Valmieras Ziņas

Ilga Reizniece: Jūtamies kā senās folkloras tulki

Lasīšanas laiks: 2 min

Piektdien, 25.jūlijā Valmieras estrādē koncertēs postfolkloras grupa “Iļģi”. Par grupu, tās mūziku un jubilejas koncertprogrammu “Tumša nakts, zaļa zāle” portāls “Valmieras Ziņas” jautāja grupas dibinātājai un vadītājai Ilgai Reizniecei.

“Iļģi” pastāv jau 33 gadus. Kā ir izdevies tik ilgi turēties kopā?

Radoši mainoties. Un rodot prieku kopīgā muzicēšanā.

Kā Jūs raksturotu “Iļģu” mūziku un to, kā tā ir mainījusies gadu gaitā?

To laikam vieglāk izdarīt klausītājiem. Mums tas ir tāds dabisks process un pat dzīvesveids. Kvalitātes latiņa vienmēr bijusi augsta, albumi nobriest lēni un pamatīgi. 

Ja sākumā mūsu muzicēšanu varēja saukt par folkloru, tad jau diezgan drīz muzicēšanas prieks un jaunrades gars ņēma virsroku.

Daudzkārt esam jutušies kā senās folkloras tulki mūsdienīgā valodā. Bet, piemēram, dančus cenšamies spēlēt tradicionāli, dižas apdares neveidojot.

Kas “Iļģu” mūzikā palicis nemainīgs?

Es ceru, ka kodols. Un tas ir – godīga attieksme pret savu mūziku un klausītājiem. Bez izlikšanās un falšuma. Varam spēlēt dažādi, bet vienmēr patiesi.

Pastāstiet par gaidāmo koncertprogrammu! Ar ko pārsteigsiet koncerta apmeklētājus?

Nu, ja visu izstāstīs, tad jau vairs pārsteiguma nebūs. Pateikšu divas lietas. Proti, 1.daļā skanēs arī reti atskaņota mūzika – fragmenti no mūsu apjomīgākā muzikālā opusa “Spēlēju dancoju” un vakara 2.daļa būs īsts danču vakars, patiesībā – nakts. Visiem, kas vēlēsies, būs iespēja iemācīties daudzus dančus, un, tos dejojot, iegūt milzu enerģijas lādiņu.

Kādas ir sajūtas pirms uzstāšanās Valmierā? Vai Valmieras publika vienmēr ir atsaucīga vai nekad neparedzama?

Neesam tik bieži spēlējuši Valmierā, lai varētu raksturot valmieriešu publiku. Pēdējā reize, kas bija Vasaras saulgriežu koncerts pirms diviem gadiem, palikusi ļoti labā atmiņā. Esmu pārliecināta, ka šī piektdiena būs tikpat savstarpēji uzlādējoša muzikāla tikšanās.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri