Valmieras Ziņas

Valmieras autoentuziastu grupa “Girls n’Cars” aktīvi aizvadījušas savu pirmo sezonu

Lasīšanas laiks: 4 min

Jau gadu Valmieras apriņķī auto entuziastus pulcē atraktīvas meitenes no “Girls n’ Cars”, rīkojot braucienus, saliedējot līdzīgi domājošos un ne tikai. Lai gan klubs ir salīdzinoši jauns, par sevi manīt meitenes likušas ne vienā vien pasākumā. Līdz šim viņas ierūcinājušas Valmieras Olimpiskā centra stāvlaukumu, Vāverlaukumu(tā tiek dēvēts stāvlaukums Dīvaliņa ielā), kā arī Vildēnus. Par autokluba “Girls n’ Cars” darbību vairāk pastāstīja Elīna Spalviņa un Zane Zīverte, kuras ir vienas no kluba dibinātājām. 

Sākotnēji daļa no kluba biedrēm bija kādā citā Rīgas meiteņu autogrupā. Saprazdamas, ka Rīga tomēr ir par tālu, radās ideja par auto grupas izveidi te pat Valmierā. Kā jau iepriekš – meitenes sanāca kopā, lai patīkami pavadītu laiku, iedzertu kafiju, pavizinātos ar mašīnām – tikai tagad sev ērtākā vietā. Grupa aizsākās ar piecām jaunietēm, taču ideja kļuva nopietnāka. “Sākām domāt, ka jāpiesaista vēl meitenes, bet lai piesaistītu, mums vajadzēja nosaukumu, Instagram kontu un logo,” saka Zane. Meitenes stāsta, ka nonākšana pie nosaukuma esot bijis ilgs process. Sarežģījumus radīja nepārprotama un gaumīga nosaukuma izvēle, taču tad viņas nāca klajā ar “Girls n’Cars”, kas, tulkojot no angļu valodas, nozīmē “Meitenes un Mašīnas”. Tādēļ klubs sastāv vien no meitenēm, kurām auto ir kas vairāk kā vienkāršs pārvietošanās līdzeklis.

Vēl, lai piesaistītu jaunas biedres, “Girls n’Cars” mazajos izbraucienos gāja klāt pie šoferītēm un stāstīja par savu klubu, aicinot viņas pievienoties. “Viena meitene atklāja, ka bija ļoti samulsusi, kad piegājām klāt, taču tagad viņa ir ar mums klubā,” stāsta Elīna.

Šobrīd grupā ir 30 meitenes ne tikai no Valmieras, bet arī no Smiltenes un Limbažiem. Taču jāatzīst, ka jaunu biedru pieņemšana uz kādu laiku ir apturēta, jo grupa ir pievērsusies ne tikai meiteņu izbraucienu rīkošanai, bet arī citu auto entuziastu piesaistei pasākumos, kas prasa daudz resursu. Elīna un Zane atklāj, ka noteikti nevēlas aizmirst galveno grupas būtību – sievišķību – tādēļ joprojām tiek rīkoti pārbaucieni un sanākšanas tikai “Girls n’Cars” kluba biedru starpā. Nesen meitenes vienojās kopīgā braucienā, kur pie mašīnām piestiprināja Latvijas karogus, lai godinātu valsts svētkus, kā arī baudīja svētku maltīti. 

Pirms aptuveni gada “Girls n’Cars” devās savā garākajā braucienā Valmiera – Staicele – Salacgrīva – Valmiera, kas kopā bija aptuveni 250km garumā. Pārbaucienu organizēja grupas aizsācējas (5 meitenes), kura katra bija izveidojusi savu staciju ar uzdevumiem un balviņām, padarot braucienu neparastu. 

Par svarīgu elementu kluba darbībā kļuvusi arī pasākumu organizēšana. Zane stāsta: “Pusgada laikā mēs esam uzrīkojušas trīs iespaidīgus pasākumus,” ar ko meitenes noteikti var lepoties, jo pasākumus apmeklē arī cilvēki no Liepājas, Rīgas un citām pilsētām. 

Ideja par pasākumiem nāca kāda projekta ietvaros, kurā “Girls n’ Cars” piedalījās, kas bija arī viņu pirmais pasākums. Tas notika Vāverlaukumā. Meitenes cerēja, ka atbrauks vismaz 20 mašīnas, bet tā vietā atbrauca vairāk kā 150 auto. Tas bija liels solis kluba attīstībā. “Mēs gribam, lai cilvēkiem, kam patīk mašīnas, patīk tās skrūvēt un “tūnēt”, ir iespēja tās atrādīt pasākumos,” stāsta Zane un Elīna. Viņas ir priecīgas, ka savus auto brauc atrādīt arī Latvijā jau zināmi auto entuziasti. Sevišķi nozīmīgi atbalstītāji meiteņu rīkotajos pasākumos ir “Low Happens” un “V-muiža Tuning”.

Līdz šim apmeklētākais pasākums bijis Valmieras Olimpiskā centra stāvlaukumā. Meitenes atklāj, ka Valmieras OC bijuši ļoti atsaucīgi un par sadarbību vienoties problēmu nebija. Sarunājot teritoriju, jaunietes iesniedza plānu pašvaldībā un aiziet! 17. jūnijā stāvlaukumu piepildīja simtiem mašīnu un mūzika. Meitenes rīkoja konkursus sadarbībā ar uzņēmumiem, lai noteiktu zemāko auto, spilgtāk izgaismoto auto, labāko “tūningu”, iespaidīgus jauniešu auto, kā arī, neaizmirstot kluba būtību –  dāmu nominācija.

Visvairāk atzinības meitenes saņēmušas pēc Vildēnu copē rīkotā pasākuma 10. septembrī. Elīna un Zane stāsta, ka tas esot bijis vislabāk izplānotais pasākums. Organizēšanā tika ņemtas vērā iepriekš pieļautās kļūdas, kas esot uzlabojis pasākuma kvalitāti. Svarīgi minēt, ka šajā pasākumā bija arī vadītājs, ko meitenes uzskata par ļoti nozīmīgu kvalitātes noteicēju. Apmeklētājus priecēja ne tikai auto, bet arī dažādas aktivitātes – dzēruma brilles, avārijas simulators, izturības konkursi u.c. 

“Mums ir liels prieks, ka mūsu pasākumus ar vien vairāk apmeklē tieši ģimenes ar bērniem. Šī vairs nav vienkārša mašīnu sanāksme, bet jau kā vasaras festivāls. Protams, lielākais akcents ir uz auto, bet mēs neaizmirstam par vienkāršu izklaidi, atrakcijām, konkursiem un balviņām,” ar lepnumu saka meitenes. Ziemā “Girls n’ Cars” nekādus lielos pasākumus neplāno rīkot, taču sola maijā sezonas atklāšanu.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” aicina darbā jaunatnes darbinieku/-ci uz nenoteiktu laiku. Ja Tu vēlies: • organizēt darbu ar jaunatni Valmieras pilsētā; • sadarboties ar jaunatnes politikas īstenošanā iesaistītajām personām un institūcijām; • īstenot un koordinēt informatīvus un izglītojošus pasākumus; • konsultēt jauniešus par pasākumu un projektu izstrādi, īstenošanu, kā arī veicināt jauniešu personības attīstību; un Ja Tev ir : • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • labas angļu valodas zināšanas; • kompetences: vēlme strādāt radoši un piemīt pašiniciatīva; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; pozitīva un atbildīga attieksme pret darbu; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu, saskaņā ar valsts un pašvaldības izvirzītajām prioritātēm jaunatnes politikas jomā; Par priekšrocību tiks uzskatīta: • pieredze jaunatnes politikas īstenošanā; • zināšanas un izpratne par jaunatnes lietām un tās reglamentējošiem dokumentiem; • augstākā izglītība sociālajās zinībās un apgūta jaunatnes darbinieka apmācību programma; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 720 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 758 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • interesantu, radošu, dinamisku un atbildīgu darbu; • darba vietu Valmieras Jauniešu mājā; • radošu, atsaucīgu kolektīvu; • iespējas profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas. Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz vinda@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda”, adrese: Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” jaunatnes darbinieka/-ces amatam”, līdz 2023.gada 14.jūnijam. Tālrunis papildu informācijai: 25663933. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: JAUNATNES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-06-14

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 4.80 €/h (pēc pārbaudes laika 5,50 €/h) Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 16.06.2023. uz e-pastu – megija.stalberga@voc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-16 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā vidējās izglītības skolotāju angļu valodā (uz nenoteiktu laiku). ja Tev ir vēlme: • īstenot izglītības programmu mācību priekšmetā Angļu valoda atbilstoši Valsts izglītības standartam; • piedalīties Iestādes pedagoģiskajās sēdēs, mācību priekšmeta jomas darbā, metodiskajās sanāksmēs; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: psiholoģiskā noturība un augsta emocionālā inteliģence; precizitāte; prasme strādāt komandā; komunikācijas un sadarbības prasmes; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; spēja reaģēt uz izglītojamo vajadzībām, kā arī motivēt izglītojamos darbam; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 1020 EUR mēnesī par vienu pedagoģisko likmi pirms nodokļu nomaksas; • pilnu darba slodzi (30 kontaktstundas/nedēļā, 1320 kontaktstundas/gadā); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli un CV lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz vdmv@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā, adrese: Purva iela 12, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Angļu valodas skolotājs/-a”, līdz 2023.gada 1.jūlijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207362. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: VISPĀRĒJĀS VIDĒJĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-07-01

Mūsu partneri