Valmieras Ziņas

“Improvīzija” ir noslēgusies, “MoDrIs” – mundri atgriezies mājās

Lasīšanas laiks: 3 min

Spīts stāv pāri visam, tāpat kā Valmiera ar Gauju līkumotu. Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas (VPVĢ) Teātra sporta pulciņa “MoDrIs” dalībnieku pašrocīgi organizētā improvizācijas vakaru Latvijas tūre “Improvīzija” ir sekmīgi noslēgusies, pavisam kopā uzstājoties piecās dažādās vietās ar deviņiem atsevišķiem pasākumiem, pulcējot vairāk nekā 100 interesentus improvizācijas teātra mākslas iepazīšanai. Lai arī ceļš līdz panākumiem bija izaicinājumiem pārbagāts, ar lepnumu un gandarījumu nu jau var pavisam droši apgalvot – visas ieguldītās pūles atmaksājās ar uzviju.

Gan pirms sporta disciplīnas veikšanas, gan pirms dziedāšanas, gan arī pirms improvizēšanas ir nepieciešama iesildīšanās. Ikkatra uzstāšanās sākās ar publikas iesildīšanu, izspēlējot dažādas aktivitātes asociatīvās domāšanas pilnveidošanai, sevis atraisīšanai un vispārēji pozitīvas atmosfēras nodrošināšanai, sniedzot pārliecību – ikviens var līdzdarboties, vai nu sniedzot ierosinājumus, kādos apstākļos izspēlēt etīdi, vai nu pašiem uzkāpjot uz skatuves. Īpaši lielu atzinību guva aktivitāte “Pēteris pārdod picu Pampāļos”, kur vadītājs norāda uz kādu no skatītājiem vai improvizatoriem un nosauc latviešu alfabētā esošu skaņu. Uzrunātajam uzreiz ir nepieciešams sniegt atbildi, atklājot, kurš, ko un kur pārdod, izmantojot attiecīgo burtu (piemēram, “T” – Tenis pārdod traukus Tukumā). Starp iecienītākajām etīdēm, kas izpelnījās visvairāk publikas sajūsmas, jāmin “Labais un sliktais variants”, izspēlējot, piemēram, dažādus iespējamos 1. septembra svinību piemērus. Tiesa gan, improvizācijas māksla ir gaistoša – katra pēc tādiem pašiem noteikumiem izspēlēta etīde līdz nepazīšanai atšķirsies no iepriekšējās.

Ar sīvām un sadzīviskām politiskajām debatēm “Improvīzija” tika atklāta Valmieras pilsētas svētkos, uzstājoties Valmieras Jauniešu mājas dārzā. Rūjienas estrāde tika ieskandināta ar “karsto punktu”, izdziedot iecienītākās latviešu dziesmas, katrai nākamajai rodoties kā asociācijai no iepriekšējās. Limbažus pilsētas svētkos jaunās formās tika iepazīta visiem zināmā brāļu Grimmu pasaka par Sarkangalvīti, turklāt pēc uzstāšanās jaunie mākslinieki varēja labāk iepazīt pilsētu, dodoties ekskursijā un apmeklējot dažādas izstādes. Piedzīvojumi turpinājās Alūksnē, kur Bērnu un jaunatnes centra “Pagalms” radošā komanda bija personalizējusi skatuvi, sagatavojusi cienastu un vēlāk nodrošinājusi ekskursiju kuģītī “Marienburg”; meistarklasē tika uzburts vesels orķestris, katram piedaloties muzicēšanas procesā gan ar zināmākiem mūzikas instrumentiem, piemēram, tamburīnu un dūceni, gan arī mazliet eksotiskākiem, kā bifeļa ragu, otamatone un dūcošo podiņu. Tūre tika noslēgta ar karalisku uzņemšanu Rundālē, iepazīstot nesen atklāto Multifunkcionālo centru, tiekot cienātiem ar sātīgām vakariņām un vēl bagātīgākām brokastīm, kā arī pusnaktī peldoties Lielupē. Par ko visa šī laipnība? Pavisam vienkārši -, izdevumus sedzot ar iepriekš piesaistīto atbalstītāju sniegto finansējumu, ikviena no deviņām uzstāšanās reizēm (vai nu improvizācijas meistarklase, vai nu vakars) bija bezmaksas pasākums. Tā ir solidaritāte; dots devējam atdodas.

Brauciena galvenais ieguvums pašiem māksliniekiem ir iegūtā pieredze un pozitīvas enerģijas lādiņš, ar publiku kopīgi izsmejoties un piedaloties mākslas radīšanas procesā. Pēc visām uzstāšanās reizēm apmeklētāji tika aicināti dalīties pārdomās par piedzīvoto speciāli tūrei radītā Atklāsmju hronikā. Mazs ieskats par izjūtām, ar kādām skatītāji devās pēc satikšanās ar VPVĢ “MoDrIs” improvizatoriem:

  • Es atbrīvojos, atklāju sevi, iemīlējos radošā brīvībā… Paldies! – Evelīna
  • Superīgi jaunieši, man sāp vaigi no smiešanās un smaidīšanas. Ceru – vēl tiksimies! – Madara
  • Dzīvot ir skaisti. Lai izdodas par to pārliecināt citus! – Ainārs

“Improvīzija” – jauniešu redzējums par nepieciešamību sadarboties, komunicēt, būt izlēmīgiem un tajā pašā laikā spontāniem. Improvizācijas teātris var pastāvēt un pilnvērtīgi funkcionēt tikai ar skatītāju iesaisti – tā ir savstarpēja mijiedarbība, turklāt gūtā pieredze tikai apliecina skatītāja vēlmi un gatavību ļauties spontānām izdarībām un līksmot kopā ar pārējiem. Pateicība jāizsaka ikvienam, kurš uzdrošinājās iepazīt nezināmo vai atļāvās izmēģināt ko jaunu. Paldies VPVĢ, biedrībai “Teātris un izglītība”, Valmieras pilsētas pašvaldībai un AS “Latvijas Finieris” par sniegto atbalstu. Pandēmijas laikā tikai pārdrošākie uzdrošinās izrādīt iniciatīvu un kaut ko darīt sabiedrības labā; vēlos iedrošināt – ieguldītā enerģija un darbs tiks atzinīgi novērtēti! Komandā ir spēks, teātris ir komanda; improvizācijas teātris ir simbioze starp skatītāju un improvizatoru – uz tikšanos!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Palīgstrādniece/ Palīgstrādnieks kokapstrādē BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts • Palīgdarbs pie kokmateriālu iekārtām, kokmateriāla apstrādi: materiāla uzlikšana uz iekārtas padošanas līnijas, materiāla šķirošana pēc kvalitātes prasībām, materiāla marķēšana, materiāla pakošana. • Darba procesi ir automatizēti ar liftu pacelšanas iekārtām, kas nodrošina ērtu un vieglu materiāla padošanas un pakošanas procesu. • Darba specifiku raksturo vienveidīgas, vieglas, bet intensīvas roku kustības. Prasības kandidātiem: • Pareiza un precīza ražošanas uzdevumu izpilde; • Darbs komandā; • Izteikta lojalitātes, kārtības un pienākuma sajūta. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Uzņēmums piedāvā: • Darba veikšanai nepieciešamo apmācību. • Atalgojums no 1143 EUR bruto. Atalgojumu nosaka ieguldītā darba intensitāte noteiktā apjoma sasniegšanai un lojalitāte pret uzņēmumu. • Veselības apdrošināšanu. • Izaugsmes iespējas attiecīgi ieguldītajam darbam un sasniegtajam rezultātam, kā arī lojalitātei un attieksmei pret darba uzdevumiem. Informācija par darba sludinājumu Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245 Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks Darba laiks: 8:00-17:00, iespējams periodisks maiņu darbs 10 vakances Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 10 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Autokāra vadītājs /-a BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts: - Darbs ar autoiekrāvēju uzņēmuma teritorijā. - Materiāla iekraušana un izkraušana no kravas mašīnām un jūras konteineriem, materiāla iekraušana un izkraušana kaltī. - Sekmīga materiāla pārvietošana, nogādāšana uz ražošanas un glabāšanas vietām. - Nodrošināt drošu materiāla pārvietošanu un novietošanu, neapdraudot cilvēkus un materiālās vērtības. - Sekot līdz un uzturēt autoiekrāvēju labā tehniskā stāvoklī un par tehniskajām neatbilstībām nekavējoties ziņot mehāniķim. Prasības kandidātiem: Uzņēmums piedāvā apmācības iespējas; Darba izpildes disciplīna; Spēja strādāt komandā. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245. Darba laiks: 8:00-17:00. Alga: no 500 - 1200 EUR (BRUTO), atbilstoši paveiktā darba daudzumam un kvalitātei. Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t.: 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: AUTOKRĀVĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Kokapstrādes operatori /-es BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts: - Noteikt izmantojamo iekārtu parametrus un atbilstoši noregulēt. - Pārzināt iekārtā notiekošos procesus, mainīt tos un sekot procesu pareizai norisei. - Vadīt iekārtas un rūpēties par to apkopi. - Uzstādīt, nomainīt un regulēt nažus, zāģus, urbjus vai griezējgalviņas. - Sekot līdz, lai materiāla apstrāde notiek bez sarežģījumiem un saskaņā ar darba uzdevumiem. - Koordinēt palīgstrādnieka darbu pie kokapstrādes iekārtām. - Nodrošināt materiāla atbilstību ražošanas pasūtījuma prasībām pēc pārstrādes procesa. Prasības kandidātiem: Pieredze kokapstrādē un zināšanas par tehnoloģisko apstrādes procesu; Precizitāte un augsta atbildības sajūta; Spēja strādāt komandā. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245. Darba laiks: 8:00-17:00. Alga: no 500 - 1200 EUR (BRUTO), atbilstoši paveiktā darba daudzumam un kvalitātei. Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: KOKAPSTRĀDES IEKĀRTU OPERATORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri