Valmieras Ziņas

Godināts Dimanta pāris – Vija un Modris Ķīkuļi

Lasīšanas laiks: 4 min

14. septembrī, klātesot tuviniekiem un draugiem, Valmieras Dzimtsarakstu nodaļā tika godināts Dimanta pāris – Vija un Modris Ķīkuļi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Inta Heidemane.

Pirms desmit gadiem Vija un Modris Ķīkuļi Valmieras Dzimtsarakstu nodaļā atzīmēja 50 gadus laulībā. Šogad Ķīkuļu pāris pievieno vēl skaistus apaļus desmit gadus, kopā iesoļojot 60. kāzu jubilejā.

Vijas un Modra dzimtā puse ir Kārķi. Vija mācības uzsākusi Kārķu pamatskolā, bet tālāk turpinājusi Naukšēnu vidusskolā. Arī Modris mācījies Kārķu pamatskolā. Pēc pamatskolas beigšanas mācības turpinājis Jāņmuižā, vēlāk Rīgā apguva šofera arodu. “Es vienmēr gribēju vīru – šoferi,” stāsta Vija.  

Vija ar Modri iepazinusies 10. klasē. Vija katru rītu mēroja trīsarpus kilometrus pēc zirdziņa uz fermu, kas atradās Modra sētā. Modris esot steidzies palīgā iejūgt zirgu. Kopš tā laika Vijai Modris ļoti, ļoti iepaticies, bet viens uz otru raudzījušies klusībā. Kad Modris esot braucis apciemot Viju, vienmēr esot bijušas līdzi konfektes.

Ķīkuļu pāris mīlestības saites nostiprināja 1963. gada 14. septembrī, kad Valkas rajona Dzimtsarakstu nodaļā tika reģistrēta abu laulība. Vija esot bijusi pirmās meitiņas gaidībās. Neviltots prieks bijis Modra vecākiem par pirmo mazmeitu, jo Modra ģimenē esot bijuši tikai zēni. Kāzas ģimenes un draugu lokā svinētas Modra vecāku mājās. Pēc kāzām jaunā ģimene dzīvojusi pie Modra vecākiem. Mīlestības pilnajā laulībā dzimusi arī otra meitiņa. Ķīkuļu pāris gan kopā ar darba kolēģiem, gan abām meitiņām apceļoja malu malas.

Vēlāk Ķīkuļu pārim piešķirts divistabu dzīvoklis Kārķu centrā. Vijai pūrā bijusi gultas veļa, segas un citas iztikšanas lietas. Ar laiku Vija un Modris pamazām iegādājušies sadzīves mantas un iekārtojuši savu mazo dzīvoklīti. Vija un Modris strādājuši kolhozā. Modris bijis šoferis, bet Vija – saimniecības daļas vadītāja. Vakaros pēc darba Modris devās piepelnīties lauku darbos, lai ģimenei būtu vieglāka iztikšana.

1994. gadā Vija un Modris ģimenes mājas iegādājās Valmierā. Māja esot bijusi ļoti sliktā stāvoklī, bet Viju un Modri tas nav apturējis. Ar laiku abi māju izremontējuši. Valmierā Modris strādāja sagādes kantorī. Pēcāk abi vēl septiņus gadus nostrādāja bērnudārzā “Krācītes” par sargiem. Vija un Modris sevi uzskata par īstiem valmieriešiem.

Abu atbalsts ir meitas. Viena meita ar vīru dzīvo Īrijā, un Vija atzīst, ka ļoti ilgojas, lai gan arī prieks, ka bērniem viss izdodas. Otra meita dzīvo tepat Naukšēnos un arī ir liels atbalsts vecākiem.

Abiem prieks par trim mazbērniem un trim mazmazbērniem. Jau kopš bērnības vecāki meitas esot radinājuši pie darba. Kopā ar meitām ir braukts gan ogot, gan sēņot. Atbildība pret darbu un čaklās rokas Vijai visnotaļ ir no mammas. Vija stāsta, ka mammīte vienmēr rūpējās, lai mājās viss būtu trīs, kārtīgs.

Vija visbiežāk uzrunā vīru mīļos vārdos – mans Modris, Modrītis. Vija par vīru stāsta: “Man ir ļoti labs vīrs. Mierīgs un kluss. Mēs vienmēr saplānojam gan budžetu, gan mājas darbus. Izrunājam, ko katrs darīsim. Viņš visam piekāpjas, nav izvēlīgs, palīdz. Man ir ļoti labs vīrs.” Modris stāsta: “Sieviņa kārtīga, saimnieciska un gādīga. Ļoti labi gatavo maltītes.” Vija atzīst, ka gatavošana ir sirdslieta. Turpat blakus vienmēr ir arī Modris, kurš palīdz.

Vijai sirdij tuvi ir arī ziedi. Ap ģimenes māju Valmierā Vija ir iekopusi skaistas puķu dobes. Modra aizraušanās ir sekot līdzi visam, kas saistīts ar sportu. Abi labprāt dodas pastaigās un vēro, kā Valmiera top arvien skaistāka un skaistāka. “Mēs neesam vietējie, bet nākamgad jau būs 30 gadi, kopš dzīvojam Valmierā. Man ļoti Valmiera patīk! Esmu lepna par savu pilsētu!” tā Vija.

Ķīkuļu ģimene piekopj arī ģimenes tradīcijas un grūtsirdību cenšas nelaist sev klāt. Abu bagātība ir ģimene un draugi. Vijai un Modrim esot apkārt daudz labu cilvēku. Kaimiņi esot ļoti atsaucīgi. Kaimiņiene Evija vienmēr piedāvājot aizvest uz tirgu vai citviet, kur nepieciešams.

Svinīgās ceremonijas “Gada Dimanta pāris” ietvaros visa gada garumā aicinām Valmieras novada Dzimtsarakstu nodaļā pieteikties pārus, kuri 2023. gadā atzīmē Dimanta kāzu jubileju – laulībā aizvadīti 60 gadi – un kuri ir Valmieras novada iedzīvotāji (deklarēti Valmieras novadā ne mazāk kā vienu gadu).

Dimanta pāru sveikšana norisinās pēc pāru vēlēšanās katra kalendārā gada ietvaros, saskaņojot to ar Valmieras novada Dzimtsarakstu nodaļu. Pāris, kurš veselības problēmu dēļ nevar ierasties uz ceremoniju klātienē Dzimtsarakstu nodaļā, tiek godināts dzīvesvietā. Pieteikšanos sveikšanai var veikt pats pāris vai tā ģimenes locekļi, zvanot pa tālr. 25620055, 64225313, rakstot uz e-pastu dzimtsaraksti@valmierasnovads.lv vai personīgi ierodoties Dzimtsarakstu nodaļā.

  SIA „VTU Valmiera” aicina darbā Telpu un teritorijas uzkopēju (Valmieras AO) uz noteiktu laiku DARBA PIENĀKUMI: · uzkopt darba, palīgtelpas un autoostas teritoriju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · pamatizglītība · vēlama iepriekšēja darba pieredze uzkopšanas un tīrīšanas darbos · iemaņas darbā ar sadzīves tehniku · vēlamas zināšanas telpaugu kopšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · darbu stabilā uzņēmumā · sociālās garantijas · darba algu – valstī noteikto minimālo stundas tarifa likmi CV vēstuli ar norādi vakancei „Telpu un teritorijas uzkopējs” lūdzam līdz 2023. gada 06.decembrim iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi Valmieras autoostas kasē Stacijas ielā 1, Valmierā vai SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļos, Kocēnu pagastā, Valmieras novadā, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 Ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, sazināsimies divu nedēļu laikā pēc sludinājumā norādītā pieteikšanās termiņa beigām. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Informācija 26558027 Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas iela 1, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-12-06 Kontaktpersona: CV ar norādi vakancei sūtīt uz e-pastu info@vtu-valmiera.lv, tālr. 26558027.

Aicinām darbā TEHNISKĀS PALĪDZĪBAS AUTOMOBIĻA VADĪTĀJU DARBA PIENĀKUMI: · tehniskās palīdzības sniegšana · transportlīdzekļu evakuācija · transportlīdzekļu remonts · transportlīdzekļu sagatavošana tehniskai apskatei PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · profesionālā vai vispārējā vidējā izglītība · DE, CE kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība · vēlama D, CE kategorijas transportlīdzekļa vadītāja pieredze vismaz 2 gadi · labas saskarsmes un komunikācijas prasmes · pieredze transportlīdzekļu remontu veikšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu no 1300 EUR (bruto) darba laiku pēc grafika: 1.dežūra 0800 - 1700, 2.dežūra 1630 - 0100, 7.dežūra 0800 - 2100. pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV ar norādi vakancei „Tehniskās palīdzības automobiļu vadītājs” iesniegt līdz 15.decembrim (ieskaitot): · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads) · 1 nedēļas laikā pēc konkursa termiņa beigām sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz tikšanos klātienē. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-12-15

Aicinām darbā AUTOVIRSBŪVJU REMONTATSLĒDZNIEKU (uz nenoteiktu laiku) DARBA PIENĀKUMI: · transportlīdzekļu remonts · transportlīdzekļu tehniskās apkopes PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · arodizglītība vai profesionālā vidējā izglītība · vēlama pieredze transportlīdzekļu remontu veikšanā · labas saskarsmes un komunikācijas prasmes UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu 1000 - 1400 EUR (bruto) motivējošu bonusu sistēmu atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem normālu darba laiku – piecu dienu darba nedēļa, 40 stundas nedēļā pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV ar norādi vakancei „Autoatslēdznieks” iesniegt līdz š.g. 15. decembrim: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads) * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOVIRSBŪVJU REMONTATSLĒDZNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-12-15

Mūsu partneri