Valmieras Ziņas

Godināti akcijas “Tavs ieguldījums ainavā” dalībnieki

Lasīšanas laiks: 3 min

Matīšu Tautas namā nedēļas nogalē aizvadīts sirsnīgs pasākums ar Valmieras novada pašvaldības izsludinātās akcijas “Tavs ieguldījums ainavā” dalībnieku godināšanu un vērtīgām lekcijām par dārza ainavu veidošanu. Skatoties fotogrāfijas, bija iespēja virtuāli paciemoties arī akcijas dalībnieku iekoptajos dārzos un smelties iedvesmu nākamajai dārza sezonai, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vides komunikācijas projektu vadītāja Lita Dudele-Krastiņa.

Pateicības par dalību akcijā kategorijā “Privātmāju pagalmu ainaviskums” saņēma četras ģimenes no Matīšiem: Santa un Kaspars Paegļi, Līga un Kārlis Grīnbergi, Līvija Lelle ar ģimeni un Gunta Ābele ar ģimeni.

Nominācijā “Novada daiļdārzs” pateicības saņēma Gunta Krastiņa ar ģimeni (“Eži” Vecates pagastā), Edīte un Ivars Antoni (”Vaivari” Matīšu pagastā), Līga un Atis Āboltiņi Matīšos un Lolita Burceva ar ģimeni Kocēnos.

Kategorijā “Latviešu viensēta – kultūras kanona lepnums” pateicības Laurai Traubergai ar ģimeni (“Jaunkriķi” Matīšu pagastā) un Ināram Lukjanovam ar ģimeni (“Mieļas” Matīšu pagastā).

Trīs dalībnieki godināti kategorijā “Uzņēmēji vietradei”. Valdis Vanags (SIA “S.T.F. Valmiera”) viesu mājas “Caunītes” Vaidavas pagastā apkārtnes ainavu veido, respektējot apkārtnē esošās dabas vērtības, Gaujas tuvumu, tādējādi teritorija dabiski iekļaujas meža ainavā. Anda Plusniņa, SIA “G.P.Laumiņa” veikala saimniece, Rencēnu pagasta Lizdēnos izveidojusi krāšņu daiļdārzu, tas priecē gan veikala apmeklētājus, gan tālākus viesus. Uldis Eglīte ar ģimeni (SIA “Uldex”) Matīšu ciemata centrā iekārtojis ainavisku teritoriju, kur uzņēmējdarbība un  dzīvojamā zona papildina cita citu, saglabāts industriālais mantojums – bijušās pienotavas ēkas un skurstenis.

Kategorijā “Mans balkons – mana paradīze” pateicība Mairitai un Ilmāram Ieviņiem no Matīšiem. Savukārt Biedrība “Skolas iela 9” tika godināta kategorijā par daudzdzīvokļu mājas krāšņo kopienas pagalmu Matīšos.

Kā vērtīgas balvas akcijas dalībnieki novērtēja dāvanu kartes stādu iegādei AS “Latvijas valsts meži” Valmieras kokaudzētavā, kā arī dāvanu kartes ainavu arhitektes Vinetas Radziņas konsultāciju saņemšanai. Četri akcijas dalībnieki saņēma arī dāvanas no SIA “ZAAO” – sešas reizes bezmaksas sadzīves atkritumu izvešanu.

Pēc dalībnieku sveikšanas par ainavu dizaina tendencēm ainavvidē, dārza kompozicionālajiem un tehnoloģiskajiem risinājumiem stāstīja ainavu arhitekte Linda Neško. Par dziedniecisku vidi un telpu pārmaiņu laikmetā, kā arī par pilsētvides terapiju klausītājus aizrāva ainavu arhitektes Ilze Rukšānes stāstījums.

Jau iepriekš uz godināšanas pasākumu Valmiermuižas alus viesistabā tika aicināti akcijas dalībnieki nominācijā “Novada simboliskās vietas – kultūras mantojums”. Atsevišķi tika izceltas vietējas nozīmes vēsturisko notikumu vietas un arhitektūras pieminekļi. Pateicības saņēma Oleru muižas, Dūres muižas, Valmiermuižas parka un torņa, Valmiermuižas klēts, Matīšu Tautas nama un Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas īpašnieki un apsaimniekotāji. Pēc aizraujošām lekcijām par muižu dārzu atjaunošanas un papildināšanas pieredzēm kopīgās diskusijās tika radīti pamati Valmieras novada muižu un kultūrvēsturisko vietu apsaimniekotāju informācijas un sadarbības platformai.

Lai gan šāda akcija Valmieras novadā tika rīkota pirmoreiz, kopā tika saņemts 21 pieteikums 7 nominācijās. Galvenie akcijas mērķi ir pamanīt un izcelt skaisto un īpašo gan parkā, gan lauku viensētā, gan urbāno dārzu ierobežotajās platībās. Ceram, ka šis pasākums veidosies par jauku tradīciju, rosinās arī citus novadniekus piedalīties akcijā, dalīties ar savu dārzu ainaviskajiem risinājumiem, praktiskiem padomiem, neveiksmēm un arī veiksmes atslēgām.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē aizvadīto 2022. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri