Valmieras Ziņas

Gribi uz jogu! Kas nepieciešams jogas nodarbībām?

Lasīšanas laiks: 3 min

Jogas nodarbības var būt gan iedvesmojošs, gan enerģiju veicinošs pasākums, kas palīdz uzlabot kā fizisko un garīgo, tā arī emocionālo labsajūtu. Lai pilnībā izbaudītu jogas sniegtās vēsmas un iegūtu maksimālo labumu no jogas nodarbību apmeklējuma, ir jāveic sagatavošanās soļi. Šeit sniegsim padomus, kā sagatavoties jogas nodarbībām.

Mērķu noteikšana – garīguma vai spēka meklējumi

Nosakiet, ar kādu mērķi apmeklēsiet jogas nodarbības. Lokanības uzlabošanas pasākumu ietvaros, miera atgūšanai vai fiziskā spēka nostiprināšanai? Izvirzītais mērķis palīdzēs koncentrēties uz to, ko vēlaties sasniegt, un katrā nodarbībā palīdzēs sasniegt maksimumu.

Nodarbības izvēle atbilstoši prasmēm

Apmeklējiet nodarbības, kas atbilst jūsu sagatavotības līmenim un prasmēm. Iesācējiem noteikti nevajadzētu sākt ar maksimālas noslodzes un augstākās sarežģītības pakāpes jogas nodarbībām. Ja esat iesācējs, sāciet ar mazas noslodzes nodarbībām, vēlāk paaugstinot nodarbību slodzes, atbilstoši jauniegūtajām prasmēm un izturībai. Sāciet pakāpeniski, iepazīstot jogas nodarbību pamatus, vēlāk paplašinot savas iespējas un pārvarot jaunus izaicinājumus.

Atcerieties, ka regulāra jogas nodarbības apmeklēšana var palīdzēt uzlabot stāju, lokanību, izturību. Vienmēr pievērsiet uzmanību jogas trenera vai instruktora norādēm un veiciet kustību uzdevumus kontrolēti un mierīgi!

Inventārs – praktiski un labsajūtu veicinoši

Ļoti svarīgs elements jogas nodarbībās ir kvalitatīvs jogas paklājiņš. Tas nodrošina amortizāciju un novērš slīdēšanu, kas var rasties atsevišķu jogas kustību un elementu izpildījumā. Galvenā priekšrocība, ko sniedz kvalitatīvs jogas paklājiņš, ir komforts. Tas mīkstina slodzi uz locītavām, mugurkaulu, veicinot pozitīvu un ērtu pieredzi visos jogas vingrinājumu izpildēs.

Tāpat tas absorbē fiziskās piepūles laikā radušos sviedrus, saglabājot paklājiņa virsmu sausu. Bet, piemēram, paklājiņi no korķa materiāla neuzsūc mitrumu. Savukārt poliestera paklājiņus var pat mazgāt, neraizējoties par digitālā zīmējuma izbalēšanu. Lai veicinātu emocionālo līdzsvaru un mieru, izvēlieties jogas paklājiņu sev iecienītākajā krāsā vai rakstā.

Piemēram, jogas paklājiņš ar mandalas rakstu ļoti saskaņojas ar jogas harmoniskajām kustībām un dzīvesziņu. Populārākie jogas paklājiņi ir no gumijas, un tie ir pieejami gan košākās krāsās, gan arī ar zīmējumiem. Ļoti ērti, ja paklājiņam ir lenču rokturīši, kas ļauj to ērti uzglabāt un transportēt, piemēram, Neo-Sport vai NBR ražotāju paklājiņi.

Tikpat svarīga loma ir apģērbam. Tam jāļauj brīvi pārvietoties, kustēties un izpildīt dažādas jogas pozas. Elastība, brīvība – jogas apģērbs nedrīkst būt ciešs vai kustību ierobežojošs. Elastīga apakšdaļas josta ap vidukli var palīdzēt saglabāt komfortu, ja jogas kustība paredz otrādi vērstas ķermeņa pozas. Izvēlieties sezonai un apstākļiem atbilstošu apģērbu – vasarā izvairieties no bieza tērpa, savukārt ziemā var vilkt sildošāku jogas ietērpu. Var iegādāties arī speciālas jogas zeķes un kāju pārsējus, kas palīdz nodrošināt labāku saķeri ar paklājiņa virsmu un veicina stabilitāti, pildot jogas kustības.

Jogas nodarbībām vienmēr sagatavojiet ūdens pudeli, jo jogas laikā jānodrošina pietiekama ūdens dzeršana. Tas palīdzēs novērst pārkaršanu, kā arī saglabās normālu ķermeņa temperatūru vingrinājumu izpildes laikā. Tāpat var noderēt arī jogas bloki.

Atslābināšanās noslēgumā

Pēc jogas nodarbības vienmēr atslābinieties! Veiciet dažas nomierinošanas jogas pozas un strādājiet ar savu elpu. Mierīga un harmoniska elpošana palīdzēs samazināt fizisko spriedi un nodrošinās mierīgu jogas sesijas noslēgumu.

Jogas nodarbības ir ceļš uz harmonisku pašapziņu, iekšējo mieru un fiziskās pasaules balansa uzlabošanu. Sagatavojoties jogas nodarbībām, pievēršoties prātam, ķermenim un emocionālajai labsajūtai, jogas nodarbības būs baudpilnas!

Nepieciešamo inventāru varat iegādāties arī internetā, izvēloties tīkamāko. 220.lv ļoti plašā piedāvājumā jogas paklājiņi no gumijas, korķa materiāla, poliestera no tādiem zīmoliem kā Spokey, Gymstick, Nike u.c. Pasūtiet internetā un saņemiet ar klātienē vai ar pakomāta starpniecību!

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri