Valmieras Ziņas

Guntars Račs koncertā Valmierā prezentē savu jauno dzejoļu grāmatu (+VIDEO)

Vakar, 12.oktobrī, Valmieras Kultūras centrā notika tikšanās ar dzejnieku un mūziķi Guntaru Raču. Var diezgan droši apgalvot, ka cilvēki, kas bija atnākuši uz šo koncertu, aizmirsa pelēko rudens dienu un ieilgušās lietavas un mājās aizgāja krietni saulaināki, jo gandrīz divas stundas no Guntara un viņa draugiem uz skatītājiem plūda pozitīva enerģija; droši vien, ka arī pretējā virzienā – no skatītājiem.

Kādā Rīgas grāmatnīcā Guntaram pārdevēja esot teikusi, ka dzejas grāmatas cilvēki īpaši nepērk, bet dzejnieki parasti kļūst populāri tikai pēc nāves… Guntars Račs ir pierādījis pretējo! Viņa jaunā grāmata “365” ir pieprasītāko grāmatu desmitniekā, dažās nedēļās ir bijusi Top pirktāko grāmatu pašā virsotnē, Facebook viņam ir tūkstošiem sekotāju, kas lasa un kuriem patīk Guntara sarakstītās rindas – vienkāršas, īsas, reizēm priecīgas, citreiz smeldzīgas, bet vienmēr patiesas:

Piespied stop un skaties to, kā lapas krīt

Tas, kas tev ir šodien, var tev nebūt rīt (2.oktobris)

Guntars Račs daudziem vairāk saistās ar grupām “Jauns Mēness”, “bet bet”, viņu pazīst kā mūzikas izdevēju, bet reizēm nemaz nezina, ka viņš ir arī tautā populāru hitu autors (“Rasa” Ances Krauzes izpildījumā, “Raudāja māte” no filmas “Likteņdzirnas”, “Diena”, “Kūko, kūko, dzeguzīte” utt.) Nezin kāpēc cilvēki labāk atceras komponistus, bet aizmirst, ka dziesmām ir arī vārdu autori, to reizēm aizmirsuši arī naudas balvu pasniedzēji…

Kopā ar Guntaru Raču koncerta patīkamo gaisotni radīja viņa “cīņu biedri” Andris Alviķis un Uģis Tirzītis, šarmantā dziedātāja no Ventspils Katrīna Bindere, kā arī mūsu pašu kamerkoris “Kaķi” un vokālā studija “Notiņas” – dziesmas skanēja gan solo, gan dueta, gan kvarteta izpildījumā. Pa vidu dziesmām un dzejai Guntars klausītājus priecēja ar patiesiem stāstiem “iz dzīves”, savstarpēju apcelšanos un labu humoru.

Ir dzejnieki, kas skaisti raksta, bet ne vienmēr to māk nolasīt publiski klausītājiem. Šis nav tas gadījums! Gandrīz pirms katra dzejoļa Guntaram ir stāsts, katru rindu viņš prot pasniegt kā dāvanu tieši tam vienīgajam, konkrētajam cilvēkam, tāpēc daudzi vēlējās, lai dzejnieks nolasa viņa dzimšanas dienas dzejoli. Tā kā grāmatas 1.daļā ievietoti tikai gada pirmās puses dzejoļi (līdz 2.jūlijam), lai otrajā pusgadā dzimušie klausītāji neapvainotos, Guntars viņiem lasīja dzeju no savas iepriekšējās grāmatas “Laikam laika nav”. Grāmatas 2.daļa gaidāma nākamā gada februārī. Tie, kas izmanto Facebook, katru dienu var lasīt viņa jauno tās dienas dzejoli, bet domāju, ka arī 2.daļa būs tikpat pieprasīta kā pirmā, jo vienkārši gribas fiziski paturēt rokās grāmatu (tai ir arī skaists noformējums!), pašķirstīt pirms gulētiešanas, uzrakstīt dzejas rindas kādam kā novēlējumu. Drīz pēc koncerta “uzrakstījies” 12.oktobra dzejolis:

..Tā ir tava pasaule, saņemies

Un neļauj, lai dzīvīte rūs

Neviens tavā vietā to nemīlēs

Lai cik arī skaista tā būs

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “top!”: veikals "Dikļi", Dikļos, Dikļu pagastā, Kocēnu novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 500-650 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs DIKĻOS” lūdzam sūtīt uz e-pastu cv@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Veikals "Dikļi", Dikļi, Dikļu pag., Kocēnu nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-08-18 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu cv@madara89.lv. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri