Valmieras Ziņas

Iedzīvotājus aicina iesniegt priekšlikumus Vecpuišu parka attīstībai

Lasīšanas laiks: 2 min

Līdz 11.jūlijam Valmieras pilsētas pašvaldība aicina iedzīvotājus iesniegt priekšlikumus un idejas Vecpuišu parka turpmākai attīstībai, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane.

Aptaujā pašvaldība vēlas uzzināt, ko valmierieši gribētu redzēt Vecpuišu parkā, kādām aktivitātēm to izmantot un kādi galvenie uzlabojumi tajā būtu veicami. Iespējams, nepieciešami apkārtējās vides sakopšanas un apzaļumošanas darbi, īpašas infrastruktūras izveide bērniem un jauniešiem, jaunu pilsētvides objektu uzstādīšana parkā vai pavisam citi risinājumi, kas nodrošinātu to, lai parks kļūtu par visu valmieriešu iecienītu atpūtas vietu, norādīja J.Deičmane.

Priekšlikumus un ierosinājumus rakstiskā formā iespējams iesniegt Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā Lāčplēša ielā 2, sūtot pa pastu uz Valmieras pilsētas pašvaldību vai rakstot e-pastu info@valmiera.lv ar norādi “Vecpuišu parka attīstībai”.

Iesniegtie priekšlikumi tiks apkopoti, un tie palīdzēs izstrādāt vienotu Vecpuišu parka attīstības plānu.

Pēc Valmieras muzeja Vēstures nodaļas vadītājas Ingrīdas Zīriņas teiktā, Vecpuišu parks dibināts 1914.gada rudenī, un šogad tiek atzīmēta tā pastāvēšanas simtgade. Parka nosaukuma izcelsme saistīta ar toreizējiem parka dibinātājiem, tad vēl neprecētiem astoņiem kungiem, kuri vēlāk parka teritoriju novēlēja Valmieras pilsētai. Vispazīstamākais no viņiem – Georgs Apinis, mediķis un pilsētas mērs no 1906.gada līdz 1910.gadam. Parka teritoriju izveidoja, apvienojot divus lielus blakus esošus zemes gabalus – Georga Apiņa zemi, blakus tagadējam kinoteātrim “Gaisma” un zemes gabalu, kurš tolaik piederēja trūcīgai vācu ģimenei – Liljēm.

Vecpuišu parkā atrodas arhitekta Freiberga projektētā paviljona tipa ēka ar plašu zāli, ko agrāk izmantoja gan kā kultūras namu, gan kā sporta skolu. 1998.gadā Vecpuišu parka paviljonā atsākās rosība. Gandrīz desmit gadus tur darbojās valmieriešu iecienīta kafejnīca ar vasaras dārzu. Daudzi pilsētas viesi mēroja tālu ceļu, lai uzspēlētu boulingu, taču 2008.gada nogalē kompleksu slēdza. 2012.gada vasarā ēkā izcēlās ugunsgrēks, kas izpostīja gandrīz visu jumta klājumu līdz ar vēsturisko tornīti. Pēc vairāku gadu klusuma notikusi paviljona ēkas atdzimšana – 2014.gada maijā darbu uzsāka jaunā āra kafejnīca “Cafe Elephant”.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē Valmieras apzaļumošanu, puķu dobes, rotācijas apļu stādījumus vasaras sezonā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

 Aicinām darbā DISPEČERU VALMIERĀ (uz nenoteiktu laiku) DARBA PIENĀKUMI: pārdot braukšanas dokumentus organizēt un koordinēt autobusu ikdienas maršrutu plānošanu un izpildi nodrošināt autobusu vadītāju dienas darba uzdevumu sagatavošanu PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā vai vidējā profesionālā izglītība augsta atbildības sajūta, precizitāte un labas komunikācijas spējas labas iemaņas darbā ar datoru un elektronisko kases aparātu UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba laiku: maiņu grafiks (1. dežūra no plkst. 05.20 līdz plkst. 16.20 un 2.dežūra no plkst. 12.50-21.00) darba samaksu sākot no 1100 līdz 1250 EUR (pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas CV ar norādi vakancei „dispečers Valmierā” iesniegt līdz 2026. gada 21. augustam (ieskaitot): sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera”, Reģ.nr. 40003004220, „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, personāla daļā darba dienās no plkst. 13:00 līdz 16:00. 2 nedēļu laikā pēc konkursa termiņa beigām sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks aicināti uz tikšanos klātienē. Informācijai: 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: TRANSPORTA DISPEČERS Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas iela 1, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-08-21 Kontaktpersona: CV ar norādi vakancei lūdzu sūtīt uz e-pastu info@vtu-valmiera.lv vai iesniegt personīgi Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri