Valmieras Ziņas

Gaujā pie Valmieras augstākais ūdens līmenis šajā pavasarī

Gaujā pie Valmieras ūdens līmenis pēdējās dienās sasniedzis augstāko atzīmi šajā pavasarī. Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem, kopš 4.marta sākās straujš ūdens līmeņa kāpums, sasniedzot augstāko atzīmi 1,41 metrs virs novērojumu stacijas nulles atzīmes 11.martā. Šodien līmenis nedaudz nokrities līdz 1,35 metru atzīmei.

Pagājušā gadā 13.martā ūdens līmenis sasniedza vien 0,44 metrus, savukārt augstākais ūdens līmenis 1,47 metri bija 12. un 13. aprīlī. Savukārt kopš 2018.gada 22.maija līdz pat 2019.gada 6.janvārim, izņemot tikai vienu dienu – 1.decembri, ūdens līmenis Gaujā bija zem stacijas nulles atzīmes. Zemākais punkts, – 0,40 metri,  tika sasniegts pērnā gada 22., 25. un 26. septembrī, kā arī 20. un 21.oktobrī.

Šāda situācija izveidojās, jo 2018.gadā lielākajā daļā mēnešu Gaujas baseinā nokrišņu daudzums bija būtiski zem normas: janvārī –  98% no mēneša normas, februārī – 42%, martā – 28%, aprīlī – 121%, maijā – 54%, jūnijā – 89%, jūlijā – 46%, augusta – 82%, septembrī – 65%, oktobrī – 83%, novembrī – 38% un decembrī – 39%.

Pagājušā gadā kopumā vidējā upju notece ne tikai Gaujā, bet arī citās Latvijas upēs bija zem ilggadēji vidēji novērotajām vērtībām, sākot no marta.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

BAZALTS – viena no straujāk augošajām būvkompānijām Vidzemē aicina pievienoties TEVI mūsu kopīgo komandas mērķu sasniegšanai: Aicinām mūsu komandai pievienoties finanšu direktoru/i. Darba apraksts: Nodrošināt uzņēmuma finanšu politikas un stratēģijas izstrādi ar mērķi uzlabot finanšu vadības un kontroles sistēmu Izstrādāt, standartizēt un organizēt atskaišu sistēmu Vadīt un organizēt budžeta plānošanu, pārskatīšanu, kontrolēt tā izpildi, ienākumu un izdevumu prognožu sastādīšana, gatavot priekšlikumus rīcības plānam budžeta neizpildes gadījumā. Plānot un organizēt finanšu līdzekļu plūsmu, pārraudzīt krājumu atlikumus un pieņemt citus ar finanšu plānošanu saistītus lēmumus Realizēt debitoru norēķinu kontroli Nodrošināt uzņēmuma kredītsaistību kontroli Nodrošināt investīciju programmu izstrādi un izpildi, uzņēmuma rezervju un uzkrājuma fondu plānošanu Plānot finanšu uzskaites un aprites procesus un procedūras Gatavot informāciju un dokumentus vadības sapulcēm Prasības kandidātiem: Augstākā izglītība ekonomikā, grāmatvedībā vai finansēs Vismaz 3 gadu pieredze finanšu nodaļas vadītāja/finanšu direktora amatā Labas grāmatvedības zināšanas un pieredze vadības atskaišu, budžeta un naudas plūsmas sastādīšanā Teicamas latviešu, krievu valodas zināšanas Teicamas MS Excel zināšanas Stratēģiskā un biznesa domāšana Uzņēmums piedāvā: Intensīvu, dinamisku darbu uz sasniegumiem vērstā komandā Personīgās un profesionālās pilnveides, pieredzes iegūšanas iespējas Konkurētspējīgu atalgojumu Modernu, inovatīvu darba vidi Lai pieteiktos, sūtiet CV ar norādi “Finanšu direktors” uz e-pastu personals@bazalts.lv . Profesija: FINANŠU DIREKTORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas laukums 7, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-20 Kontaktpersona: Sūtīt CV ar amata norādi uz personals@bazalts.lv .

Mūsu partneri