Valmieras Ziņas

FOTO: Valmierā ienāk pavasaris un Lieldienas

Otrdiena, 7.aprīlis, Latvijā bija necerēti silts, termometra stabiņš bija uzkāpis līdz +17. Pastaigājoties pa pilsētu, bija sajūta, ka nekādas pandēmijas nav, ir parastā ikdiena – ielās brauc automašīnas, māmiņas pastaigājas ar bērnu ratiņiem, sākusies motociklistu sezona, Gaujmalā ik pa dažiem metriem sēž makšķernieki, parkos un dārzos uzziedējuši krokusi, siltais pavasara vējš dzenā pērnās lapas un brīžiem uzsviež gaisā putekļu vērpetes… Tāda sirreāla sajūta, salīdzinot ar tukšajām ielām un stingrajiem ierobežojumiem citviet pasaulē.

Protams, arī Valmierā par koronavīrusu liecina gan slēgtas ēdināšanas iestādes un no pircējiem patukšie (bet pārtikas pilni!) veikali, slēgtie rotaļlaukumi, skolēnu trūkums ielās. Neviena afiša neaicina iedzīvotājus apmeklēt koncertus, kino un teātrus, bet uz saimniecības preču veikala durvīm lasāms uzraksts: Pārdošanā dezinfekcijas līdzekļi!

Lai ievērotu distancēšanos un higiēnas normas, lai neradītu vēlmi visiem čupoties centrā pie zaķiem, olām un šūpolēm, Valmierā šajās Lieldienās nekādu lielo dekoru nebūs. Toties saulainākam un priecīgākam prātam jau tagad puķu dobēs tiek stādītas lielziedu atraitnītes. Puķu dzeltenās sejiņas jau raugās no dobēm pie Valmieras domes, bet starp „Valletu” un kultūras centru tieši tobrīd tika stādītas dzeltenas un zilas atraitnītes – Valmieras karoga krāsā. Apzaļumošanas darbu vadītāja Dzintra Miķelsone ar kolēģiem no „Valmieras namsaimnieka” rūpējās, lai no Jēkabpils vestie stādiņi glīti sarindotos pilsētas puķu dobēs.

Par pavasarīgu un Lieldienu noskaņu savās mājās, savā uzņēmumā un iestādē var parūpēties arī katrs pats. Daudzviet privātmājās bērnus gaida šūpoles, dārzos izauguši olu krūmi, dažādi dekori izvietoti pie veikalu ieejām un pašos veikalos. Pie muzeja sānu sienas rindā savus īrniekus gaida gan paveci, gan pavisam svaigi putnu būrīši, dārzos skanīgi svilpo strazdi. Kāds lirikas cienītājs uz tiltiņa pār Rātsupīti uzrakstījis dzejas rindas, un tas liek apstāties daudziem pastaigu mīļotājiem. Kā parasti, par īpašu un mīļu dekoru parūpējusies maiznīca „Liepkalni”. Šogad uz viņu durvīm satupuši veseli pieci zaķēni!

Pūpoli, pūpoli, apaļi kā olas, slimība ārā, veselība iekšā! – Ja Pūpolsvētdienā visi saņēma šo novēlējumu, tad koronvīrusam pēc Lieldienām vajadzētu atkāpties…

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri