Valmieras Ziņas

Goda valmierietis – Gunārs Puriņš

Lasīšanas laiks: 3 min

Viņš piešķir spārnus. Viņš meistaro vieglumu. Taču tajā ir saturs, kam milzu vērtība. Viņa zelta rokās koncentrējas precizitāte, fizikas likumi, pacietība. Un viņš zina, cik līdzsvars ir svarīgs. Viegla lidojuma pamatā ir smalki mehānismi, nozīmīgu sasniegumu – rūpīgs darbs.

Gunārs Puriņš pirmos lidmodeļus sāka būvēt 12 gadu vecumā. Jau pēc diviem gadiem kļuva par čempionu valsts mērogā. Studējot Rīgas Politehniskajā institūtā, brīvajos brīžos viņš Tukumā vadīja pulciņu jaunajiem lidmodelistiem. Pēc studijām ceļš atveda uz Valmieru. Arī šeit sirdsdarbs turpinājās. Pēc darba dienas ugunsdzēšanas iekārtu rūpnīcā vakaros Valmieras jaunieši Gunāra vadībā Jauno tehniķu stacijā iepazina smalko lidmodeļu būvēšanas mākslu. Dalība Eiropa čempionātos, Pasaules čempionātos Latvijas izlases sastāvā un Pasaules kausa posmos. Latvija pārstāvēta sacensībās Rumānijā, Vācijā, Čehijā, Itālijā, Portugālē, Francijā, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Amerikas Savienotajās Valstīs u.c. Gunārs ir vairākkārtējs Latvijas čempions un godalgoto vietu ieguvējs. Garajā sasniegumu sarakstā arī atzīme par čempiona titulu Lietuvā un Baltijas kausu.

Šobrīd esot pelnītā atpūtā, 41 gads pagājis, izglītojot un ar savu piemēru iedvesmojot jauniešus. Tas ir neatsverams ieguldījums Valmieras tehniskās jaunrades attīstībā un jauniešu ieinteresēšanā inženierzinātņu jomā.

“Man patīk, ka lidmodeļu būvēšana ir dažādu prasmju apvienošana. Svarīga fizika, jāprot rasēt, jāapstrādā koks, jāvirpo – visu nemaz nevar uzreiz uzskaitīt. Tas nav vienkārši, tāpēc arī pacietība svarīga. Arī lidmodeļi ir dažādi: brīvi lidojošie, planieri, ar gumijas motoru, iekšdedzes dzinēju, radiovadāmie, telpu modeļi un vēl citi. Bērni attīsta dažādas prasmes, arī tās, kas, iespējams, skolā tik labi nepadodas, piemēram, matemātika, fizika, darbs ar dažādiem materiāliem,” stāsta Gunārs Puriņš.

Pašam kļūt par pilotu nav bijusi doma, tehniskās lietas gan interesējušas jau kopš bērnības. Arī pasauli Gunārs vairāk redz no tehniskās puses. “Man ir inženiera elektriķa izglītība, kādu laiku strādāju arī ar celšanas mehānismiem. Visu pamanu. Piemēram, agrāk, kad ar bērniem apmeklējām karuseļus, uzreiz redzēju, kur kaut kas nav līdz galam izdarīts. Arī tagad visu laiku gribas darboties – kaut kas jāsalabo, kaut kas jāuztaisa. Ietrenēta acs – uzreiz redz darbu.”

Gunārs rāda fotogrāfiju albumus. Skrejceļi dažādās pasaules malās, bet goda vietā – audzēkņi ar lidmodeļiem. Par katru bildi viņš var izstāstīt, kur tas bija, kā uzvedās lidmodeļi, kāds bija vējš, kā izdevās modeļu palaišana. Protams, bez jokiem arī neiztikt – kādreiz lidmodelis pazūd debesīs bez pēdām, citreiz jārāpjas tam pakaļ kokā. “Lidmodeļi man vienmēr patikuši, tāpat kā darbs ar bērniem. Joma ir unikāla – daudzi brīnās, kas tas vispār ir. Bet tur arī ir tas labums, ka jāstrādā ar sevi, jāattīsta dažādas prasmes. Tehniskā domāšana ir viens, bet tas ir liels darbs, tāpēc arī interesanti un vērtīgi.”

Aktuālais jautājums

Vai jums traucē mācību transporta līdzekļu pārvietošanās Valmieras ielās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Attīstības pārvaldes Teritorijas un pilsētplānošanas nodaļas zemes ierīkotāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt ar zemes ierīcību saistīto jautājumu risināšanu Pašvaldības Brenguļu, Kauguru, Trikātas, Plāņu pagastu un Strenču pilsētas administratīvajās teritorijās; - organizēt nekustamā īpašuma formēšanas procesus (sadalīšana, apvienošana, pirmreizēja uzmērīšana, apbūves tiesību zemes plāna pasūtīšana mērniekiem, robežu apsekošana) virzību; - veikt ar adresāciju (zemes vienību, ēku un būvju) un nosaukumu piešķiršanu, maiņu un likvidēšanu saistītos darbus; un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība zemes ierīcības jomā vai inženierzinātnēs; - teicamas latviešu valodas zināšanas un labas angļu valodas prasmes; - kompetences: teicama analītiskā domāšana un organizatoriskās spējas; prasme plānot un organizēt savu darbu; - labas iemaņas darbā ar datoru un biroja tehniku; - vēlama B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: - darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; - stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 890 EUR līdz 1035 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas; - drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Pieteikums zemes ierīkotāja/-s amatam”, līdz 2022.gada 16.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ZEMES IERĪCĪBAS INŽENIERIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-16

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Strenčos,Valkas ielā 2. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Veselības apdrošināšana; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Interesantu darbu stabilā uzņēmumā,mūsdienīgu darba vidi; Darba alga no EUR 650-700 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Strenčos,vai pieteikties personīgi pie veikala vadītājas,vai WhatsApp vai zvanot pa mob. tel.nr. +371 29906049. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 2, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-19 Kontaktpersona: CV sūtīt: cv@madara89.lv vai WhatsApp vai zvanot pa mob.tel.nr. 29906049 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” aicina savā komandā GRĀMATVEDI Galvenie amata pienākumi: • ikmēneša apsaimniekošanas rēķinu sagatavošana • citu debitoru rēķinu izrakstīšana • debitoru uzskaite un kontrole • nākamo periodu izdevumu uzskaite un kontrole • citu nepieciešamo grāmatvedības uzdevumu izpilde Prasības kandidātiem: • augstākā vai profesionālā izglītība finansēs, grāmatvedībā vai citā atbilstošā specialitāte • zināšanas grāmatvedību reglamentējošos normatīvajos aktos • pieredze grāmatveža darbā pēdējo 3 gadu laikā • vēlama pieredze darbā resursu vadības sistēmā “Horizon”, kas tiks uzskatīta par priekšrocību • labas MS Office zināšanas • labas komunikācijas un sadarbības prasmes • spēja organizēt darbu, kā arī patstāvīgi pieņemt lēmumus • teicamas latviešu un vēlamas labas krievu valodas zināšanas Piedāvājam: • atbildīgu darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē • veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu • pabalstu sistēmu dažādos nozīmīgos dzīves gadījumos • atalgojumu no EUR 1200 pirms nodokļu nomaksas Pieteikties līdz 2022.gada 19.oktobrim, sūtot CV un motivācijas vēstuli elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai uz adresi: SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Informējam, ka sazināsimies ar tiem pretendentiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 64207300. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201.

Mūsu partneri