Valmieras Ziņas

Gaujas kreisajā krastā veido brīvi izmantojamus pludmales volejbola un futbola laukumus

Airēšanas bāzes “Krāces” teritorijā Valmierā uzsākta divu pludmales volejbola laukumu un viena pludmales futbola laukuma izveide. Abi laukumi būs publiski brīvi pieejami fiziski aktīvai brīvā laika pavadīšanai. Laukumu izveides mērķis ir veicināt fiziski aktīvu valmieriešu dzīvesveidu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

“Mūsu kā pašvaldības uzdevums sportiski aktīva, veselīga dzīvesveida veicināšanas jomā ir radīt vidi, kurā valmieriešiem patiktu un būtu vēlēšanās nodarboties ar fiziskām aktivitātēm. Protams, tie ir dažādi veselību un fizisko aktivitāti veicinoši pasākumi, taču vispirms tā ir arī atbilstoša sporta infrastruktūra,” nepieciešamību veidot brīvi pieejamu publisko sporta infrastruktūru pamato Rihards Zalte, Valmieras pilsētas pašvaldības galvenais sporta projektu vadītājs.

“Ņemot vērā iedzīvotājam draudzīgas pilsētvides plānošanas principus, būtiski rast risinājumus, lai fiziskās aktivitātes rosinoša infrastruktūra būtu pēc iespējas daudzveidīga, dažādiem sporta veidiem piemērota un atrastos pēc iespējas tuvāk cilvēku dzīvesvietām,” sporta infrastruktūras plānošanas principus skaidro Valmieras pilsētas pašvaldības galvenā arhitekte Zanda Lapsa.

Gaujas krastos esošās Daliņu pludmales volejbola laukumi vasarā lielākoties ir ļoti noslogoti. Būtiski arī, ka airēšanas bāzes “Krāces” teritorijā veidotais pludmales futbola laukums būs pirmais šāda veida laukums Valmierā. Pludmales volejbola un futbola spēlēšanai atbilstošākā vieta ir dabiskajām ūdenstilpēm tuvumā esošās pludmales zonas. Tādēļ par jauno sporta laukumu atrašanās vietu izvēlēta pilsētas pašvaldībai piederošā airēšanas bāze “Krāces” teritorija, kur tiek nodrošināta pastāvīga uzturēšana un uzraudzība.

Sporta laukumi tiek veidoti krastu zonā, kur augsne piesārņota ar atkritumiem, tai skaitā stikla lauskām. Tādēļ grunts virsējā kārta tiek noņemta, tās vietā pa virsu uzberot 40 cm biezu smilšu kārtu. Tā kā laukumi paredzēti tieši pludmales sporta veidiem, cietais segums laukumos nav plānots.

Jaunie sporta laukumi nebūs paredzēti plaši apmeklētu, publisku sporta sacensību norisei. Tādēļ papildu jau šobrīd airēšanas bāzē “Krāces” notiekošo sporta pasākumu radītajai slodzei minētajā teritorijā nav paredzams būtisks automašīnu skaita vai trokšņa pieaugums.

Laukumu izveidi atbilstoši tirgus izpētes rezultātiem veic SIA “NCC BALTIC”. To ierīkošanas izmaksas ir 11 117,00 EUR ar PVN. Tiks uzstādīti pludmales volejbola stabi un tīkli, kā arī metāla futbola vārti 2370,00 EUR ar PVN vērtībā, kas tiek segti no Valmieras pilsētas pašvaldības budžeta.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

„Valsts augu aizsardzības dienests (reģ.Nr.90000042982) izsludina konkursu uz vakanto ierēdņa amatu – Vidzemes reģionālās nodaļas vecākais inspektors Prasības pretendentiem: - atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām - augstākā izglītība lauksaimniecībā, mežsaimniecībā vai bioloģijā - darba pieredze attiecīgajā profesijā vai specialitātē, vēlama lauksaimniecībā - vēlamas zināšanas par augu karantīnas jomu un sēklu kontroles jomu regulējošiem normatīviem aktiem - dokumentu un tekstu sagatavošanas prasmes - autovadītāja apliecība - prasme strādāt ar datoru - spēja pieņemt lēmumus savu pilnvaru robežās un uzņemties atbildību   Galvenie darba uzdevumi: - uzraudzīt un kontrolēt normatīvo aktu izpildi sēklu aprites jomā un fitosanitārās uzraudzības un kontroles jomā - sastādīt pārbaudes aktus - sniegt konsultācijas savas kompetences ietvaros augu karantīnas un sēklu aprites jomā - ņemt augu un augu produktu paraugus - sagatavot darba plānus un pārskatus par savu pienākumu izpildi dienestā noteiktajā kārtībā un termiņos - ikdienas darbs saistīts ar izbraukumiem  Ierēdņa dienesta vieta Valmiera Pieteikuma dokumenti iesniedzami Valsts augu aizsardzības dienesta Personāla daļā 20 kalendāro dienu laikā no sludinājuma publicēšanas, Rīgā, Lielvārdes ielā 36, tālr. 67027219 vai e-pasts: personals@vaad.gov.lv”.   Profesija: VECĀKAIS INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-05 Kontaktpersona: Personāla Daļa

Biedrības “Latvijas Samariešu apvienība”, reģ. Nr. 40008001803, dienests “Samariešu atbalsts mājās” aicina darbā izbraukuma brigādes aprūpētāju darbam Vidzemē (Valmiera, Cēsis, Smiltenes novads u.c.) uz pilnu slodzi Darba pienākumi: Nodrošināt klientu sociālo aprūpi mājās un ar to saistītās darbības (personiskā aprūpe mobilā aprūpes kompleksā, malkas ienešana, produktu piegāde u.c.) Vadīt speciāli aprīkotu aprūpes auto- mobilo aprūpes kompleksu. Piedāvājam: Sociālās garantijas Stabilu atalgojumu (750 eiro pirms nodokļu nomaksas par pilnu slodzi) Atsaucīgu un draudzīgu kolektīvu Apmācības darba pienākumu apguvei Prasības: vismaz vidējā/profesionālā vidējā izglītība un pieredze aprūpes darbā B kategorijas autovadītāja apliecība un labas auto vadīšanas prasmes Labas latviešu un krievu valodas zināšanas Prasme plānot savu darbu un organizēt darba procesu Labas komunikācijas spējas, iejūtība Spēja strādāt komandā Augsta atbildības sajūta CV lūdzam līdz 2021. gada 25.aprīlim sūtīt uz e- pastu:  aprupesdarbi@samariesi.lv ar norādi - Vidzemei. Kontakttālrunis uzziņām: Sandra Kārkliņa (25691392). Profesija: APRŪPĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-04-25 Darba sākšanas datums: 2021-05-05 Kontaktpersona: Sandra Kārkliņa Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri