Valmieras Ziņas

Godināts Dimanta pāris – Vija un Modris Ķīkuļi

Lasīšanas laiks: 4 min

14. septembrī, klātesot tuviniekiem un draugiem, Valmieras Dzimtsarakstu nodaļā tika godināts Dimanta pāris – Vija un Modris Ķīkuļi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Inta Heidemane.

Pirms desmit gadiem Vija un Modris Ķīkuļi Valmieras Dzimtsarakstu nodaļā atzīmēja 50 gadus laulībā. Šogad Ķīkuļu pāris pievieno vēl skaistus apaļus desmit gadus, kopā iesoļojot 60. kāzu jubilejā.

Vijas un Modra dzimtā puse ir Kārķi. Vija mācības uzsākusi Kārķu pamatskolā, bet tālāk turpinājusi Naukšēnu vidusskolā. Arī Modris mācījies Kārķu pamatskolā. Pēc pamatskolas beigšanas mācības turpinājis Jāņmuižā, vēlāk Rīgā apguva šofera arodu. “Es vienmēr gribēju vīru – šoferi,” stāsta Vija.  

Vija ar Modri iepazinusies 10. klasē. Vija katru rītu mēroja trīsarpus kilometrus pēc zirdziņa uz fermu, kas atradās Modra sētā. Modris esot steidzies palīgā iejūgt zirgu. Kopš tā laika Vijai Modris ļoti, ļoti iepaticies, bet viens uz otru raudzījušies klusībā. Kad Modris esot braucis apciemot Viju, vienmēr esot bijušas līdzi konfektes.

Ķīkuļu pāris mīlestības saites nostiprināja 1963. gada 14. septembrī, kad Valkas rajona Dzimtsarakstu nodaļā tika reģistrēta abu laulība. Vija esot bijusi pirmās meitiņas gaidībās. Neviltots prieks bijis Modra vecākiem par pirmo mazmeitu, jo Modra ģimenē esot bijuši tikai zēni. Kāzas ģimenes un draugu lokā svinētas Modra vecāku mājās. Pēc kāzām jaunā ģimene dzīvojusi pie Modra vecākiem. Mīlestības pilnajā laulībā dzimusi arī otra meitiņa. Ķīkuļu pāris gan kopā ar darba kolēģiem, gan abām meitiņām apceļoja malu malas.

Vēlāk Ķīkuļu pārim piešķirts divistabu dzīvoklis Kārķu centrā. Vijai pūrā bijusi gultas veļa, segas un citas iztikšanas lietas. Ar laiku Vija un Modris pamazām iegādājušies sadzīves mantas un iekārtojuši savu mazo dzīvoklīti. Vija un Modris strādājuši kolhozā. Modris bijis šoferis, bet Vija – saimniecības daļas vadītāja. Vakaros pēc darba Modris devās piepelnīties lauku darbos, lai ģimenei būtu vieglāka iztikšana.

1994. gadā Vija un Modris ģimenes mājas iegādājās Valmierā. Māja esot bijusi ļoti sliktā stāvoklī, bet Viju un Modri tas nav apturējis. Ar laiku abi māju izremontējuši. Valmierā Modris strādāja sagādes kantorī. Pēcāk abi vēl septiņus gadus nostrādāja bērnudārzā “Krācītes” par sargiem. Vija un Modris sevi uzskata par īstiem valmieriešiem.

Abu atbalsts ir meitas. Viena meita ar vīru dzīvo Īrijā, un Vija atzīst, ka ļoti ilgojas, lai gan arī prieks, ka bērniem viss izdodas. Otra meita dzīvo tepat Naukšēnos un arī ir liels atbalsts vecākiem.

Abiem prieks par trim mazbērniem un trim mazmazbērniem. Jau kopš bērnības vecāki meitas esot radinājuši pie darba. Kopā ar meitām ir braukts gan ogot, gan sēņot. Atbildība pret darbu un čaklās rokas Vijai visnotaļ ir no mammas. Vija stāsta, ka mammīte vienmēr rūpējās, lai mājās viss būtu trīs, kārtīgs.

Vija visbiežāk uzrunā vīru mīļos vārdos – mans Modris, Modrītis. Vija par vīru stāsta: “Man ir ļoti labs vīrs. Mierīgs un kluss. Mēs vienmēr saplānojam gan budžetu, gan mājas darbus. Izrunājam, ko katrs darīsim. Viņš visam piekāpjas, nav izvēlīgs, palīdz. Man ir ļoti labs vīrs.” Modris stāsta: “Sieviņa kārtīga, saimnieciska un gādīga. Ļoti labi gatavo maltītes.” Vija atzīst, ka gatavošana ir sirdslieta. Turpat blakus vienmēr ir arī Modris, kurš palīdz.

Vijai sirdij tuvi ir arī ziedi. Ap ģimenes māju Valmierā Vija ir iekopusi skaistas puķu dobes. Modra aizraušanās ir sekot līdzi visam, kas saistīts ar sportu. Abi labprāt dodas pastaigās un vēro, kā Valmiera top arvien skaistāka un skaistāka. “Mēs neesam vietējie, bet nākamgad jau būs 30 gadi, kopš dzīvojam Valmierā. Man ļoti Valmiera patīk! Esmu lepna par savu pilsētu!” tā Vija.

Ķīkuļu ģimene piekopj arī ģimenes tradīcijas un grūtsirdību cenšas nelaist sev klāt. Abu bagātība ir ģimene un draugi. Vijai un Modrim esot apkārt daudz labu cilvēku. Kaimiņi esot ļoti atsaucīgi. Kaimiņiene Evija vienmēr piedāvājot aizvest uz tirgu vai citviet, kur nepieciešams.

Svinīgās ceremonijas “Gada Dimanta pāris” ietvaros visa gada garumā aicinām Valmieras novada Dzimtsarakstu nodaļā pieteikties pārus, kuri 2023. gadā atzīmē Dimanta kāzu jubileju – laulībā aizvadīti 60 gadi – un kuri ir Valmieras novada iedzīvotāji (deklarēti Valmieras novadā ne mazāk kā vienu gadu).

Dimanta pāru sveikšana norisinās pēc pāru vēlēšanās katra kalendārā gada ietvaros, saskaņojot to ar Valmieras novada Dzimtsarakstu nodaļu. Pāris, kurš veselības problēmu dēļ nevar ierasties uz ceremoniju klātienē Dzimtsarakstu nodaļā, tiek godināts dzīvesvietā. Pieteikšanos sveikšanai var veikt pats pāris vai tā ģimenes locekļi, zvanot pa tālr. 25620055, 64225313, rakstot uz e-pastu dzimtsaraksti@valmierasnovads.lv vai personīgi ierodoties Dzimtsarakstu nodaļā.

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā  BIROJA ADMINISTRATORU/-I Galvenie amata pienākumi: nodrošināt biroja ikdienas darbības nepārtrauktību un efektivitāti; koordinēt un pārvaldīt dokumentu apriti, arhivēšanu un lietvedību; veikt ienākošās un izejošās korespondences apstrādi; organizēt un protokolēt kapitālsabiedrības valdes un dalībnieku sēdes; sniegt atbalstu uzņēmuma struktūrvienību vadītājiem un darbiniekiem ikdienas jautājumos; komunicēt ar klientiem un sadarbības partneriem; sagatavot atskaites. Prasības kandidātiem: darbības sfērai atbilstoša vidējā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams administrācijas, vadības vai lietvedības jomā); ne mazāk kā divu gadu pieredze līdzīgā amatā; teicamas organizatoriskās un komunikācijas prasmes; prasme strādāt ar biroja tehniku un IT sistēmām; pieredzējuša lietotāja pieredze un laba izpratne par dokumentu vadības sistēmām, priekšroka kandidātiem ar pieredzi darbā ar DVS Namejs; augsta atbildības sajūta un pašorganizācijas līmenis, analītiska domāšana un precizitāte darbā. Piedāvājam: darbu uz nenoteiktu laiku; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; atalgojumu no EUR 1400 līdz EUR 1600 pirms nodokļu nomaksas. CV un motivācijas vēstuli lūdzu sūtīt elektroniski uz danuta.zerbele@valmierasoc.lv līdz 05.06.2024. Tālrunis uzziņām +371 20021028 Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-05 Kontaktpersona: Danuta Žērbele Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 5.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 6.00 EUR/h Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 07.06.2024. uz e-pastu – megija.stalberga@valmierasoc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā ĒKAS INŽENIERTEHNISKO UZRAUGU uz noteiktu laiku – līdz 31.10.2024. Amata pienākumi: piedalīties Jāņa Daliņa sporta kompleksa ikdienas saimniecisko darbu veikšanā, tajā skaitā strādāt ar traktortehniku, mehanizēto un teritoriju uzkopšanas tehniku; uzraudzīt un uzturēt darba kārtībā Jāņa Daliņa sporta kompleksa teritoriju, inventāru un tehnisko aprīkojumu. Uzraudzīt un uzturēt kārtībā Daliņu pludmali; tehniskā atbalsta sniegšana pasākumu organizatoriem, izmantojot stadiona un manēžas infrastruktūru un aprīkojumu; komunikācija un sadarbība ar darbu izpildītājiem, un dalība Jāņa Daliņa sporta kompleksa realizētajos projektos savas kompetences ietvaros. Prasības kandidātiem: vidējā izglītība; augsta atbildības sajūta, precizitāte, prasme orientēties tehniskas dabas jautājumos; pozitīvu un godīgu attieksmi pret darbu un kolēģiem; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; atalgojums – 1280 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; darba vieta: Jāņa Daliņa sporta komplekss, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera CV lūdzam sūtīt uz megija.stalberga@valmierasoc.lv Kontaktpersona: Megija Stalberga (e-pasts: megija.stalberga@valmierasoc.lv; tālr.Nr. +371 27079858) Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 07.06.2024. Profesija: Ēkas inžniertehnisko sistēmu UZRAUGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri