Valmieras Ziņas

Iedzīvotājus aicina iesniegt priekšlikumus Vecpuišu parka attīstībai

Līdz 11.jūlijam Valmieras pilsētas pašvaldība aicina iedzīvotājus iesniegt priekšlikumus un idejas Vecpuišu parka turpmākai attīstībai, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane.

Aptaujā pašvaldība vēlas uzzināt, ko valmierieši gribētu redzēt Vecpuišu parkā, kādām aktivitātēm to izmantot un kādi galvenie uzlabojumi tajā būtu veicami. Iespējams, nepieciešami apkārtējās vides sakopšanas un apzaļumošanas darbi, īpašas infrastruktūras izveide bērniem un jauniešiem, jaunu pilsētvides objektu uzstādīšana parkā vai pavisam citi risinājumi, kas nodrošinātu to, lai parks kļūtu par visu valmieriešu iecienītu atpūtas vietu, norādīja J.Deičmane.

Priekšlikumus un ierosinājumus rakstiskā formā iespējams iesniegt Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā Lāčplēša ielā 2, sūtot pa pastu uz Valmieras pilsētas pašvaldību vai rakstot e-pastu info@valmiera.lv ar norādi “Vecpuišu parka attīstībai”.

Iesniegtie priekšlikumi tiks apkopoti, un tie palīdzēs izstrādāt vienotu Vecpuišu parka attīstības plānu.

Pēc Valmieras muzeja Vēstures nodaļas vadītājas Ingrīdas Zīriņas teiktā, Vecpuišu parks dibināts 1914.gada rudenī, un šogad tiek atzīmēta tā pastāvēšanas simtgade. Parka nosaukuma izcelsme saistīta ar toreizējiem parka dibinātājiem, tad vēl neprecētiem astoņiem kungiem, kuri vēlāk parka teritoriju novēlēja Valmieras pilsētai. Vispazīstamākais no viņiem – Georgs Apinis, mediķis un pilsētas mērs no 1906.gada līdz 1910.gadam. Parka teritoriju izveidoja, apvienojot divus lielus blakus esošus zemes gabalus – Georga Apiņa zemi, blakus tagadējam kinoteātrim “Gaisma” un zemes gabalu, kurš tolaik piederēja trūcīgai vācu ģimenei – Liljēm.

Vecpuišu parkā atrodas arhitekta Freiberga projektētā paviljona tipa ēka ar plašu zāli, ko agrāk izmantoja gan kā kultūras namu, gan kā sporta skolu. 1998.gadā Vecpuišu parka paviljonā atsākās rosība. Gandrīz desmit gadus tur darbojās valmieriešu iecienīta kafejnīca ar vasaras dārzu. Daudzi pilsētas viesi mēroja tālu ceļu, lai uzspēlētu boulingu, taču 2008.gada nogalē kompleksu slēdza. 2012.gada vasarā ēkā izcēlās ugunsgrēks, kas izpostīja gandrīz visu jumta klājumu līdz ar vēsturisko tornīti. Pēc vairāku gadu klusuma notikusi paviljona ēkas atdzimšana – 2014.gada maijā darbu uzsāka jaunā āra kafejnīca “Cafe Elephant”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri