Valmieras Ziņas

Ilga Šuplinska sola, ka J.Daliņa stadiona pārbūve netiks apturēta

Valmierā un arī visā Latvijas sporta sabiedrībā lielu ažiotāžu izraisīja izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) ierosinājums apturēt finansējuma piešķiršanu sporta būvēm, to novirzot pedagogu algām. Apmeklējot Valmieru pagājušajā piektdienā, ministre portālam „Valmieras Ziņas” komentēja savu ierosinājumu.

„Es pievērsu uzmanību šīm sporta būvēm, jo finansējums to celtniecībai 8,5 miljonu eiro apmērā tikai atvēlēts papildu budžetā. Vienlaikus, no papildu budžeta ir izņemta kā neaktuāla un neiespējama pozīcija 9 miljonu eiro apmērā skolotāju algu palielināšanai šajā gadā. Tā kā finansējums ir līdzīgs, man radās jautājums, par ko mēs primāri domājam – vai mēs būvējam sporta būves, vai mēs atvēlam pedagogiem, kuri strādā ar pārslodzi un ir uz izdegšanas sliekšņa.

Pedagogu alga pat nesasniedz vidējo algu valstī. Tā nav konkurētspējīga, salīdzinot ar kolēģu algām Baltijas valstīs. Turklāt ir runa arī par sporta pedagogu un treneru algām. Līdz ar to esam izšķiršanās priekšā, vai mēs ieguldām naudu cilvēkos, vai betonā.

Pietiekama finansējuma apstākļos šāds salīdzinājums nerastos. Taču iedzīvotāju skaits samazinās. Šobrīd Latvijā ir 1,8 miljoni cilvēku. Mēs joprojām esam demogrāfiskajā bedrē. Šādu sporta būvju uzturēšanas izdevumi nebūs tie mazākie. Kam atvēlēt līdzekļus, tas ir jautājums gan man, gan visai valdībai un arī šo sporta būvju iecerētājiem. Pašlaik tiek vērtēts, kādā būvniecības stadijā ir objekti. Mēs noteikti apskatīsimies, cik objektīvas ir tāmes, cik caurspīdīgs ir būvniecības process.”

Ministre solīja atbildi par J.Daliņa stadiona un vieglatlētikas manēžas būvniecības tālāko likteni sniegt portālam pēc tikšanās ar Valmieras mēru Jāni Baiku, taču atbildi tā arī nesagaidījām.

Tikmēr ministres partijas biedrs Jānis Cielēns, bijušais Beverīnas novada domes deputāts un pašlaik Saeimas deputāts, skaidroja, ka prese ap sporta būvēm ir sacēlusi “vētru tējas glāzē”, jo ministrija vēl vērtē iespēju pārvirzīt līdzekļus, un runa esot tikai par tām iecerētajām sporta būvēm, par kuru celtniecību vēl nav pat noslēgts līgums.

“Iesāktajām būvēt nevajadzētu atņemt finansējumu, taču kopumā es neatbalstu veidu, kā līdz šim tiek piešķirts finansējums sporta būvēm, izmantojot “deputātu kvotas”,”

pauda deputāts.

Ministres atbildi par J.Daliņa stadiona un vieglatlētikas manēžas likteni sagaidījām vakar ar cita medija, Latvijas televīzijas, starpniecību. Raidījumā “Viens pret vienu”. I.Šuplinska apliecināja, ka sporta objektu būvniecība, kas ir iesākta un tuvojas noslēguma fāzei, netiks apstādināta, tostarp ir Jāņa Daliņa stadiona pārbūve.

Jau informējām, ka ministru prezidents Krišjānis Kariņš, pagājušajā piektdienā apmeklējot Valmieru, apsolīja, ka

visas saistības valsts pildīs un netiek plānots neko mainīt attiecībā uz investīcijām sporta būvēs.

Komentējot šo situāciju, premjers norādīja, ka ir pārprasts, kā tiek veidots valsts budžets. Ir vienreizēji plānotie izdevumi, kas parasti tiek novirzīti infrastruktūrai, piemēram, sporta būvēm, un ir kārtējie izdevumi, kas tiek plānoti ik gadu, piemēram, atalgojums pedagogiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS „Valmieras piens” aicina pievienoties komandai PIENA PRODUKTU PĀRSTRĀDĀTĀJU  GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: • Ražot piena produktus atbilstoši tehnoloģiskām instrukcijām; • Pārbaudīt iepakojamā materiāla, piena produktu un ražošanas iekārtu stāvokli; • Veikt pasūtījuma komplektēšanu, sagatavošanu, iekraušanu; • Veikt darba telpu, iekārtu un inventāra mazgāšanu un dezinfekciju. PRASĪBAS KANDIDĀTAM: • Vidējā vai vidējā profesionālā izglītību (vēlams pārtikas rūpniecībā); • Darba pieredze pārtikas rūpniecībā (vēlams); • Iespēja strādāt fizisku darbu un summēto darba laiku; • Augsta atbildības sajūta. MĒS PIEDĀVĀJAM: • Iespēju strādāt un pilnveidoties lielā un starptautiskā uzņēmumā; • Dinamisku darba vidi; • Apmācību, uzsākot darbu; • Atalgojumu sākot no 611 EUR pirms nodokļu nomaksas; • Bezmaksas uzņēmuma produkciju un citus labumus. Ja vēlies kandidēt uz šo amatu, CV sūti uz e-pasta adresi sannija.novika@foodunion.com Sazināsimies tikai ar tiem, kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Profesija: PIENA PRODUKTU PĀRSTRĀDĀTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 93, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-26 Kontaktpersona: CV sūtīt uz sannija.novika@foodunion.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Rūjienas novada pašvaldības Sociālais aprūpes centrs “Lode ”, “Liepkalni”, Lode, Lodes pagasts, Rūjienas novads LV-4248, tālrunis 64219009, e pasts: saclode@rujiena.lv, Aicina darbā sociālo rehabilitētāju (profesijas kods 341202) uz nenoteiktu laiku. Amata pienākumi: - Plānot un realizēt sociālās rehabilitācijas pakalpojuma sniegšanu klientiem; - Veikt klienta funkcionālo spēju izvērtēšanu sadarbībā ar starpprofesionāļu komandu; - Palīdzēt klientam realizēt sociālās aktivitātes dažādos pasākumos un nodarbībās, specializētās un radošās darbnīcās, kultūras un sporta pasākumos. Prasības pretendentam: - Pirmā līmeņa profesionālā augstākā izglītība sociālās rehabilitācijas jomā. - Iniciatīva un patstāvība, spēja strādāt komandā. - Augsta atbildības sajūta pret uzdotajiem pienākumiem un precizitāte to izpildē. Prasmes un zināšanas: - Komunikācijas prasmes latviešu un krievu valodā; - Labas datorlietotāja prasmes (MS Word, MS Excel); - Augsta saskarsmes kultūra un komunikācijas prasmes. Piedāvājam: - Stabilu darba vietu; - Sociālās garantijas; - Apmācības un izaugsmes iespējas. Darba laiks – normālais darba laiks. Slodzes tips - viena vesela slodze. Darba samaksa - no 552,00 līdz 802,00 EUR. Pretendentiem līdz 25.11.2019. plkst. 17.00 iesniegt SAC “Lode”: “Liepkalni”, Lode, Lodes pagasts, Rūjienas novads, LV- 4248, e-pasts: saclode@rujiena.lv ar norādi “Sociālā rehabilitētāja amatam”: • profesionālo aprakstu (CV); • izglītību apliecinošo dokumentu. Kontakttālrunis papildus informācijai: tālr. 64219009; 29185239 Sazināsimies ar atbilstošajiem pretendentiem pēc CV izskatīšanas. Profesija: SOCIĀLAIS REHABILITĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Liepkalni, Lode, Lodes pag., Rūjienas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-25 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pasta adresi: saclode@rujiena.lv

Mūsu partneri