Valmieras Ziņas

Foto: Valmierā aizvadīta Muzeju nakts

Sestdien, 19.maijā, Latvijā 14.reizi norisinājās Muzeju nakts, Latvijas simtgadē izvēloties tēmu “Šūpulis”. Valmieras muzejā notika izstāžu atklāšana, radošās darbnīcas, vides ekskursija, gongu skaņu meditācija, kā arī nakts koncerts.

Muzeju nakts Valmierā sākās ar tekstilmākslinieces Dzintras Vilks izstādes “Gadalaiki” un keramiķes Eleonoras Pastares izstādes “Meditācijas” atklāšanu. Gaujas krastā pie Garšaugu dārza interesentus gaidīja hidrobiologs Andris Urtāns, kurš pastāstīja par gliemeni un tās mājvietu – Riņņu kalnu, kas mūsu apkaimē bijis lielākais gliemežu “restorāns”. Senos laikos bija ierasti vākt olbaltumvielām bagātās gliemenes. Kalnā atklātais gliemežvāku slānis apliecina, ka tas bijis iecienīts iztikas avots mūsu senčiem. 

Cita veida mājvietu – ligzdu – vairāk varēja iepazīt, apmeklējot Hanzas namiņus. Ekspresizstādē “No ligzdas līdz šūpulim” bija apskatāmas vairākas putnu vairs neapdzīvotas ligzdas un būrīši. Tāpat izstādē bija skatāmi Valmieras pusē fotogrāfijās iemūžināti putni. 

Pie “Stārķa ligzdas”, sākās ekskursija vēsturnieces Ingrīdas Zīriņas vadībā. Pusotras stundas laikā interesenti varēja uzzināt, kas ir “Stārķa ligzda”, kāds viduslaikos bija pilsētas aizsargmūris un ko tur savulaik ir atraduši arheologi, kā arī citus interesantus stāstus. Ekskursijas turpinājumā varēja iepazīt Ģīmes dzirnavas un jaunizveidoto Ģīmes dabas takas pie Valmieras sākumskolas.

Muzeja iekšpagalmā pie ozola norisinājās gongu skaņu meditācija “Sirds mājas” Daces Straumes vadībā. Savukārt nakts koncertā pilsdrupu estrādē uzstājās Arturs Gruzdiņš.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri