Valmieras Ziņas

Gribi uz jogu! Kas nepieciešams jogas nodarbībām?

Lasīšanas laiks: 3 min

Jogas nodarbības var būt gan iedvesmojošs, gan enerģiju veicinošs pasākums, kas palīdz uzlabot kā fizisko un garīgo, tā arī emocionālo labsajūtu. Lai pilnībā izbaudītu jogas sniegtās vēsmas un iegūtu maksimālo labumu no jogas nodarbību apmeklējuma, ir jāveic sagatavošanās soļi. Šeit sniegsim padomus, kā sagatavoties jogas nodarbībām.

Mērķu noteikšana – garīguma vai spēka meklējumi

Nosakiet, ar kādu mērķi apmeklēsiet jogas nodarbības. Lokanības uzlabošanas pasākumu ietvaros, miera atgūšanai vai fiziskā spēka nostiprināšanai? Izvirzītais mērķis palīdzēs koncentrēties uz to, ko vēlaties sasniegt, un katrā nodarbībā palīdzēs sasniegt maksimumu.

Nodarbības izvēle atbilstoši prasmēm

Apmeklējiet nodarbības, kas atbilst jūsu sagatavotības līmenim un prasmēm. Iesācējiem noteikti nevajadzētu sākt ar maksimālas noslodzes un augstākās sarežģītības pakāpes jogas nodarbībām. Ja esat iesācējs, sāciet ar mazas noslodzes nodarbībām, vēlāk paaugstinot nodarbību slodzes, atbilstoši jauniegūtajām prasmēm un izturībai. Sāciet pakāpeniski, iepazīstot jogas nodarbību pamatus, vēlāk paplašinot savas iespējas un pārvarot jaunus izaicinājumus.

Atcerieties, ka regulāra jogas nodarbības apmeklēšana var palīdzēt uzlabot stāju, lokanību, izturību. Vienmēr pievērsiet uzmanību jogas trenera vai instruktora norādēm un veiciet kustību uzdevumus kontrolēti un mierīgi!

Inventārs – praktiski un labsajūtu veicinoši

Ļoti svarīgs elements jogas nodarbībās ir kvalitatīvs jogas paklājiņš. Tas nodrošina amortizāciju un novērš slīdēšanu, kas var rasties atsevišķu jogas kustību un elementu izpildījumā. Galvenā priekšrocība, ko sniedz kvalitatīvs jogas paklājiņš, ir komforts. Tas mīkstina slodzi uz locītavām, mugurkaulu, veicinot pozitīvu un ērtu pieredzi visos jogas vingrinājumu izpildēs.

Tāpat tas absorbē fiziskās piepūles laikā radušos sviedrus, saglabājot paklājiņa virsmu sausu. Bet, piemēram, paklājiņi no korķa materiāla neuzsūc mitrumu. Savukārt poliestera paklājiņus var pat mazgāt, neraizējoties par digitālā zīmējuma izbalēšanu. Lai veicinātu emocionālo līdzsvaru un mieru, izvēlieties jogas paklājiņu sev iecienītākajā krāsā vai rakstā.

Piemēram, jogas paklājiņš ar mandalas rakstu ļoti saskaņojas ar jogas harmoniskajām kustībām un dzīvesziņu. Populārākie jogas paklājiņi ir no gumijas, un tie ir pieejami gan košākās krāsās, gan arī ar zīmējumiem. Ļoti ērti, ja paklājiņam ir lenču rokturīši, kas ļauj to ērti uzglabāt un transportēt, piemēram, Neo-Sport vai NBR ražotāju paklājiņi.

Tikpat svarīga loma ir apģērbam. Tam jāļauj brīvi pārvietoties, kustēties un izpildīt dažādas jogas pozas. Elastība, brīvība – jogas apģērbs nedrīkst būt ciešs vai kustību ierobežojošs. Elastīga apakšdaļas josta ap vidukli var palīdzēt saglabāt komfortu, ja jogas kustība paredz otrādi vērstas ķermeņa pozas. Izvēlieties sezonai un apstākļiem atbilstošu apģērbu – vasarā izvairieties no bieza tērpa, savukārt ziemā var vilkt sildošāku jogas ietērpu. Var iegādāties arī speciālas jogas zeķes un kāju pārsējus, kas palīdz nodrošināt labāku saķeri ar paklājiņa virsmu un veicina stabilitāti, pildot jogas kustības.

Jogas nodarbībām vienmēr sagatavojiet ūdens pudeli, jo jogas laikā jānodrošina pietiekama ūdens dzeršana. Tas palīdzēs novērst pārkaršanu, kā arī saglabās normālu ķermeņa temperatūru vingrinājumu izpildes laikā. Tāpat var noderēt arī jogas bloki.

Atslābināšanās noslēgumā

Pēc jogas nodarbības vienmēr atslābinieties! Veiciet dažas nomierinošanas jogas pozas un strādājiet ar savu elpu. Mierīga un harmoniska elpošana palīdzēs samazināt fizisko spriedi un nodrošinās mierīgu jogas sesijas noslēgumu.

Jogas nodarbības ir ceļš uz harmonisku pašapziņu, iekšējo mieru un fiziskās pasaules balansa uzlabošanu. Sagatavojoties jogas nodarbībām, pievēršoties prātam, ķermenim un emocionālajai labsajūtai, jogas nodarbības būs baudpilnas!

Nepieciešamo inventāru varat iegādāties arī internetā, izvēloties tīkamāko. 220.lv ļoti plašā piedāvājumā jogas paklājiņi no gumijas, korķa materiāla, poliestera no tādiem zīmoliem kā Spokey, Gymstick, Nike u.c. Pasūtiet internetā un saņemiet ar klātienē vai ar pakomāta starpniecību!

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “LEGROLATVIA” (reģistrācijas nr. LV44103109749), kūdras substrātu ražošanas un iepakošanas uzņēmums aicina darbā “Laboratorijas vadītāju” (1223 03) (darba vietas atrašanās vieta: “Lakstīgalas”, Rūpnieki, Valmieraspagasts, Burtnieku novads, LV-4219, t.i. 6 km no Valmieras). Darba pienākumi: Organizēt, vadīt un koordinēt darbu laboratorijā, kontrolēt ražotāsprodukcijas kvalitāti ,ienākošās kūdras kvalitāti, gatavās produkcijaskvalitāti, veikt attiecīgās analīzes un pārbaudes . Uzturēt tehniskā kartībā laboratorijasiekārtas. Darba laiks 8.oo – 17.oo. Pēc nepieciešamības pagarināts vai maiņudarba laiks. Prasības: Atbilstoša izglītība, zināšanas par laboratorijas procesiem un iekārtām.Vēlama iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā.  Valodas zināšanas – obligāti latviešuun angļu. B kategorijas autovadītāja apliecība, savs transports.  Iemaņas: Pozitīva attieksme pret darbu un darba kolēģiem, prasme strādāt komandā,pozitīva komunikācija. Vēlme mācīties,apgūt darba specifiku un strādāt ar atbildību, nezaudējot darba kvalitāteslīmeni. Piedāvājam: Darbu starptautiskā uzņēmumā, labus darba apstākļus un atsaucīguskolēģus.  Apmācību jaunajā amatā. Darba alga 1500 EUR bruto.  Veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes laika. CV sūtīt uz info@seda.lv, ar norādi “Laboratorijasvadītājs”. Konfidencialitāti garantējam.Jautājumu gadījumā zvanīt 22498474 Profesija: LABORATORIJAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lakstīgalas, Rūpnieki, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Aicinām darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana saskaņā ar darba grafiku biļešu pārdošana darbs ar elektronisko kases aparātu pasažieru kvalitatīva apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība, vēlams 95. kods vēlams D vai D 1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs vismaz divi gadi labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas zināšanas UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu no 1200 EUR līdz 1600 EUR (pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu 95. koda apmācības apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas veselības apdrošināšanas iespējas iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā ikgadējās un 95. koda apmācības CV ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Mūsu partneri