Valmieras Ziņas

Ierosmes skaistam Ziemassvētku galda klājumam

Lasīšanas laiks: 3 min

Ziemassvētki un Jaunais gads jau tepat, tepat pie durvīm klauvējas. Lai svētkus sagaidītu godam – ar grezni izdekorētu maltītes galdu, aromātiskiem dzērieniem un svinīgā atmosfērā -, Valmieras tehnikuma viesmīlības komanda ir sarūpējusi praktiskus ieteikumus svētkiem, apkopojot šī gada tendences galdu noformējumos. Kā arī dalās ar maziem knifiem un karstā dzēriena recepti, kas svinības padarīs īpašas un atmiņā paliekošas.

“Ziemassvētku laikam raksturīgi dabiskie toņi”, uzsver pasniedzēja Solvita Pazāne. Neitrālu krāsu paleti, tostarp pelēku, krēmkrāsas, ziloņkaula vai laškrāsas, veiksmīgi akcentēt ar tradicionālajiem Ziemassvētku toņiem – zaļu, sarkanu, baltu, kā arī zeltu un sudrabu. Šie krāsu salikumi radīs siltas mājīguma sajūtas ar vieglu elegances un svinīguma pieskārienu. Dabas klātesamība mājoklī jau pirmssvētku laikā ienes skaistu svētku gaidīšanas prieku. Dabā pieejamie materiāli var radīt ne tikai estētisku, bet arī sensoru baudījumu. Piemēram, galds, kas rotāts ar priežu, egļu, kadiķu zariem, viesību istabu piepildīs ar īpašu skuju aromātu, kas tik ļoti saistās ar Ziemassvētku brīnumaino un mierpilno laiku. Tas vairos mājīgumu, siltumu, omulību un harmoniju.

“Šogad maltīšu galdu noformējumos ļoti aktuāli ir dekoru celiņi”, akcentē Valmieras tehnikuma viesmīlības pasniedzēja S.Pazāne. Tos gada vistumšākajā laikā var izgaismot ar lampiņu virtenēm, izklāt ar skujkoku zaru vītnēm, veidot no eglīšu rotājumiem, čiekuriem, zariem un svecēm. Galvenais, lai dekorācijas maltītes galdu papildina, ne apgrūtina mielasta baudīšanu! Galda celiņu var veidot arī kā bagātīgu dāvanu upi. Dāvanas var meistarot no sērkociņu un citām dažāda izmēra kastītēm – atliek vien tās iesaiņot skaistā dāvanu papīrā, apvīt ar greznu lenti un izkārtot uz galda pēc sirds patikas. Ļaujies radošumam un liec lietā dāvanu kastītes kā galda kartes vai ieslēp starp butaforiskajām kārbiņām arī īstās, mīļajiem domātās, dāvanas!  Šāds pārsteiguma elements Ziemassvētku viesībām piešķils patīkami priecīgu pārsteiguma dzirksti.

Tie nu nemaz nebūtu īsti Ziemassvētki, ja galdā netiktu celts silti virmojošs dzēriens, kas bagātināts ar krustnagliņu un kanēļa ēterisko aromātu. Valmieras tehnikums sagatavojis ne tik tradicionālu, toties ļoti gardu kumelīšu dzēriena recepti. Tajā jaušams viegls kumelītes rūgtenums, kas atmaigst vijīgā medus kompānijā un kļūst enerģiski mundrs, pateicoties citrusa notīm. 

Lūk, kas nepieciešams kumelīšu karstajam dzērienam (pietiks 4 krūzēm):

  • 1l ūdens
  • 20g kumelītes
  • 150g kļavu sīrups vai 100g medus
  • Krustnagliņas (pēc garšas)
  • Kanēļa standziņas (pēc garšas)
  • 1 apelsīna miza
  • 1 citrons

Ūdeni karsē, līdz parādās pirmie garaiņi. Pievieno kumelītes. Turpina vārīt ~ 10 minūtes. Pieliek krustnagliņas, kanēļa standziņas, apelsīna mizu, sagrieztu citronu, sīrupu vai medu. Turpina karsēt vēl 10 minūtes. Jo ilgāk tas tiks darīts, jo intensīvāka būs garšu saspēle. Visu nokāš un lej krūzēs. Dzērienu var dekorēt ar kanēļa standziņu vai apelsīna mizu. Bauda, kamēr silts!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Palīgstrādniece/ Palīgstrādnieks kokapstrādē BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts • Palīgdarbs pie kokmateriālu iekārtām, kokmateriāla apstrādi: materiāla uzlikšana uz iekārtas padošanas līnijas, materiāla šķirošana pēc kvalitātes prasībām, materiāla marķēšana, materiāla pakošana. • Darba procesi ir automatizēti ar liftu pacelšanas iekārtām, kas nodrošina ērtu un vieglu materiāla padošanas un pakošanas procesu. • Darba specifiku raksturo vienveidīgas, vieglas, bet intensīvas roku kustības. Prasības kandidātiem: • Pareiza un precīza ražošanas uzdevumu izpilde; • Darbs komandā; • Izteikta lojalitātes, kārtības un pienākuma sajūta. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Uzņēmums piedāvā: • Darba veikšanai nepieciešamo apmācību. • Atalgojums no 1143 EUR bruto. Atalgojumu nosaka ieguldītā darba intensitāte noteiktā apjoma sasniegšanai un lojalitāte pret uzņēmumu. • Veselības apdrošināšanu. • Izaugsmes iespējas attiecīgi ieguldītajam darbam un sasniegtajam rezultātam, kā arī lojalitātei un attieksmei pret darba uzdevumiem. Informācija par darba sludinājumu Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245 Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks Darba laiks: 8:00-17:00, iespējams periodisks maiņu darbs 10 vakances Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 10 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Autokāra vadītājs /-a BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts: - Darbs ar autoiekrāvēju uzņēmuma teritorijā. - Materiāla iekraušana un izkraušana no kravas mašīnām un jūras konteineriem, materiāla iekraušana un izkraušana kaltī. - Sekmīga materiāla pārvietošana, nogādāšana uz ražošanas un glabāšanas vietām. - Nodrošināt drošu materiāla pārvietošanu un novietošanu, neapdraudot cilvēkus un materiālās vērtības. - Sekot līdz un uzturēt autoiekrāvēju labā tehniskā stāvoklī un par tehniskajām neatbilstībām nekavējoties ziņot mehāniķim. Prasības kandidātiem: Uzņēmums piedāvā apmācības iespējas; Darba izpildes disciplīna; Spēja strādāt komandā. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245. Darba laiks: 8:00-17:00. Alga: no 500 - 1200 EUR (BRUTO), atbilstoši paveiktā darba daudzumam un kvalitātei. Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t.: 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: AUTOKRĀVĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Kokapstrādes operatori /-es BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts: - Noteikt izmantojamo iekārtu parametrus un atbilstoši noregulēt. - Pārzināt iekārtā notiekošos procesus, mainīt tos un sekot procesu pareizai norisei. - Vadīt iekārtas un rūpēties par to apkopi. - Uzstādīt, nomainīt un regulēt nažus, zāģus, urbjus vai griezējgalviņas. - Sekot līdz, lai materiāla apstrāde notiek bez sarežģījumiem un saskaņā ar darba uzdevumiem. - Koordinēt palīgstrādnieka darbu pie kokapstrādes iekārtām. - Nodrošināt materiāla atbilstību ražošanas pasūtījuma prasībām pēc pārstrādes procesa. Prasības kandidātiem: Pieredze kokapstrādē un zināšanas par tehnoloģisko apstrādes procesu; Precizitāte un augsta atbildības sajūta; Spēja strādāt komandā. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245. Darba laiks: 8:00-17:00. Alga: no 500 - 1200 EUR (BRUTO), atbilstoši paveiktā darba daudzumam un kvalitātei. Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: KOKAPSTRĀDES IEKĀRTU OPERATORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri