Valmieras Ziņas

Valmieras autoentuziastu grupa “Girls n’Cars” aktīvi aizvadījušas savu pirmo sezonu

Lasīšanas laiks: 4 min

Jau gadu Valmieras apriņķī auto entuziastus pulcē atraktīvas meitenes no “Girls n’ Cars”, rīkojot braucienus, saliedējot līdzīgi domājošos un ne tikai. Lai gan klubs ir salīdzinoši jauns, par sevi manīt meitenes likušas ne vienā vien pasākumā. Līdz šim viņas ierūcinājušas Valmieras Olimpiskā centra stāvlaukumu, Vāverlaukumu(tā tiek dēvēts stāvlaukums Dīvaliņa ielā), kā arī Vildēnus. Par autokluba “Girls n’ Cars” darbību vairāk pastāstīja Elīna Spalviņa un Zane Zīverte, kuras ir vienas no kluba dibinātājām. 

Sākotnēji daļa no kluba biedrēm bija kādā citā Rīgas meiteņu autogrupā. Saprazdamas, ka Rīga tomēr ir par tālu, radās ideja par auto grupas izveidi te pat Valmierā. Kā jau iepriekš – meitenes sanāca kopā, lai patīkami pavadītu laiku, iedzertu kafiju, pavizinātos ar mašīnām – tikai tagad sev ērtākā vietā. Grupa aizsākās ar piecām jaunietēm, taču ideja kļuva nopietnāka. “Sākām domāt, ka jāpiesaista vēl meitenes, bet lai piesaistītu, mums vajadzēja nosaukumu, Instagram kontu un logo,” saka Zane. Meitenes stāsta, ka nonākšana pie nosaukuma esot bijis ilgs process. Sarežģījumus radīja nepārprotama un gaumīga nosaukuma izvēle, taču tad viņas nāca klajā ar “Girls n’Cars”, kas, tulkojot no angļu valodas, nozīmē “Meitenes un Mašīnas”. Tādēļ klubs sastāv vien no meitenēm, kurām auto ir kas vairāk kā vienkāršs pārvietošanās līdzeklis.

Vēl, lai piesaistītu jaunas biedres, “Girls n’Cars” mazajos izbraucienos gāja klāt pie šoferītēm un stāstīja par savu klubu, aicinot viņas pievienoties. “Viena meitene atklāja, ka bija ļoti samulsusi, kad piegājām klāt, taču tagad viņa ir ar mums klubā,” stāsta Elīna.

Šobrīd grupā ir 30 meitenes ne tikai no Valmieras, bet arī no Smiltenes un Limbažiem. Taču jāatzīst, ka jaunu biedru pieņemšana uz kādu laiku ir apturēta, jo grupa ir pievērsusies ne tikai meiteņu izbraucienu rīkošanai, bet arī citu auto entuziastu piesaistei pasākumos, kas prasa daudz resursu. Elīna un Zane atklāj, ka noteikti nevēlas aizmirst galveno grupas būtību – sievišķību – tādēļ joprojām tiek rīkoti pārbaucieni un sanākšanas tikai “Girls n’Cars” kluba biedru starpā. Nesen meitenes vienojās kopīgā braucienā, kur pie mašīnām piestiprināja Latvijas karogus, lai godinātu valsts svētkus, kā arī baudīja svētku maltīti. 

Pirms aptuveni gada “Girls n’Cars” devās savā garākajā braucienā Valmiera – Staicele – Salacgrīva – Valmiera, kas kopā bija aptuveni 250km garumā. Pārbaucienu organizēja grupas aizsācējas (5 meitenes), kura katra bija izveidojusi savu staciju ar uzdevumiem un balviņām, padarot braucienu neparastu. 

Par svarīgu elementu kluba darbībā kļuvusi arī pasākumu organizēšana. Zane stāsta: “Pusgada laikā mēs esam uzrīkojušas trīs iespaidīgus pasākumus,” ar ko meitenes noteikti var lepoties, jo pasākumus apmeklē arī cilvēki no Liepājas, Rīgas un citām pilsētām. 

Ideja par pasākumiem nāca kāda projekta ietvaros, kurā “Girls n’ Cars” piedalījās, kas bija arī viņu pirmais pasākums. Tas notika Vāverlaukumā. Meitenes cerēja, ka atbrauks vismaz 20 mašīnas, bet tā vietā atbrauca vairāk kā 150 auto. Tas bija liels solis kluba attīstībā. “Mēs gribam, lai cilvēkiem, kam patīk mašīnas, patīk tās skrūvēt un “tūnēt”, ir iespēja tās atrādīt pasākumos,” stāsta Zane un Elīna. Viņas ir priecīgas, ka savus auto brauc atrādīt arī Latvijā jau zināmi auto entuziasti. Sevišķi nozīmīgi atbalstītāji meiteņu rīkotajos pasākumos ir “Low Happens” un “V-muiža Tuning”.

Līdz šim apmeklētākais pasākums bijis Valmieras Olimpiskā centra stāvlaukumā. Meitenes atklāj, ka Valmieras OC bijuši ļoti atsaucīgi un par sadarbību vienoties problēmu nebija. Sarunājot teritoriju, jaunietes iesniedza plānu pašvaldībā un aiziet! 17. jūnijā stāvlaukumu piepildīja simtiem mašīnu un mūzika. Meitenes rīkoja konkursus sadarbībā ar uzņēmumiem, lai noteiktu zemāko auto, spilgtāk izgaismoto auto, labāko “tūningu”, iespaidīgus jauniešu auto, kā arī, neaizmirstot kluba būtību –  dāmu nominācija.

Visvairāk atzinības meitenes saņēmušas pēc Vildēnu copē rīkotā pasākuma 10. septembrī. Elīna un Zane stāsta, ka tas esot bijis vislabāk izplānotais pasākums. Organizēšanā tika ņemtas vērā iepriekš pieļautās kļūdas, kas esot uzlabojis pasākuma kvalitāti. Svarīgi minēt, ka šajā pasākumā bija arī vadītājs, ko meitenes uzskata par ļoti nozīmīgu kvalitātes noteicēju. Apmeklētājus priecēja ne tikai auto, bet arī dažādas aktivitātes – dzēruma brilles, avārijas simulators, izturības konkursi u.c. 

“Mums ir liels prieks, ka mūsu pasākumus ar vien vairāk apmeklē tieši ģimenes ar bērniem. Šī vairs nav vienkārša mašīnu sanāksme, bet jau kā vasaras festivāls. Protams, lielākais akcents ir uz auto, bet mēs neaizmirstam par vienkāršu izklaidi, atrakcijām, konkursiem un balviņām,” ar lepnumu saka meitenes. Ziemā “Girls n’ Cars” nekādus lielos pasākumus neplāno rīkot, taču sola maijā sezonas atklāšanu.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Kārliena” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā SOCIĀLO PEDAGOGU (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 16A, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 10,53 stundu slodzi nedēļā (0,351 likmes). Ja Tev ir vēlme: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • veidot lietišķu sadarbību ar Iestādes darbiniekiem, izglītojamiem, viņu vecākiem un citu institūciju darbiniekiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī sniegt informāciju par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un ja Tev ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 315,90 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumentu kopijas gaidīsim līdz 2022.gada 29.decembrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 16A, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā karliena@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 27856005. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 16A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-29 Kontaktpersona: CV, piet vēst.un izgl.dok.kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu karliena@valmiera.edu.lv

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada būvvaldes (turpmāk – Būvvalde) juriskonsultu/-i (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • izvērtēt būvniecības dokumentāciju atbilstoši Latvijas Republikā spēkā esošajiem lietu un saistību tiesību reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem; • sagatavot atbilžu, administratīvo aktu un uzziņu projektus uz fizisko un juridisko personu iesniegumiem par Būvvaldes kompetencē esošajiem jautājumiem; • atbilstoši Būvvaldes pilnvarojumam pārstāvēt Būvvaldi tiesā; • piedalīties Pašvaldības lēmumu, saistošo noteikumu un Būvvaldes iekšējo normatīvo aktu izstrādāšanā un sniegt ieteikumus par citu iestāžu sagatavoto ārējo normatīvo aktu projektiem; • sniegt juridiskas konsultācijas Būvvaldes darbiniekiem par Būvvaldes kompetencē esošajiem jautājumiem; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība tiesību zinātnēs; • vismaz 2 (divu) gadu darba pieredze specialitātē; • būvniecības procesu regulējošo normatīvo aktu pārzināšana; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, BIS portālā vai BIS 2 profilā un biroja tehniku; • kompetences: labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 10.mēnešalgu grupai no 970 EUR līdz 1135 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV) un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Juriskonsulta/-es amatam” līdz 2022.gada 15.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207124. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: JURISKONSULTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 25C, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-15 Kontaktpersona: CV, piet.vēst.,augst.izgl.dok.kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu:personals@valmierasnovads.lv

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes Īpašumu un infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļā BŪVINŽENIERI (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • organizēt un piedalīties būvniecības procesos Pašvaldības un tās iestāžu būvprojektu realizācijas laikā; • piedalīties būvprojektēšanas uzdevumu sagatavošanā, izvērtēt būvprojektus to izstrādes procesā; • veikt Pašvaldības būvju vizuālo/ tehnisko apsekošanu, atzinumu sagatavošanu, sniegt priekšlikumus un ieteikumus par prioritāri nepieciešamajiem Pašvaldības ēku un būvju remontdarbiem; • izstrādāt/ organizēt Pašvaldības vajadzībām nepieciešamās remontdarbu tāmes, veikt izmaksu aplēses investīciju projektiem; • piedalīties ES struktūrfondu līdzfinansēto būvobjektu projektu pieteikumiem un atskaitēm nepieciešamās būvprojektu un būvniecības dokumentācijas sagatavošanā; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība (vai tai pielīdzināma augstākā izglītība) būvniecības jomā; • vismaz trīs gadu praktiskā pieredze būvniecības jomā; • sertifikāts ēku būvdarbu vadīšanā, būvuzraudzībā tiks uzskatīts par priekšrocību; • normatīvo aktu pārzināšana būvniecības jomā; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību, pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, “Būvniecības informācijas sistēma” (BIS) portālā, Būvju informācijas modelēšanas (BIM) sistēmā un biroja tehniku; • B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1535 EUR līdz 1645 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Būvinženiera/-es amatam” līdz 2022.gada 15.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207138. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: BŪVINŽENIERIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-15 Kontaktpersona: CV, piet.vēst. un izgl.dok.kopiju ar norādi sūtīt uz personals@valmierasnovads.lv, 64207138.

Mūsu partneri