprast meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju biznesa nianses; ▪ Izturība un motivācija ikdienā strādāt ar lielu zvanu apjomu; ▪ Spēja strādāt komandā un sadarboties ar citiem departamentiem; ▪ Labas latviešu un vēlamas krievu valodas prasmes gan mutiski, gan rakstiski. MĒS PIEDĀVĀJAM: ▪ Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; ▪ Apmācības un iespēju attīstīties uzņēmumā; ▪ Iespēja strādāt no mūsdienīgas un ērtas darba vides Beātes iela 5; Valmiera; LV-4201. ▪ Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1800EUR bruto + kvartāla bonusu sistēma - balstīta uz sasniegto rezultātu; ▪ Draudzīgu darba vidi un atbalstošu kolektīvu; ▪ Apmaksātus telekomunikācijas pakalpojumus CV sūtīt uz e-pastu recruitment@bonotimber.com Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-21

Mēs, AS Brink’S Latvia, esam daļa no Amerikas Savienoto Valstu koncerna Brink’S, kas ir globāls līderis skaidras naudas pārvadājumu jomā. Šobrīd mēs aktīvi meklējam savā komandā inkasentu (-i) darbam Valmierā. Mēs lepojamies ar savu 120 cilvēku lielu un stabilu komandu Latvijā un 165 gadu pieredzi pasaulē. Mēs ar prieku sniedzam pakalpojumus vairāk kā 600 klientiem visā Latvijā. Mūsu vērtības ir Drošība, Fokuss uz klientiem, Ētika un godīgums, Darbinieku pieredze, Pastāvīgi uzlabojumi, Dažādība un komanda. Regulāri veikto personāla lojalitātes aptauju rezultāti rāda, ka mūsu darbinieki augstāk par visu vērtē savus kolēģus un darba saturu. Pievienojoties mums, TU iegūsi valstij nozīmīgu darbu starptautiskā, nozares lielākajā uzņēmumā, kā arī: - profesionālu kolēģu un zinoša vadītāja atbalstu - apmācības veiksmīgai darba uzsākšanai - finansiālu atbalstu apsardzes sertifikāta iegūšanai un pagarināšanai - veselības apdrošināšanu ar pirmo darba dienu - atalgojumu 6.2-7.0 EUR bruto/h, vienmēr laikā - darba apģērbu ērtam darbam, dienesta ieroci un citu ekipējumu Mēs TEV uzticēsim materiālo vērtību inkasāciju, apsardzi un pārvadāšanu, nodrošinot izcilu servisu mūsu klientiem. Mēs sagaidām, ka Tev ir: apsardzes sertifikāts un nepieciešamie dokumenti ieroča nēsāšanas apliecības noformēšanai, B kategorijas autovadītāja apliecība, latviešu valodas prasme un augsta atbildības sajūta. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com AS “Brink's Latvia” apstrādās Jūsu personas datus, kas iegūti atlases procesā, lai veiktu atlasi amatam, uz kuru pretendējat, un aizsargātu mūsu intereses strīdu rašanās gadījumā. Atkarībā no amata mēs varam kopīgot Jūsu personas datus ar citiem Brink’s uzņēmumiem, kas ir iesaistīti atlases procesā, un daži no uzņēmumiem var atrasties ārpus ES. Ja Jūs netiksiet pieņemts darbā, mēs iznīcināsim Jūsu datus tā kalendārā gada beigās, kas seko gadam, kurā pieteicāties darbam. Ja vēlaties iegūt plašāku informāciju par to, kā mēs apstrādājam Jūsu datus, lūdzam sazināties ar mums pirms pieteikšanās šim amatam. Ja vēlaties saņemt piedāvājumus dalībai citos konkursos, tostarp uz citiem amatiem, lūdzam norādīt to savā pieteikumā. Lūdzam ņemt vērā, ka šādos gadījumos Jūsu dati tiks kopīgoti Brink's grupas ietvaros (tostarp ārpus ES), kā arī Jūs varat saņemt piedāvājumus dalībai konkursos no citiem Brink's grupas uzņēmumiem. Pateicamies par atsaucību. Profesija: INKASENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-31 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com

Mūsu partneri