Valmieras Ziņas

Foto: Valmierā aizvadīta Muzeju nakts

Sestdien, 19.maijā, Latvijā 14.reizi norisinājās Muzeju nakts, Latvijas simtgadē izvēloties tēmu “Šūpulis”. Valmieras muzejā notika izstāžu atklāšana, radošās darbnīcas, vides ekskursija, gongu skaņu meditācija, kā arī nakts koncerts.

Muzeju nakts Valmierā sākās ar tekstilmākslinieces Dzintras Vilks izstādes “Gadalaiki” un keramiķes Eleonoras Pastares izstādes “Meditācijas” atklāšanu. Gaujas krastā pie Garšaugu dārza interesentus gaidīja hidrobiologs Andris Urtāns, kurš pastāstīja par gliemeni un tās mājvietu – Riņņu kalnu, kas mūsu apkaimē bijis lielākais gliemežu “restorāns”. Senos laikos bija ierasti vākt olbaltumvielām bagātās gliemenes. Kalnā atklātais gliemežvāku slānis apliecina, ka tas bijis iecienīts iztikas avots mūsu senčiem. 

Cita veida mājvietu – ligzdu – vairāk varēja iepazīt, apmeklējot Hanzas namiņus. Ekspresizstādē “No ligzdas līdz šūpulim” bija apskatāmas vairākas putnu vairs neapdzīvotas ligzdas un būrīši. Tāpat izstādē bija skatāmi Valmieras pusē fotogrāfijās iemūžināti putni. 

Pie “Stārķa ligzdas”, sākās ekskursija vēsturnieces Ingrīdas Zīriņas vadībā. Pusotras stundas laikā interesenti varēja uzzināt, kas ir “Stārķa ligzda”, kāds viduslaikos bija pilsētas aizsargmūris un ko tur savulaik ir atraduši arheologi, kā arī citus interesantus stāstus. Ekskursijas turpinājumā varēja iepazīt Ģīmes dzirnavas un jaunizveidoto Ģīmes dabas takas pie Valmieras sākumskolas.

Muzeja iekšpagalmā pie ozola norisinājās gongu skaņu meditācija “Sirds mājas” Daces Straumes vadībā. Savukārt nakts koncertā pilsdrupu estrādē uzstājās Arturs Gruzdiņš.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA “WOLTEC” ir viens no vadošajiembūvniecības uzņēmumiem Latvijā. Uzņēmums ir specializējiesenergobūvniecībā, ūdensvadu un kanalizācijas tīklu izbūvē, telekomunikācijutīklu izbūvē un vispārējā būvniecībā.     SIA “WOLTEC” izsludina konkursu uz vakanci BŪVNIECĪBAS DEPARTAMENTAVADĪTĀJS/-A Mūsu prasības:   Ø būvprakses sertifikāts būvdarbu vadīšanā (būvprakses sertifikāts būvuzraudzībā tiks uzskatīts par priekšrocību), Ø atbilstoša augstākā izglītība būvniecībā, Ø pieredze struktūrvienības vadīšanā, Ø prasmes darbā ar datoru (MS Office,AutoCAD, PROJECT), Ø B kategorijas autovadītājaapliecība, Ø spēja strādāt patstāvīgi unorganizēt darbu, Ø spēja uzņemties iniciatīvu un atbildību, Ø labas saskarsmes prasmes un vēlmestrādāt komandā. Mēs piedāvājam: stabilu atalgojumu no EUR 3000,- BRUTO, uz darba rezultātiem vērstu motivācijas sistēmu, veselības apdrošināšanu, sociālās garantijas, vērtīgu darba pieredzi uz attīstību vērstā uzņēmumā, darbam nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu, atbildīgu un dinamisku darbu, profesionālo apmācību un attīstību. Motivācijas vēstuli, CV (profesionālās pieredzes aprakstu), augstāko izglītību apliecinošu dokumentu, pieredzi apliecinošus dokumentus (pēdējo trīs gadu) un sertifikātu kopijas lūdzam iesniegt līdz 2019.gada 15.novembrim personīgi vai pa pastu (adrese: Ausekļa iela 31, Valmiera, LV-4201), vai elektroniski uz e-pastu personals@woltec.lv. Par konkursa rezultātiem informēsim pretendentus, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Profesija: VADĪTĀJS/ DIREKTORS (būvniecības jomā) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-15 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pasta adresi: personals@woltec.lv

Mūsu partneri