Valmieras Ziņas

Guntis Gladkins: Valmieras novada veidošana – grūts, izaicinošs, bet ļoti interesants uzdevums

Lasīšanas laiks: 4 min

Jau gandrīz piecus mēnešus strādā jaunizveidotā Valmieras novada pašvaldība. Šis ir viens no lielākajiem novadiem Latvijā. Nav vienkārši pārvaldīt plašo teritoriju un apvienot vienā veselumā astoņas bijušās pašvaldības ar dažādām tradīcijām un attīstības prioritātēm. Lai varētu veiksmīgi īstenot jaunās pašvaldības izveidi, deputāti lēma, ka domes priekšsēdētājam būs trīs vietnieki. Viens no vietniekiem ir GUNTIS GLADKINS, kurš ir atbildīgs infrastruktūru un uzņēmējdarbības jautājumiem.

Guntis Gladkins uzsver, ka darba apjoms ir milzīgs, tādēļ viņa ikdiena ir ļoti saspringta. Taču viņš ir gandarīts, ka ir izveidojusies laba sadarbība ar novada uzņēmējiem un to organizācijām. Lielākais izaicinājums būšot saglabāt novada teritoriju dažādību, vienādojot pašvaldības pārvaldes standartus.

 “Novads ir liels un tajā pastāv liela dažādība gan teritoriju, gan tradīciju, gan darba metožu ziņā. Lai gan nevajadzētu visu vienādot, jo tieši mūsu atšķirību dēļ mēs esam interesanti un varam viens otru papildināt, taču ir nepieciešams ieviest vienotus standartus pašvaldības darbā, lai varam kopīgi virzīties uz kopīgu mērķi. Tas ir ļoti izaicinošs, taču vienlaikus arī interesants uzdevums.

Sadarbībā ar pašvaldības izpilddirektora vietnieku un Valmieras novada Kapitāla pārvaldības un uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītāju Sandi Svarinski esam apzinājuši situāciju daļā pašvaldības kapitālsabiedrībās. Konkrētu lēmumu pieņemšana būs politiķu ziņā, taču princips ir skaidrs – apvienojot pašvaldības, tiks apvienotas kapitālsabiedrību funkcijas, lai nodrošinātu resursu efektīvāku izmantošanu. Vienlaikus gribu uzsvērt, ka galvenais mērķis ir iedzīvotājiem nodrošināt arvien labāku pakalpojumu kvalitāti un pieejamību. Līdz šim situācija Valmieras novada teritorijā ir bijusi ļoti dažāda. Dažos uzņēmumos sistēma ir sakārtota, bet citviet uzņēmumi tikuši dotēti no pašvaldības līdzekļiem, naudu vienkārši “noēdot”, nevis ieguldot lietderīgi pamatkapitālā. Tādējādi mēģināts “mīkstināt” tarifus, kas politiski labi izskatās, bet ilgtermiņā nav saprātīgi.”

Bijušais Rūjienas novada vadītājs atzīst, ka joprojām ar vienu aci vēro un ar muguras smadzenēm jūt notiekošo Rūjienas pusē. Viņam ir svarīgi, lai iepriekš padarītais un sasniegtais turpinātos. Šajā ziņā viņam gan prāts esot mierīgs, jo Rūjienas apvienības pārvaldi vada viņa ilggadējais kolēģis Ivo Virsis. Arī pārējām apvienībām izraudzīti piemēroti vadītāji, izņēmums ir Mazsalacas apvienība, kur pašlaik vēl nav pilnībā nokomplektēta pārvaldes komanda.

“Pašvaldības darbs ir specifisks. Šādus speciālistus nekur īpaši nemāca, viņiem ir jābūt apveltītiem ar īpašām spējām un izaugušam no pašu vidus. Pagaidām esam meklējumos, lai atrastu tādu cilvēku, kurš labi pārzinātu gan pašvaldības darba specifiku, gan pārzinātu vietējo apkaimi un tās iedzīvotāju vajadzības.”

Bijušā Valmieras rajona teritorijai ir ilgstoša sadraudzība ar Giterslo apgabalu Vācijā. Rūjienai kopš 2008.gada pastāv sadraudzības pilsētu attiecības ar Japānas pilsētu Higašikavu. Vai šī sadraudzība turpināsies arī, esot Valmieras novadā?

Draudzība starp pašvaldībām lielā mērā balstās uz personīgām attiecībām. Kamēr kontakti starp konkrētiem cilvēkiem abās pusēs ir labi un viedokļi saskan, sadraudzība attīstās. Nomainoties atbildīgajiem cilvēkiem, sakari ne vienmēr turpinās iepriekšējā līmenī. Ar Giterslo apgabalu sadraudzība turpinās kopš Valmieras rajona laikiem, tā ir izturējusi pārbaudījumu ar divām administratīvi teritoriālajām reformām un noteikti turpināsies. Taču jāatzīst, ka draudzība ar ārvalstu partneriem nav lēta. Jo īpaši dārga tā ir ar Japānu, ņemot vērā attālumu. Taču ieguvums ne vienmēr ir mērāms tikai naudā. Starpvalstu sakaru pieredze, kultūru dažādība un personīgie kontakti gan pašvaldību, gan arī privātajā līmenī, piemēram, tiem jauniešiem, kuri ir devušies apmaiņas programmā, nākotnē var būt ļoti vērtīgi.

Arī japāņi vēlas turpināt draudzību, tādēļ viņi bija satraukti par turpmāko sadarbību pēc administratīvi teritoriālās reformas. Lai gan Valmieras novada pašvaldība ir apstiprinājusi, ka sadraudzības līgums joprojām ir spēkā un ir saistību pārņēmēja, taču japāņiem ir ļoti svarīga formālā puse. Tagad mēs gaidām viņu lēmumu, vai varēsim turpināt sadarbību, balstoties uz iepriekšējo līgumu, vai tomēr vajadzēs slēgt jaunu ar jauno administratīvo vienību Valmieras novadu.

Paralēli darbam Valmieras novada pašvaldībā jūs esat ievēlēts par Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāju. Kādas ir jūsu prioritātes šajā amatā?

Līdz šim Vidzemes plānošanas reģions apvienoja vairāk nekā 20 pašvaldības, tagad esam 11 pašvaldību pārstāvji. Līdz ar to komunikācija ir ātrāka un mēs varam veiksmīgāk nonākt pie kopīgu mērķu nospraušanas, jo pašvaldību izmēri un mērķi ir līdzīgi.

Viens no pirmajiem jautājumiem, pie kura jaunais Attīstības padomes sastāvs ķērās klāt, bija reģionālo un vietējo ceļu prioritārā tīkla sakārtošanas plāna apstiprināšanā. Priecē kolēģu konstruktīvisms un vienprātība lēmumu pieņemšanā.

VPR lielu savu darbības daļu velta, piedaloties dažāda mēroga un mērķu projektos, kas ir ļoti svarīgi, bet gribētos, lai vairāk šo mūsu spēcīgo administrācijas darbinieku un politiķu kopspēku mēs varētu ieguldīt Vidzemes reģiona interešu labā nacionālajā un starptautiskajā līmenī. Mūsu viedoklim ir jābūt skaļākam, lai to sadzirdētu. Tādēļ administrācijai talkā ir jānāk arī politiķiem un tam ir jābūt komandas darbam. Līdz šim plānošanas reģionu līmenī vislabāk tas ir izdevies Latgales pašvaldībām, kurām izdevās izcīnīt 50 miljonu Latgales atbalsta programmu. Protams, tur galvenā loma nospēlēja politika, bet galarezultātā ieguvējs ir reģions un tā iedzīvotāji.

Tādēļ turpmāko darbu organizācijas uzlabošanai reģionam svarīgi stratēģiskajos jautājumos un dalība dažādos projektos, tiks saskaņota VPR Attīstības padomes līmenī kopīgā darbā ar administrāciju. Tādējādi tajā visā vairāk tiks iesaistīti politiķi un jutīsies atbildīgi par sasniedzamajiem rezultātiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VIDZEMES AUGSTSKOLA (Reģ.nr. LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto vecākā grāmatveža amatu (uz noteiktu laiku; normālais darba laiks - 40 stundas nedēļā; darbs klātienē) Prasības pretendentam: · augstākā vai vidējā profesionālā izglītība grāmatvedības, finanšu vai ekonomikas jomā, · darba pieredze grāmatvedības darbā (vismaz 2 gadi), · teicamas prasmes darbā ar MS Office datorprogrammām, · iepriekšēja pieredze datorsistēmu Visma  HORIZON lietošanā tiks uzskatīta par priekšrocību, · prasme patstāvīgi plānot un organizēt savu darbu, · augsta atbildības sajūta, precizitāte, pienākuma apziņa, · iniciatīva, godīgums un spēja strādāt komandā, · grāmatvedības uzskaites principu un saistīto normatīvo aktu pārzināšana, · sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Galvenie pienākumi: grāmatvedības datu apstrāde, uzskaite, kontrole, sadarbība ar auditoriem nepieciešamās informācijas sniegšanā, dalība gada pārskata sagatavošanā. Mēs piedāvājam: · regulāru pamata atalgojumu (791,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) un sociālās garantijas, · interesantu un dinamisku darbu, iespēju iesaistīties papildus projektos, · profesionālās un karjeras izaugsmes iespējas. Interesentiem līdz 2021.gada 14.decembrim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv, 26681800; 26186555) ar norādi „Vecākā grāmatveža vakancei”. Profesija: GRĀMATVEDIS (CETURTĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Bankas / Apdrošināšana / Finanses/Grāmatvedība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-14 Kontaktpersona: Agrita Šomase Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: · Uzraudzīt ražošanas iekārtu nepārtrauktu un kvalitatīvu darbību; · Ražot produkciju, ievērojot kvalitātes prasības; · Pareizi, korekti un precīzi marķēt, pakot un svērt produkciju; · Savlaicīgi iekārtot darba vietu ar izejmateriāliem un palīgmateriāliem; · Vizuāli novērtēt produkcijas kvalitāti, kā arī veikt attiecīgo kvalitātes rādījumu pierakstus; · Nepieļaut neatbilstoša produkta ražošanu; · Regulāri, rūpīgi un savlaicīgi veikt iekārtu plānveida tīrīšanu; · Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: · Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; · Augsta atbildības sajūta; · Akurātība un precizitāte; · Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; · Noturīga uzmanība; · Noturība saspringtos darba apstākļos. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); Atalgojumu jau apmācību laikā ap 900 EUR pirms nodokļu nomaksas; Atalgojumu pēc apmācību pabeigšanas sākot no 1200-1400 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Organizētu transports uz-no darba 5 maršrutos; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E sūti uz e-pasta adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: SPOLĒŠANAS IEKĀRTAS OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri