Valmieras Ziņas

Iedzīvotāji tiek aicināti tīrīt ietves un jumtus

Sniegs un mainīga temperatūra, kad naktī uzsalst, bet dienā paliek mazliet siltāks, veicina sasalušas sniega kārtas veidošanos uz ietvēm un māju jumtiem. Sasalis sniegs sava svara un ledus dēļ viegli un pēkšņi var slīdēt no jumta, apdraudot garāmgājēju drošību. Arī uz ietvēm naktīs var veidoties ledus kārta, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldība.

Par ietvju, kas atrodas privātajiem īpašumiem piegulošajās teritorijās, tīrīšanu un apstrādi atbildīgi ir īpašnieki. Tās nepieciešams apstrādāt ar pretslīdes materiālu, kas ikvienam ietvju uzturētājam pieejams kādā no pilsētā izvietotām smilšu kastēm.

Māju īpašnieku vai to apsaimniekotāju atbildība ir arī notīrīt sniegu un ledu no māju jumtiem, balkoniem, lodžijām, nepieļaujot sniega vai lāsteku krišanu, kas var apdraudēt garāmgājējus!

Domājot par savu drošību, aicinām arī pilsētas iedzīvotājus būt uzmanīgiem un paskatīties, vai tuvumā nav bīstams sniegs un lāstekas!

Vietās, kur no jumta krītošs sniegs vai ledus var apdraudēt cilvēku dzīvību un veselību, īpašniekam vai ēkas pārvaldniekam teritorija vispirms ir atbilstoši jānožogo, ierobežojot gājēju kustību bīstamajā zonā jumta tīrīšanas laikā. Pēc tam no jumta nokritušais sniegs un ledus no ietvēm ir jānovāc.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri