Valmieras Ziņas

Ģimenes aicina doties ekskursijā “Sprīdīša piedzīvojumi”

Svētdien, 29. jūlijā, no plkst.13.00 līdz 15.00 Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina interesentus kopā ar Valmieras tūristu gidi Lolitu Dreimani doties īpašā pilsētas svētku ekskursijā “Sprīdīša piedzīvojumi”, portālu “Valmieras ZIņas” informēja Valmieras Tūrisma informācijas centra Tūrisma projektu vadītāja Inita Nerātne.

Ģimenes ar bērniem, valmieriešus, pilsētas viesus un citus interesentus gide gaidīs Vecpuišu parkā pie dzeramā ūdens pumpja, lai dotos maršrutā, kas aizvedīs līdz nesen atklātajai Ģīmes dabas takai.

Izstaigājis teātrus un tālas zemes, Sprīdītis šogad sasniegs 115 gadu vecumu – tāds Sprīdītis, kādu mums to aprakstījusi rakstniece Anna Brigadere. Var droši teikt, ka Latvijā puisēns īkšķīša augumā ir varenāks par varenu. Bet spēku tas smēlies no latviešu tautas pasakas, kur pārbaudījumus pievarēja ar sprungulīti, svilpīti, paša drosmi un attapību.

Interesenti varēs iepazīt kādu no Vecpuiša parka dižkokiem, atrast Pētera Lūča egli, gūt priekšstatu par dažādiem augiem, kukaiņiem, zivīm un citām dzīvajām radībām, kuras mīt Ģīmes dabas takā un Ģīmes upītē, kā arī uzzināt par izciliem dabas pētniekiem. Ekskursijas laikā interesantus stāstus papildinās aktivitātes. Būs kopīga dižkoku mērīšana, Sprīdīša dziesmas dziedāšana un citi pārsteigumi.

Dalība ekskursijā ir bez maksas un bez iepriekšējas pieteikšanās. Ekskursija būs piemērota ģimenēm ar bērniem, bet vēršam uzmanību, ka ne visās vietās varēs izbraukt ar bērnu ratiņiem.

Svinot pilsētas svētkus, 28.jūlijā plkst.13.00 aicinām arī uz kopīgu mākslas filmas “Sprīdītis” skatīšanos koncertzālē “Valmiera”. Ieeja pasākumā bez maksas. Svētku laikā Vecpuišu parks pārtaps par parku ģimenēm, kurā aicinām doties izjādēs ar poniju, apmeklēt dažādās radošās darbnīcas, uzņemt kustīgo bildi fotostūrītī, spēlēt āra lielformāta spēles, vērot cirka izrādes, apgleznot radošajās darbnīcās zivis, pēcpusdienā aplūkot retro auto un piedalīties citās aktivitātēs. 

Valmieras pilsētas svētku programma apskatāma šeit. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri