Valmieras Ziņas

Iegādāsies mūsdienīgu aprīkojumu zivju resursu izmantošanas kontrolei Burtnieka ezerā

Burtnieku novada pašvaldība šī gada augustā ir iesniegusi projekta pieteikumu un saņēmusi finansējumu Zivju fonda atbalsta pasākumā “Atbalsts zivju resursu aizsardzības pasākumiem, ko veic valsts iestādes vai pašvaldības, kuru kompetencē ir zivju resursu aizsardzība”.

Projekta “Zivju resursu aizsardzības pasākumi Burtnieka ezerā” ietvaros plānots iegādāties mūsdienīgu aprīkojumu zivju resursu izmantošanas kontrolei Burtnieka ezerā: piekabi laivas pārvadāšanai, meža kameras, kā arī GPS (globālās pozicionēšanas sistēmas) ierīci, ar kuru var precīzi noteikt atrašanās vietu un apsaimniekojamās platības, kas lieti noderēs plānojot un veicot ezera apsaimniekošanas pasākumus. Projekta īstenošana tiks uzsākta oktobrī.

Burtnieka ezers ir populārs makšķerēšanas galamērķis ne vien Burtnieku novada un Valmieras apkārtnē, bet labi pazīstams un iecienīts visā Latvijā. Paralēli makšķerēšanai ezerā tiek organizēta arī rūpnieciskā un licencētā zveja, tāpēc Burtnieku novada pašvaldība aizvien lielāku uzmanību pievērsīs ezera resursu izmantošanas sakārtošanai un ezera vides uzlabošanai, lai padarītu to interesantāku un pievilcīgāku apmeklētājiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri