Valmieras Ziņas

Foto: Valmieras muzejā atklāta izstāde “Mana tautastērpa ceļš”

Mārtiņdienas vakarā, 10.novembrī, ar kultūras ministres Daces Melbārdes un Valmieras mēra Jāņa Baika piedalīšanos Valmieras muzeja Izstāžu namā tika atklāta izstāde “Mana tautastērpa ceļš”. Piedāvājam fotoreportāžu no pasākuma.

Ideja par izstādi radusies, atbalstot kustību “Katram savu tautastērpu” ceļā uz Latvijas simtgadi. Tie ir stāsti par tautastērpu kā pašapziņas simbolu, rosinot cilvēkus sajust saikni ar šo kultūras mantojumu.

Izstādē skatāmi tautastērpi – arheoloģiskie, etnogrāfiskie, to rekonstrukcijas, atdarinājumi, interpretācijas. Tie ir tautastērpi, kas neglabājas muzeja krājumos un neapput lādēs. Tie tiek godam nēsāti.

Izstādē redzami vairāk nekā 90 latviešu tautastērpi. Apmeklētājiem ir iespēja redzēt bijušās valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas un viņas vīra Imanta Freiberga, kultūras ministres Daces Melbārdes, grafiķes Dagnijas Pārupes, horeogrāfa Jāņa Ērgļa, viesturietes Baibas Sipenieces-Gavares, dziedātāju Ances Krauzes un Renāra Kaupera, horeogrāfa Agra Daņiļeviča, diriģenta Inta Teterovska, kā arī divu pāru tautastērpus, kas vilkti, sakot “jā” vārdu, un vēl daudz citu.

Izstādes dalībnieki pasūtījuši, pirkuši vai paši darinājuši tautastērpu. Tie ir unikāli, jo savijušies ar valkātāja personību. Apmeklētāji varēs iepazīties arī ar iedvesmojošiem stāstiem par katra tērpa tapšanu, valkāšanu vai kādu citu notikumu, kas ar to saistīts.

Tāpat izstādē par tautastērpiem savu redzējumu sniedz mākslinieks Valdis Celms, skaidrojot gan par zīmēm, gan latvisko pasaules skatījumu, cilvēka vietu pasaulē. Arī viņš ar dzīvesbiedri Guntu piedāvā apmeklētājiem apskatei savus tautastērpus.

Izstādi papildina interaktīvā spēle ar iespēju izvēlēties arheoloģiskus vai etnogrāfiskus tērpus, kā arī uzzināt vairāk par tautastērpiem Vidzemes novados. Būs muzejpedagoģiskā programma skolēniem, kā arī fotogrāfa Raivo Sarelainena bilžu stāsti.

Ekspozīcija būs skatāma līdz Zvaigznes dienai, 2018.gada 6.janvārim.

Izstādes tapšanu atbalstīja Valmieras pilsētas pašvaldība, Vidzemes plānošanas reģions, Valsts kultūrkapitāla fonds mērķprogrammā ”Latvijas Valsts mežu atbalsts kultūras programmām reģionos”. Informatīvie atbalstītāji: laikraksts “Tava izvēle”. Izstādes atklāšanu atbalsta: Valmiermuižas alus virtuve, krodziņš “Pils ķēķis”, kaņepju saimniecība “Adzelvieši”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA “BEST WOOD Europa” aicina darbā apkures/ katlu KURINĀTĀJU. Darba apraksts: Apkures iekārtu apkalpošana, kurināšana. Sekot apkures iekārtu kontroles aparatūras rādītājiem saskaņā ar katlu ekspluatācijas noteikumiem un instrukcijām. Sekot apkures iekārtu armatūru, cirkulācijas sūkņu, dūmsūkņa, skursteņa un dūmvadu tehniskajam stāvoklim un to drošai ekspluatācijai. Veikt apkures iekārtu uzturēšanu pastāvīgā darba kārtībā. Fiksēt uzskaites datus reģistrācijas žurnālos. Prasības kandidātiem: Augsta atbildības sajūta. Apkures krāšņu/ katlu kurinātāja sertifikāts/operatora apliecība. Pieredze profesijā. Uzņēmums piedāvā: Stabilu darba vietu. Konkurētspējīgu atalgojumu. Daļēji apmaksātas pusdienas. Apmaksātus ceļa izdevumus no Valmieras. Ražotnes atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245. Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks. Darba laika veids: maiņu darbs. Alga: EUR 4,25 bruto stundā (papildus piemaksas par apzinīgi veiktu darbu). Pieteikšanās: sūtīt CV norādi “Kurinātājs_Brenguļi” uz e-pastu bwe@bwe.lv līdz 2019.gada 27.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 24966076. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: APKURES /KRĀŠŅU KURINĀTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Zālītes, Brenguļu pag., Beverīnas nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-27 Kontaktpersona: CV ar profesijas norādi sūtīt uz e-pasta adresi bwe@bwe.lv, t. 24966076.

Mūsu partneri