Valmieras Ziņas

Guntars Račs koncertā Valmierā prezentē savu jauno dzejoļu grāmatu (+VIDEO)

Vakar, 12.oktobrī, Valmieras Kultūras centrā notika tikšanās ar dzejnieku un mūziķi Guntaru Raču. Var diezgan droši apgalvot, ka cilvēki, kas bija atnākuši uz šo koncertu, aizmirsa pelēko rudens dienu un ieilgušās lietavas un mājās aizgāja krietni saulaināki, jo gandrīz divas stundas no Guntara un viņa draugiem uz skatītājiem plūda pozitīva enerģija; droši vien, ka arī pretējā virzienā – no skatītājiem.

Kādā Rīgas grāmatnīcā Guntaram pārdevēja esot teikusi, ka dzejas grāmatas cilvēki īpaši nepērk, bet dzejnieki parasti kļūst populāri tikai pēc nāves… Guntars Račs ir pierādījis pretējo! Viņa jaunā grāmata “365” ir pieprasītāko grāmatu desmitniekā, dažās nedēļās ir bijusi Top pirktāko grāmatu pašā virsotnē, Facebook viņam ir tūkstošiem sekotāju, kas lasa un kuriem patīk Guntara sarakstītās rindas – vienkāršas, īsas, reizēm priecīgas, citreiz smeldzīgas, bet vienmēr patiesas:

Piespied stop un skaties to, kā lapas krīt

Tas, kas tev ir šodien, var tev nebūt rīt (2.oktobris)

Guntars Račs daudziem vairāk saistās ar grupām “Jauns Mēness”, “bet bet”, viņu pazīst kā mūzikas izdevēju, bet reizēm nemaz nezina, ka viņš ir arī tautā populāru hitu autors (“Rasa” Ances Krauzes izpildījumā, “Raudāja māte” no filmas “Likteņdzirnas”, “Diena”, “Kūko, kūko, dzeguzīte” utt.) Nezin kāpēc cilvēki labāk atceras komponistus, bet aizmirst, ka dziesmām ir arī vārdu autori, to reizēm aizmirsuši arī naudas balvu pasniedzēji…

Kopā ar Guntaru Raču koncerta patīkamo gaisotni radīja viņa “cīņu biedri” Andris Alviķis un Uģis Tirzītis, šarmantā dziedātāja no Ventspils Katrīna Bindere, kā arī mūsu pašu kamerkoris “Kaķi” un vokālā studija “Notiņas” – dziesmas skanēja gan solo, gan dueta, gan kvarteta izpildījumā. Pa vidu dziesmām un dzejai Guntars klausītājus priecēja ar patiesiem stāstiem “iz dzīves”, savstarpēju apcelšanos un labu humoru.

Ir dzejnieki, kas skaisti raksta, bet ne vienmēr to māk nolasīt publiski klausītājiem. Šis nav tas gadījums! Gandrīz pirms katra dzejoļa Guntaram ir stāsts, katru rindu viņš prot pasniegt kā dāvanu tieši tam vienīgajam, konkrētajam cilvēkam, tāpēc daudzi vēlējās, lai dzejnieks nolasa viņa dzimšanas dienas dzejoli. Tā kā grāmatas 1.daļā ievietoti tikai gada pirmās puses dzejoļi (līdz 2.jūlijam), lai otrajā pusgadā dzimušie klausītāji neapvainotos, Guntars viņiem lasīja dzeju no savas iepriekšējās grāmatas “Laikam laika nav”. Grāmatas 2.daļa gaidāma nākamā gada februārī. Tie, kas izmanto Facebook, katru dienu var lasīt viņa jauno tās dienas dzejoli, bet domāju, ka arī 2.daļa būs tikpat pieprasīta kā pirmā, jo vienkārši gribas fiziski paturēt rokās grāmatu (tai ir arī skaists noformējums!), pašķirstīt pirms gulētiešanas, uzrakstīt dzejas rindas kādam kā novēlējumu. Drīz pēc koncerta “uzrakstījies” 12.oktobra dzejolis:

..Tā ir tava pasaule, saņemies

Un neļauj, lai dzīvīte rūs

Neviens tavā vietā to nemīlēs

Lai cik arī skaista tā būs

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā nepieciešams izveidot iekštelpu bērnu rotaļu laukumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS ”VIADA Baltija” (reģ. Nr. 40103867145) ir viens no vadošajiem uzņēmumiem Latvijas naftas produktu mazumtirdzniecības tirgū, kā arī jauns un strauji augošs degvielas mazumtirdzniecības veikalu tīkla operators. Uzņēmums aicina darbā OPERATORU-PĀRDEVĒJU (uz pilnu vai nepilnu darba laiku). Ko sagaidām no kandidāta: Degvielas, preču un pakalpojumu pārdošana; Preču pieņemšana un izvietošana plauktos un to derīguma termiņa kontrole; Uzturēt tīras un kārtīgas DUS telpas, preces un preču plauktus; Pārzināt DUS veikala preču sortimentu un nepieciešamības gadījumā klientiem sniegt konsultāciju; Brīvi sarunāties latviešu un krievu valodā; Izglītība (vidējā, vidējā speciālā); Labas komunikācijas spējas, godīgums un augsta atbildības sajūta. Ko mēs piedāvājam: Apmācības pirms pastāvīga darba uzsākšanas; Dinamisku darbu augošā un stabilā uzņēmumā; Darba laiku saskaņā ar darba grafiku; Stabilu atalgojumu, ikmēneša piemaksas; Sociālās garantijas, pēc 1 nostrādāta gada veselības apdrošināšana. Savu kandidatūru vari pieteikt: sūtot CV ar norādi „„Operators - pārdevējs DUS" Valmiera 2" uz e-pastu personals@viadabaltija.lv Degvielas uzpildes stacijā - Brīvnieki, Kauguru pagasts, Beverīnas novads Telefons informācijai: 67301555. DUS darba režīms: maiņas bez nakts stundām (darbs saskaņā ar grafiku). Darba samaksa pirms nodokļu nomaksas: 3,30 EUR/h – dienas maiņā, 6,60 EUR/h – svētku dienās, Pārdošanas piemaksas. Profesija: DEGVIELAS UZPILDES STACIJAS PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Brīvnieki, Kauguru pag., Beverīnas nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-13 Kontaktpersona: CV ar nor.„„Operators-pārdevējs DUS" Valmiera 2” sūtīt uz personals@viadabaltija.lv, t. 67301555.

Mūsu partneri