Valmieras Ziņas

Igaunijas iedzīvotāju iecienītākais ārzemju ceļojumu mērķis pērn bijusi Latvija

Pagājušajā gadā Igaunijas iedzīvotāji veikuši 1,3 miljonus ārvalstu braucienu ar nakšņošanu, un gandrīz trešdaļa šo braucienu bijuši uz Latviju, kas līdz ar to bijusī Igaunijas iedzīvotāju populārākais ārzemju ceļojumu mērķis, teikts Igaunijas Statistikas departamenta blogā.

Līdz ar to Latvija apsteigusi Somiju, kas bija Igaunijas iedzīvotāju populārākais ārvalstu braucienu mērķis iepriekšējos gados.

No visiem Igaunijas iedzīvotāju ārzemju braucieniem ar nakšņošanu nepilna puse jeb apmēram  600 000 bijuši uz tuvākajām valstīm, un Latvijai popularitātes ziņā seko Somija, Krievija, Zviedrija un Lietuva.

Pēc Latvijas Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latvijas iedzīvotāji pērn devušies uz Igauniju 173 000 reižu jeb 14% ārvalstu braucienu ar nakšņošanu.

Pagājušajā gadā no visiem ārvalstu braucieniem ar nakšņošanu, kuros devušies Igaunijas iedzīvotāji, 48% ilguši līdz trim dienām, un Igaunijas Statistikas departaments secina, ka tas liecina par to, ka cilvēki ārzemju braucienos visbiežāk pavada nedēļas nogali. Apmēram trešdaļa braucienu turpinājušies četras līdz septiņas dienas, bet apmēram ceturtdaļa braucienu – vairāk nekā septiņas dienas.

Pēc Eiropas Savienības statistikas biroja “Eurostat”  datiem, Igaunijas iedzīvotājs ārzemju braucienam tērē vidēji 566 eiro, bet Latvijas iedzīvotājs – vidēji 341 eiro. Igaunijas Statistikas departamenta emuārā norādīts, ka tas ir tāpēc, ka Latvijas nacionālajai aviokompānijai “airBaltic” ir tiešie reisi uz daudziem galamērķiem par zemākām cenām nekā vidēji. No Tallinas lidostas galamērķu izvēle ir mazāka nekā no Rīgas lidostas.

Kā liecina Valmieras Tūrisma informācijas centrā apkopotā informācija 2017.gadā Valmieras galvenie viesi ir no Igaunijas. Kaimiņvalsts iedzīvotāju īpatsvars starp visiem ārvalstu viesiem ir 42.52 %, un ceļotāji ļoti labprāt izmanto ne tikai tūrisma sniegtās iespējas izklaidei, nakšņošanai vai ēdināšanai, bet arī bieži viesojas Valmieras lielākajos tirdzniecības centros: TC “Valleta”, “Depo”, “Kurši”, mēbeļu veikalos u.c.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

BAZALTS – viena no straujāk augošajām būvkompānijām Vidzemē, aicina pievienoties TEVI mūsu kopīgo komandas mērķu sasniegšanai: Aicinām mūsu komandai pievienoties personāla vadības speciālistu/i Uzņēmums piedāvā Intensīvu, dinamisku darbu uz sasniegumiem vērstā komandā Personīgās un profesionālās pilnveides, pieredzes iegūšanas iespējas Konkurētspējīgu atalgojumu Modernu, inovatīvu darba vidi Darba apraksts Personāla atlases procesa organizēšana un nodrošināšana Ikdienas situāciju precīza un punktuāla risināšana Aktīva kandidātu meklēšana un uzrunāšana Brigāžu darba koordinēšana, grafiku sastādīšana Rezultātu analīze Priekšlikumu sagatavošana Prasības kandidātiem Pieredze un procesu izpratne vispārējā būvniecībā Labas datora prasmes Labas komunikācijas prasmes, kas vērstas uz sadarbību Spēja ātri reaģēt uz situācijas izmaiņām Sistemātiskums, labas plānošanas, koordinēšanas prasmes Orientācija uz rezultātu. Darba laiks: Pilna slodze Darba vieta: Stacijas laukums 7, Valmiera Darba alga no EUR 1500,00 (bruto) Lai pieteiktos, sūtiet CV ar norādi “Personāla vadības specialists/e” uz e-pastu: personals@bazalts.lv līdz 2019. gada 18. septembrim! Profesija: PERSONĀLA ATLASES SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas laukums 7, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-09-18 Kontaktpersona: Ingūna Sāre Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri