Valmieras Ziņas

Foto: Valmieras Viestura vidusskolā atklāta grāmata par skolēnu teātri “Sprīdītis”

Lasīšanas laiks: 2 min

Piektdien, 30.janvārī, Valmieras Viestura vidusskolā (VVV) atklāta grāmata ““Sprīdītis” Laimīgajā zemē”, kas veltīta skolotājam un režisoram Zigurdam Ķesterim, Valmieras Viestura vidusskolai un visiem skolēnu teātra dalībniekiem, draugiem, atbalstītājiem.

Pasākumā tika rādīti skolā daudz spēlētu izrāžu fragmenti: no izrādes “Velniņi”, kas Z.Ķesterim ļoti patika un ko viņš dēvējis par vienu no gaišākajiem darbiem, no izrādes “Romeo un Džuljeta”, “Aladins un burvju lampa”, kurā galveno lomu skolas gados spēlējis Valmieras teātra aktieris Tālivaldis Lasmanis, no izrādes “Fantāzijas”, kas ir viens no Viestura skolas brendiem. Skatītājiem bija iespējams vērot arī mūsu laiku iestudējumu fragmentus no izrādēm “Īkstīte”, “Bildinājums” un, protams, “Sprīdītis”.

Par ieguldīto darbu un atbalstu Goda zīmi – sudraba nozīmīti “Sprīdītis”, skolēnu teātra režisors Roberts Segliņš pasniedza grāmatas autoram Mārim Lapsiņam un režisora Zigurda Ķestera dzīvesbiedrei Inesei Ķesterei.

Valmieras Viestura vidusskolas teātris “Sprīdītis” ir šobrīd vienīgais oficiālais skolēnu teātris Latvijā, kurā audzēkņiem iespējams mācīties teātra klasēs. Jaunieši, kuriem šī joma tuva, uz Valmieru no dažādām Latvijas vietām mācīties brauc jau kopš “Sprīdīša” pirmsākumiem. Katrai teātra klasei ir sava dziesma. Dažas no tām izskanēja grāmatas atvēršanas svētkos, kuros piedalījās VVV audzēkņi, pedagogi, “Sprīdīša” dalībnieki, absolventi un atbalstītāji.

Māris Lapsiņš, viens no grāmatas autoriem, par teātra dibinātāju Z.Ķesteri saka:

“Viņu visi cienīja. Viņš reizēm bija skarbs, bet vienmēr patiess. Ar savu īpašo dzīves uztveri uz labo pusi palīdzēja mainīties arī skolēniem, jo jāņem vērā, ka Valmierā tolaik sabrauca un bez vecāku uzraudzības kopmītnē uzturējās pusaudži no dažādām Latvijas vietām. Darbs bija nopietns, bet atklāts arī daudz talantu. Viņš bija tēvišķīgi gādīgs, daudz puišiem palīdzēja savākties, lai beigtu skolu.”

Roberts Segliņš, tagadējais “Sprīdīša” režisors portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja, ka ar jauniešiem darboties ir ļoti interesanti:

“Tas ir laiks, kad cilvēks sāk patstāvīgi domāt un analizēt. Teātris var ļoti daudz palīdzēt, dot plašāku skatījumu. Uzskatu, ka tajā vietā, kur ir teātris, ir labestīga aura. Un Valmierā tāda ir.”

Gan R.Seglinš, gan M.Lapsiņš ir ilggadējā režisora audzēkņi, “Sprīdīša” absolventi.

Grāmatas autori par atbalstu nozīmīgā darba izdošanā pateicas Valmieras pilsētas pašvaldībai un Taipejas misijai Latvijas Republikā.

Intervijā portālam “Valmieras Ziņas” grāmatas veidotājs M.Lapsiņš atzina, ka sarunas ar absolventiem, no kuriem daudzi kļuvuši par aktieriem, bijušas ļoti emocionālas un devušas lielu pozitīvu lādiņu. 

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā  Galveno speciālistu metodiķi uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 1248 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes termiņa, papildatvaļinājums) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt pieaugušo izglītības (pilnveides, tālākizglītības, neformālās izglītības, meistarklašu, darbnīcu) programmas un to īstenošanu Izstrādāt pieaugušo izglītības mācību priekšmetu, moduļu programmas, tematiskos plānus Sagatavot dokumentāciju pieaugušo izglītības resursu centra sniegto pakalpojumu nodrošināšanai (e-klase, edy365.com, akti, līgumi, rīkojumi, atskaites, sarakstes dokumentācija) Plānot pieaugušo izglītības publicitāti un īstenot reklāmas pasākumus izglītojamo piesaistei Prasības pretendentam: · Pirmā līmeņa profesionālā augstākā vai augstākā izglītība (vēlams uzņēmējdarbībā, ekonomikā, vadības zinātnēs) Vēlama praktiskā darba pieredze pieaugušo izglītības jomā Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze mācību darba satura un mācību priekšmeta didaktikas pārzināšana Labas prasmes lietvedībā Valsts valodas prasme augstākajā līmenī Labas komunikācijas prasmes B kategorijas autovadītāja apliecība Tālrunis informācijai: Direktores vietniece Inga Zariņa-Bojāre 29191344 CV, motivācijas vēstuli un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Galvenā speciālista metodiķa vakancei” līdz 2024.gada 21.februārim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: GALVENAIS SPECIĀLISTS METODIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-08 Darba sākšanas datums: 2024-04-09 Kontaktpersona: Inga Zariņa-Bojāre Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri