Valmieras Ziņas

Igaunijas iedzīvotāju iecienītākais ārzemju ceļojumu mērķis pērn bijusi Latvija

Pagājušajā gadā Igaunijas iedzīvotāji veikuši 1,3 miljonus ārvalstu braucienu ar nakšņošanu, un gandrīz trešdaļa šo braucienu bijuši uz Latviju, kas līdz ar to bijusī Igaunijas iedzīvotāju populārākais ārzemju ceļojumu mērķis, teikts Igaunijas Statistikas departamenta blogā.

Līdz ar to Latvija apsteigusi Somiju, kas bija Igaunijas iedzīvotāju populārākais ārvalstu braucienu mērķis iepriekšējos gados.

No visiem Igaunijas iedzīvotāju ārzemju braucieniem ar nakšņošanu nepilna puse jeb apmēram  600 000 bijuši uz tuvākajām valstīm, un Latvijai popularitātes ziņā seko Somija, Krievija, Zviedrija un Lietuva.

Pēc Latvijas Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latvijas iedzīvotāji pērn devušies uz Igauniju 173 000 reižu jeb 14% ārvalstu braucienu ar nakšņošanu.

Pagājušajā gadā no visiem ārvalstu braucieniem ar nakšņošanu, kuros devušies Igaunijas iedzīvotāji, 48% ilguši līdz trim dienām, un Igaunijas Statistikas departaments secina, ka tas liecina par to, ka cilvēki ārzemju braucienos visbiežāk pavada nedēļas nogali. Apmēram trešdaļa braucienu turpinājušies četras līdz septiņas dienas, bet apmēram ceturtdaļa braucienu – vairāk nekā septiņas dienas.

Pēc Eiropas Savienības statistikas biroja “Eurostat”  datiem, Igaunijas iedzīvotājs ārzemju braucienam tērē vidēji 566 eiro, bet Latvijas iedzīvotājs – vidēji 341 eiro. Igaunijas Statistikas departamenta emuārā norādīts, ka tas ir tāpēc, ka Latvijas nacionālajai aviokompānijai “airBaltic” ir tiešie reisi uz daudziem galamērķiem par zemākām cenām nekā vidēji. No Tallinas lidostas galamērķu izvēle ir mazāka nekā no Rīgas lidostas.

Kā liecina Valmieras Tūrisma informācijas centrā apkopotā informācija 2017.gadā Valmieras galvenie viesi ir no Igaunijas. Kaimiņvalsts iedzīvotāju īpatsvars starp visiem ārvalstu viesiem ir 42.52 %, un ceļotāji ļoti labprāt izmanto ne tikai tūrisma sniegtās iespējas izklaidei, nakšņošanai vai ēdināšanai, bet arī bieži viesojas Valmieras lielākajos tirdzniecības centros: TC “Valleta”, “Depo”, “Kurši”, mēbeļu veikalos u.c.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri