Valmieras Ziņas

Ilga Šuplinska sola, ka J.Daliņa stadiona pārbūve netiks apturēta

Valmierā un arī visā Latvijas sporta sabiedrībā lielu ažiotāžu izraisīja izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) ierosinājums apturēt finansējuma piešķiršanu sporta būvēm, to novirzot pedagogu algām. Apmeklējot Valmieru pagājušajā piektdienā, ministre portālam „Valmieras Ziņas” komentēja savu ierosinājumu.

„Es pievērsu uzmanību šīm sporta būvēm, jo finansējums to celtniecībai 8,5 miljonu eiro apmērā tikai atvēlēts papildu budžetā. Vienlaikus, no papildu budžeta ir izņemta kā neaktuāla un neiespējama pozīcija 9 miljonu eiro apmērā skolotāju algu palielināšanai šajā gadā. Tā kā finansējums ir līdzīgs, man radās jautājums, par ko mēs primāri domājam – vai mēs būvējam sporta būves, vai mēs atvēlam pedagogiem, kuri strādā ar pārslodzi un ir uz izdegšanas sliekšņa.

Pedagogu alga pat nesasniedz vidējo algu valstī. Tā nav konkurētspējīga, salīdzinot ar kolēģu algām Baltijas valstīs. Turklāt ir runa arī par sporta pedagogu un treneru algām. Līdz ar to esam izšķiršanās priekšā, vai mēs ieguldām naudu cilvēkos, vai betonā.

Pietiekama finansējuma apstākļos šāds salīdzinājums nerastos. Taču iedzīvotāju skaits samazinās. Šobrīd Latvijā ir 1,8 miljoni cilvēku. Mēs joprojām esam demogrāfiskajā bedrē. Šādu sporta būvju uzturēšanas izdevumi nebūs tie mazākie. Kam atvēlēt līdzekļus, tas ir jautājums gan man, gan visai valdībai un arī šo sporta būvju iecerētājiem. Pašlaik tiek vērtēts, kādā būvniecības stadijā ir objekti. Mēs noteikti apskatīsimies, cik objektīvas ir tāmes, cik caurspīdīgs ir būvniecības process.”

Ministre solīja atbildi par J.Daliņa stadiona un vieglatlētikas manēžas būvniecības tālāko likteni sniegt portālam pēc tikšanās ar Valmieras mēru Jāni Baiku, taču atbildi tā arī nesagaidījām.

Tikmēr ministres partijas biedrs Jānis Cielēns, bijušais Beverīnas novada domes deputāts un pašlaik Saeimas deputāts, skaidroja, ka prese ap sporta būvēm ir sacēlusi “vētru tējas glāzē”, jo ministrija vēl vērtē iespēju pārvirzīt līdzekļus, un runa esot tikai par tām iecerētajām sporta būvēm, par kuru celtniecību vēl nav pat noslēgts līgums.

“Iesāktajām būvēt nevajadzētu atņemt finansējumu, taču kopumā es neatbalstu veidu, kā līdz šim tiek piešķirts finansējums sporta būvēm, izmantojot “deputātu kvotas”,”

pauda deputāts.

Ministres atbildi par J.Daliņa stadiona un vieglatlētikas manēžas likteni sagaidījām vakar ar cita medija, Latvijas televīzijas, starpniecību. Raidījumā “Viens pret vienu”. I.Šuplinska apliecināja, ka sporta objektu būvniecība, kas ir iesākta un tuvojas noslēguma fāzei, netiks apstādināta, tostarp ir Jāņa Daliņa stadiona pārbūve.

Jau informējām, ka ministru prezidents Krišjānis Kariņš, pagājušajā piektdienā apmeklējot Valmieru, apsolīja, ka

visas saistības valsts pildīs un netiek plānots neko mainīt attiecībā uz investīcijām sporta būvēs.

Komentējot šo situāciju, premjers norādīja, ka ir pārprasts, kā tiek veidots valsts budžets. Ir vienreizēji plānotie izdevumi, kas parasti tiek novirzīti infrastruktūrai, piemēram, sporta būvēm, un ir kārtējie izdevumi, kas tiek plānoti ik gadu, piemēram, atalgojums pedagogiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Piesakies! Valmieras pilsētas pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Juridiskās nodaļas JURISTU/-I uz nenoteiktu laiku Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Ja Tev ir vēlme: - izstrādāt dažāda veida dokumentus, tajā skaitā, līgumus, domes lēmumus, rīkojumus, saistošos noteikumus, administratīvos aktus; - izvērtēt Pašvaldības iestāžu / struktūrvienību sagatavotos juridisko dokumentu projektus, nepieciešamības gadījumā tos pilnveidojot; - konsultēt Pašvaldības vadību un darbiniekus juridisku jautājumu risināšanā (tajā skaitā Pašvaldības kapitālsabiedrību pārvaldības procesa nodrošināšanā), izskaidrot tiesību normu jēgu un to piemērošanu; - sagatavot atbildes uz fizisko un juridisko personu iesniegumiem; prasības pieteikumus tiesai; - pārstāvēt Pašvaldības intereses valsts un pašvaldību institūcijās, tiesā; - veikt tiesu prakses analīzi. un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība tiesību zinātnē (jurista kvalifikācija); - profesionālās darbības pieredze jurista amatā vismaz divi gadi; - zināšanas publisko tiesību jomā, administratīvajā procesā un tiesību aktu izstrādē; - izpratne par pašvaldības darbu un procesiem; - spēja patstāvīgi organizēt savu darbu un strādāt komandā; - spēja analītiski domāt, būt precīzam darbu izpildē, strādāt ar lielu informācijas apjomu; - labas saskarsmes spējas; - labas iemaņas darbā ar MS Office programmām; - teicamas latviešu valodas prasmes; - darba pieredze pašvaldību iestādēs specialitātē tiks uzskatīta par priekšrocību. mēs piedāvājam: - stabilu atalgojumu (atbilstoši 11.mēnešalgu grupai no 1050 līdz 1380 EUR); - personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; - apmācības iespējas; - drošu un sakārtotu darba vidi; - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam. Pieteikuma vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmiera.lv, vai personīgi Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, ar norādi „Pieteikums jurista amatam”, līdz 2019.gada 6.augustam plkst.17:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207156 vai 26121155. Profesija: JURISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Lāčplēša iela, 2 Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-08-06

Pievienojies! Valmieras pilsētas pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā IEKŠĒJO AUDITORU/-I uz nenoteiktu laiku Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Ja Tev ir vēlme: - uzlabot un optimizēt Pašvaldības darbības; - palīdzēt efektīvi izmantot resursus un aizsargāt kapitālu; - veikt finanšu un lietderības auditus; - uzraudzīt un pārliecināt par kontroles piemērotību; - konsultēt (par līdzsvaru starp risku un kontroli); - sniegt priekšlikumus par iekšējās kontroles pilnveidošanu. un ja Tev ir: - augstākā izglītība finanšu, ekonomikas vai uzņēmuma vadības jomā; - profesionālās darbības pieredze iekšējā auditora amatā vismaz divi gadi; - izpratne par pašvaldības darbu un procesiem; - spēja organizēt savu darbu un strādāt patstāvīgi; - spēja analītiski domāt, būt precīzam darbu izpildē, strādāt ar lielu informācijas apjomu; - labas saskarsmes spējas un precizitāte; - labas iemaņas darbā ar MS Office programmām; - teicamas latviešu valodas prasmes; - darba pieredze pašvaldību iestādēs specialitātē tiks uzskatīta par priekšrocību. mēs piedāvājam: - stabilu atalgojumu (atbilstoši 10.mēnešalgu grupai no 945 līdz 1275 EUR); - personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; - apmācības iespējas; - drošu un sakārtotu darba vidi; - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam. Pieteikuma vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmiera.lv, vai personīgi Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, ar norādi „Pieteikums iekšējā auditora amatam”, līdz 2019.gada 2.augustam plkst.16:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207156 vai 29448574. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: IEKŠĒJAIS AUDITORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-08-02

Mūsu partneri